• Liceum Ogólnokształcące

Tytuł projektu: Razem dla planety

Termin realizacji: 01.09.2022 - 29.02.2024

Numer projektu: 2022-1-PL01-KA122-SCH-000079263

Z przyjemnością informujemy, że Liceum Ogólnokształcące im. Komisji  Edukacji Narodowej w Dynowie otrzymało środki unijne: 51227 euro  w ramach grantu na realizację projektu Erasmus+. Środki zostaną przeznaczone na zwiększenie kompetencji społecznych w zakresie postaw proekologicznych, rozwój sprawności językowych oraz doskonalenie kompetencji cyfrowych zarówno u nauczycieli i uczniów, podnoszenie kwalifikacji nauczycieli i podnoszenie jakości pracy szkoły.

W ramach projektu zaplanowane są następujące mobilności:

• grupowa mobilność uczniów do szkoły w Portugalii (10 uczniów i 2 opiekunów)
        • grupowa mobilność uczniów do szkoły w Austrii (10 uczniów i 2 opiekunów)
        • obserwacja pracy w szkole w Austrii (2 nauczycieli)
        • kurs o tematyce ekologicznej w Szwecji (3 nauczycieli)
        • kurs językowy na Malcie (3 nauczycieli)

Planowane wyjazdy w ramach projektu Erasmus+ dadzą możliwość rozwoju osobistego nie tylko dedykowanym grupom ale poprzez wymianę doświadczeń i wspólne doświadczenia wszystkich nauczycieli i uczniów, zaktywizują środowisko szkolne, podnosząc tym samym poziom efektywności pracy szkoły.