Nadleśnictwo Dynów wraz z Publiczną Biblioteką w Dynowie oraz ZSZ w Dynowie było organizatorem X edycji Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego " Leśne dyktando". Uczniowie z 22 szkół zmagali się z zawiłościami języka polskiego. Dyktando swą treścią nawiązywało do dynowskich lasów, baśniowej krainy, roztaczającej swe piękno w zakolach Sanu. Wśród nagrodzonych Mistrzów Ortografii znaleźli się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie. Seweryn Chrapek zajął II miejsce, Julia Pietrykowska III miejsce, a Maksymilian Krawiec wyróżnienie. Udział w konkursie ponadto zaznaczyły Gabriela Kudzia, Gabriela Makarska oraz Oliwia Wiśniowska. Gratulujemy sukcesu!
Aktualności
Spotkanie z podróżnikiem
- 19.10.2022
Dziś mieliśmy przyjemność spotkania z podróżnikiem z grupy "Trzask", który "zabrał nas w ciekawą podróż do Turcji "...państwa o bogatej historii, kulturze i z niezwykłymi krajobrazami. Nie zabrakło oczywiście rekwizytów przywiezionych z Turcji , a Jakub próbował nawet naśladować wirujący taniec Derwiszy
5
Rejonowa Licealiada w szkolnej licealiadzie lekkoatletycznej
- 19.10.2022
W dniu 4 października 2022 roku na stadionie Resovii w Rzeszowie odbyła się rejonowa Licealiada w Szkolnej Lidze lekkoatletycznej. Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Paulina Chorążykiewicz (800m), Gabriela Marszałek (800m), Natalia Dzimira (800m), Gabriela Twardak (400m, 4x100m), Patrycja Pyś (400m), Weronika Twardak (400m), Gabriela Kośmider (200m, 4x100m), Amelia Kulon (100m, 4x100m)), Aleksandra Potoczna (100m, 4x100m), Gabriela Zięba (100m), Maja Potoczna (skok w dal), Oliwia Kiełbasa (skok w dal), Katarzyna Pyś (skok wzwyż), Kamila Mosur (pchnięcie kulą), Aleksandra Herbut (pchnięcie kulą), Oliwia Wiśniowska (pchnięcie kulą). Drużynę chłopców reprezentowali: Szymon Bujdasz (1500m), Dawid Tworzydło (800m), Jakub Duchniak (400m), Sebastian Kustra (200m), Kacper Herbut (200m), Kacper Kocyło (100m), Michał Piskorek (100m), Oskar Sarnicki (skok w dal), Dawid Toczek (skok w dal), Maksymilian Karaś (skok w dal), Kamil Baran (skok wzwyż), Eryk Piekarz (pchnięcie kulą), Kamil Pilch (pchnięcie kulą).
W dniu 6 października 2022 roku na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w „Festiwalu sztafet”. Wyniki naszych drużyn przedstawiają się następująco: sztafeta dziewcząt 4x100m zajęła XIII miejsce, sztafeta dziewcząt 4x400m zajęła VIII miejsce, sztafeta chłopców 4x100m zajęła XII miejsce, sztafeta chłopców 4x400 zajęła V miejsce. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Gabriela Kośmider, Amelia Kulon, Gabriela Marszałek, Ewa Młynarska, Aleksandra Potoczna, Gabriela Twardak, Weronika Twardak, Oliwia Kiełbasa. Chłopców reprezentowali: Michał Babiś, Kamil Baran, Jakub Duchniak, Kacper Kocyło, Sebastian Kustra, Wiktor Pich, Michał Piskorek, Dawid Toczek, Paweł Grzegorzak (rezerwowy).
W dniu 11 października 2022 roku w Dynowie odbyła się powiatowa Licealiada w sztafetowych biegach przełajowych. Drużyna dziewcząt w składzie: Maja Potoczna, Amelia Kulon, Patrycja Pyś, Paulina Chorążykiewicz, Gabriela Twardak, Gabriela Marszałek, Kinga Kamińska (rezerwowa) zajęła I miejsce. Drużyna chłopców w składzie: Dawid Tworzydło, Jakub Siry, Kamil Baran, Michał Babiś, Michał Piskorek, Sebastian Kustra, Patrick Makara (rezerwowy) zajęła II miejsce. Obie nasze ekipy wywalczyły awans do Finału Wojewódzkiego który odbędzie się w Kolbuszowej.
Opiekunami naszych sportowców byli nauczyciele wychowania fizycznego p. Bogdan Peszek i p. Adam Żak.
Pielgrzymka klas maturalnych na Jasną Górę
- 19.10.2022
Jedenastego października wraz z Wychowawcami uczniowie klas maturalnych pielgrzymowali do tronu Jasnogórskiej Pani, by w modlitwie i trudzie powierzyć Jej kolejny etap swojego życia. Pielgrzymi szlak wiódł przez Kraków do muzeum i sanktuarium św. Jana Pawła. Młodzież modliła się o dobre wybory życiowe i rozeznanie powołania na drodze ku dorosłości.
3
Konkurs informatyczny Kruko IT Cup
- 07.11.2022
Dnia 18.10.2022r. uczniowie naszego liceum uczestniczyli w pierwszym etapie konkursu informatycznego Kruko IT Cup, który był organizowany przez „Firmę Kruko:io” z siedzibą w Rzeszowie. „Firma Kruko:io” zajmuje się projektowaniem i tworzeniem oprogramowania dla firm w oparciu o technologie informatyczne w różnych językach programowania w zależności od potrzeba klienta.
W konkursie wzięło udział 5 trzyosobowych drużyn z klasy 1a, 2ad, 3ad i 4adn. Konkurs odbył się on-line. Uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu języków programowania, bezpieczeństwa sieci, software i hardware we współczesnych komputerach. Wyniki konkursu poznamy w najbliższym czasie.
.
6
IV Turniej Strzelecki z broni pneumatycznej o Puchar Starosty Rzeszowskiego " W hołdzie Niepodległej" rozstrzygnięty
- 10.10.2022
W dniach 7- 8 października 2022 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie odbyła się IV edycja Turnieju Strzeleckiego o Puchar Starosty Rzeszowskiego " W hołdzie Niepodległej". W pierwszym dniu rywalizowały ze sobą szkoły prowadzone przez Powiat Rzeszowski, natomiast w sobotę zmierzyło się ze sobą 11 drużyn reprezentujących służby mundurowe, różne instytucje, stowarzyszenia, grupy zawodowe. Turniej został objęty honorowym patronatem Starosty Rzeszowskiego Józefa Jodłowskiego.
Ideą turniejowych zmagań jest popularyzacja strzelectwa sportowego w naszym regionie, integracja różnych środowisk , podnoszenie umiejętności strzeleckich, propagowanie strzelectwa sportowego jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu, a także uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W pierwszym dniu w zawodach wzięło udział 6 czteroosobowych zespołów z następujących szkół: Zespół Szkół Techniczno- Weterynaryjnych w Trzcianie, Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim, Zespół Szkół w Tyczynie, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapi w Rzeszowie, Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. S. Wyszyńskiego w Dynowie oraz Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie. Każdy uczestnik oddał 5 strzałów próbnych i 10 ocenianych z broni i stanowiska wylosowanego wcześniej. O końcowym wyniku decydowała suma punktów uzyskana przez wszystkich członków drużyny Przybyłych na zawody gości w imieniu Starosty Rzeszowskiego oraz swoim powitała dyrektor szkoły Elżbieta Klaczak- Łach a następnie dokonała oficjalnego otwarcia turnieju . Zasady zawodów i regulamin strzelnicy przedstawili uczestnikom prowadzący strzelanie instruktorzy -pani Beata Trzyna i pan Bogdan Peszek. Po tych czynnościach przystąpiono do zawodów. Rywalizacja wywołała wiele emocji ale przebiegała w bezpiecznej, spokojnej i przyjemnej atmosferze. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:
W kategorii szkól prowadzonych przez Powiat Rzeszowski kolejne miejsca zajęły:
I miejsce drużyna klas OPW Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie
II miejsce drużyna z Zespołu Szkół Techniczno- Weterynaryjnych w Trzcianie
III miejsce drużyna z Zespołu Szkół w Sokołowie Małopolskim
IV miejsce drużyna z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Rzeszowie
V miejsce drużyna z Zespołu Szkół w Tyczynie
VI miejsce drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie
W kategorii najlepszy strzelec- dziewczyna najwięcej punktów zdobyła uczennica Malena Majka z ZS w Sokołowie Małopolskim, natomiast w kategorii chłopców Krystian Witek, uczeń ZSTW w Trzcianie.
W drugim dniu do turnieju przystąpiło 11 drużyn. Wyniki sobotniej rywalizacji przedstawiają się następująco:
I miejsce Jednostka Strzelecka 1914 z Sokołowa Małopolskiego
II miejsce Stowarzyszenie Old Boys z Dynowa
III miejsce Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
IV miejsce 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej w Rzeszowie
V miejsce Nadleśnictw Dynów ( mężczyźni)
VI miejsce Komisariat Policji w Dynowie
VII miejsce Towarzystwo Gimnastyczne „ Sokół” z Dynowa
VIII miejsce nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie
IX miejsce Stowarzyszenie Aktywny Dynów
X miejsce Towarzystwo Sportowe Dynovia Dynów
XI miejsce Nadleśnictwo Dynów ( kobiety)
W kategorii najlepszy strzelec - kobieta najwięcej punktów zdobyła Malena Majka reprezentująca Jednostkę Strzelecką 1914 z Sokołowa małopolskiego , natomiast w kategorii najlepszy strzelec- mężczyzna najwięcej punktów zdobył Maciej Grześków z Nadleśnictwa Dynów. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i medale, najlepsi strzelcy pamiątkowe statuetki, wszyscy uczestnicy turnieju dyplomy i okazjonalne medale ufundowane przez Powiat Rzeszowski oraz Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.
Podczas turnieju uczestnicy nie biorący udziału w strzelaniu mieli możliwość spędzania czasu na grze w piłkarzyki, tenisa stołowego, szachy, warcaby, bilard stołowy, lotki. Gospodarze turnieju przygotowali dla wszystkich wojskową grochówkę oraz szwedzki stół pełen przepysznych przekąsek i słodkości, z którego wszyscy mogli korzystać od początku do końca zawodów.
Dyrektor Szkoły Elżbieta Klaczak- Łach składa serdeczne podziękowania Panu Józefowi Jodłowskiemu Staroście Rzeszowskiemu za objęcie honorowym patronatem turnieju oraz Zarządowi Powiatu Rzeszowskiego za wsparcie inicjatywy i przeznaczenie środków na organizację zawodów. Podziękowania kieruje również do swoich pracowników, którzy w różny sposób przyczynili się do tego, by turniej odbył się zgodnie z regulaminem i przebiegał w miłej atmosferze.
Organizatorzy jeszcze raz gratulują zwycięskim drużynom oraz wszystkim uczestnikom turnieju za wspaniałą rywalizację oraz niezapomnianą atmosferę i w imieniu Starosty Rzeszowskiego oraz swoim zapraszają do Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie za rok na V edycję turnieju.
20
Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej
- 10.10.2022
Nasi uczniowie Kamila Kijowska oraz Maksymilian Krawiec (2ad) mieli przyjemność wziąć udział w konsultacjach Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej, działającej przy Ministrze Edukacji i Nauki. 3 października w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbył się panel dyskusyjny "Polska szkoła XXI wieku". W spotkaniu udział wzięli również Wojewoda Podkarpacki pani Ewa Leniart a także Podkarpacki Kurator Oświaty pani Małgorzata Rauch. Uczestnicy mogli także bliżej poznać działalność Rady Dzieci i Młodzieży.
Przedstawiciele młodego pokolenia rozmawiali przede wszystkim na temat wyzwań współczesnej edukacji oraz problemów, z jakimi się spotykają zwłaszcza w środowisku szkolnym. Dyskusja dotyczyła między innymi praw ucznia, używania telefonów w szkołach, hejtu, cyberbezpieczeństwa, przemocy czy zaburzeń relacji międzyludzkich. W panelu poświęconemu tematyce zdrowia psychicznego aktywnie udział wziął nasz szkolny psycholog pan Szymon Fara, który podzielił się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Nie zabrakło też szukania rozwiązań, dotyczących dostępu do psychologów, specjalistów oraz form realizacji edukacji psychologicznej w szkołach. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, wymiany opinii oraz przedstawiania własnych oczekiwań odnośnie podejmowanych tematów. Zgłoszone pomysły, rozwiązania, problemy zostaną przedstawione Ministerstwu Edukacji i Nauki.
Fragment relacji dostępny również pod linkiem:
2
#erasmusplus #goforinpro #Serbia
- 10.10.2022
Kilka dni temu grupa 6 uczniów z klas 3b i 4bn, wraz z opiekunką, wrócila z 10-cio dniowego pobytu w Serbii, w ramach projektu Erasmus+ "The Thing They Say Behind You". Celem projektu było wsparcie uczestników w zmianie stereotypowego postrzegania mieszkańców wsi oraz zacieśnienie więzi pomiędzy młodymi ludźmi z 6 krajów: Serbii, Węgier, Czech, Rumunii, Macedonii Północnej i Polski. Dziękujemy Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych INPRO za kolejną szansę rozwoju naszych uczniów
A tak oto opisują projekt sami uczestnicy:
Każde zajęcia rozpoczynały się tzw. lodołamaczem, który polegał na krótkich ćwiczeniach pobudzających i skłaniających do aktywności.
Głównym tematem naszych zajęć była dyskryminacja osób z wiosek ale i również niechęć do osób z miasta. Najczęściej nasza praca wyglądała w ten sposób, że prowadząca Janka dzieliła nas na jak najbardziej różnorodne pod względem narodowościowym grupy i w nich mieliśmy np. zaproponować sposób rozwiązania pewnego problemu lub podać przykłady pozytywnych i negatywnych aspektów życia zarówno w mieście jak i na wsi.
Kolejnym ciekawym choć wyczerpującym wydarzeniem były tzw. Peasant Olimpics. Wzięliśmy udział w wiejskim festynie. Sami gotowaliśmy sobie posiłek, odwiedzaliśmy pobliskie stoiska z rękodziełem i tamtejszym jedzeniem. Główną osią tego wydarzenia były zawody lokalnych drużyn (Erasmus skompletował swoją własną). Polegały one na przykład na najdalszym rzucie kaloszem lub na jak najszybszym slalomie z taczkami.
Nie brakowało także chwil odpoczynku na przykład w hotelowym spa, wieczorze w klubie czy w restauracji Europa gdzie spróbowaliśmy po raz pierwszy tamtejszej potrawy Burku.
Nie można też zapomnieć o prezentacjach uczestników Erasmusa w szkołach w Sencie. Omawiane na nich były z uczniami problemy o których wcześniej rozmawialiśmy z prowadzącymi.
Najważniejszym tematem całego wyjazdu była praca zespołowa, równość, jak należy radzić sobie z problemem dyskryminacji i wykluczenia.
I jeszcze coś z bardziej przyjemnych doświadczeń była możliwość przygotowania tematycznego często zabawnego filmu. Na przykład mógł się składać z samych memów.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wyjazdu. Więcej materiałów pojawi się również na szkolnym Instagramie i Tik toku.
7
Europa dla Młodych 28.09.22 — w Urban Lab Rzeszów
- 10.10.2022
I my tam byliśmy i świetnie się bawiliśmy
A przy okazji dostaliśmy sporą dawkę wiedzy na temat programów młodzieżowych w całej Europie.
Dziękujemy Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych INPRO za zaproszenie
Zajęcia klas OPW i wojskowej
- 10.10.2022
We wrześniu odbyły się kolejne dni szkoleniowe pod okiem naszych instruktorów z Jednostki Patronackiej. Kadeci pierwszej klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego również rozpoczęli przygodę z mundurem i szkoleniami. Pierwsze zajęcia (08.09) były z podstaw musztry i regulaminu WP. Kadeci uczyli się jak nosić mundur i jak należy się zachowywać nosząc symbole państwowe na mundurze. Zajęcia także obejmowały podstawy musztry grupowej i indywidualnej, podstawowe komendy, postawy, zwroty oraz oddawanie honorów w mundurze. Klasa druga doskonaliła musztrę indywidualną i zespołową, działanie podczas marszu, szyki marszowe i patrolowe. Klasa trzecia i czwarta zdobyli informacje na temat przygotowania żołnierza do walki w działaniach taktycznych.
2
Akcja charytatywna "Szkoło Pomóż i Ty"
- 27.09.2022
Tradycyjnie już Samorząd Uczniowski zaangażował się w akcję charytatywną "Szkoło Pomóż i Ty" polegająca na sprzedaży cegiełek na rzecz potrzebujących dzieci. W tym roku zebrane pieniądze trafią do Patrycji Ryś, która wymaga kosztownej rehabilitacji. Dzięki wielkim sercom uczniow i nauczycieli udało się nam zebrać 330zł.
Spotkanie z przedstawicielem WCR w Rzeszowie
- 27.09.2022
W naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Rzeszowie. Kpt. Paweł Gawłowski omówił możliwości związane z wyborem służby wojskowej. Odniósł się przede wszystkim do korzyści, jakie płyną z bycia zawodowym żołnierzem. Opowiedział także o tym, jak wygląda przebieg kariery wojskowej oraz omówił procedury rekrutacyjne, a także przebieg szkolenia.
100 lecie Rejestracji i Działalności Zespołu Teatralnego przy Towarzystwie Gimnastycznym Sokół w Dynowie
- 19.09.2022
Z teatrem za pan brat
Z teatrem razem w świat
W teatrze zawsze pięknie
W teatrze kolorowo
Tu liczy się fantazja
A nade wszystko słowo
W dniu 18 września uczennice naszego liceum Ewa Młynarska, Paulina Segiet, Mają Potoczną, Natalia Dzimira, Emilia Brzuch, Marta Tarnawską włączyły się w obchody 100 lecia Rejestracji i Działalności Zespołu Teatralnego przy Towarzystwie Gimnastycznym Sokół w Dynowie. Uczestniczyły w barwnym korowodzie, który wiódł ulicami miasta, po czym zaprezentowały się na szkolnej scenie przed licznie zgromadzoną w hali sportowej LO publicznością. Cieszy fakt, że w trakcie tak pięknej uroczystości mogły zaznaczyć swoją obecność i pokazać stroje, które służą uczniom podczas teatralnych zmagań z okazji różnych szkolnych imprez. Młodzieży towarzyszyła p. Katarzyna Kłyż.
Zapraszamy na IV Turniej Strzelecki
- 14.09.2022
Informacja dla rodziców
- 14.09.2022
Informuję, że spotkanie z rodzicami odbędzie się 21 września, t. j. środa o godz.16.00 według harmonogramu:
Godz.16.00:
- klasy I spotkanie z dyrektorem w auli szkoły ,
- klasy II, III i IV spotkanie z wychowawcami w klasopracowniach.
Godz. 16.30:
- klasy II i III spotkanie z dyrektorem w auli szkoły,
- klasy I spotkanie z wychowawcami w klasopracowniach
Godz. 17.00
- klasy IV spotkanie z dyrektorem w auli szkoły,
Od godz. 17.00 do godz. 17.30 - indywidualne konsultacje z nauczycielami.