• Szanowni Państwo 

    Dyrektorzy Szkół 

    Podstawowych i Ponadpodstawowych 

    Po raz siódmy zapraszamy Uczniów Waszych szkół ( klas 7-8 szkoły podstawowe oraz uczniów szkół ponadpodstawowych) do udziału w Wojewódzkim Turnieju Poezji i Prozy „ZAWSZE WIERNI”. 

    W związku z pandemiczną sytuacją ogłaszamy wersję zdalną i zapraszamy do udziału wszystkich młodych, którzy lubią recytować. Zamiast stawać na scenie staną przed kamerą, ponieważ warunkiem zgłoszenia do konkursu jest nagranie jednego wiersza i przesłanie go do organizatora eliminacji powiatowych

    Konkurs niezmiennie stanowi hołd dla wszystkich wiernych ideom wolności, honoru, życia zgodnego z najwyższymi wartościami i umiłowania Ojczyzny. Jest motywacją do rozbudzania zainteresowań historią najnowszą i jej bohaterami, kształtowania poczucia tożsamości narodowej. Wpisuje się także w obchody pamięci o żołnierzach niezłomnych i obchody odzyskania niepodległości przez Polskę. To też szansa dla młodych do rozwijania i prezentowania artystycznych uzdolnień. Etap powiatowy dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych Powiatu Rzeszowskiego odbędzie się w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie. Szczegóły w regulaminie. 

    Prosimy o pomoc w przygotowaniach do konkursu i wytypowanie reprezentacji szkoły. 

    Zapraszamy wszystkich chętnych do artystycznych zmagań.

     

                                                                                     W imieniu organizatora

                                                                                        Elżbieta Klaczak- Łach,                           

                                                                                                  dyrektor 

    regulaminZawszeWierni2022.pdf