Nawigacja

 • Półtmetk klas drugich
  02.11.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Półtmetk klas drugich.

 • Istotne warunki zamówienia Nr: LODYN/2018/SzK/1

  ISTOTNE WARUNKI ZAMÓWIENIA   Nr:  LODYN/2018/SzK/1    na realizację zamówienia  „Organizacja szkoleń zewnętrznych dla nauczycieli oraz uczniów

  Załączniki do pobrania

  Istotne warunki zamówienia [doc] [pdf]

  Załącznik nr 1 [doc] [pdf]

  Załącznik nr 2 [doc] [pdf]

  Załącznik nr 3 [doc] [pdf]

  Załącznik nr 4 [doc] [pdf]

 • "Biegniemy dla Niepodległej - Pomagamy Izabelce"

  "Biegniemy dla Niepodległej - Pomagamy Izabelce"
  16.09.2018

  Dziś odbył się bieg charytatywny "Biegniemy dla Niepodległej - Pomagamy Izabelce". Trasa biegu rozpoczynała się w Dubiecku, a kończyła w Dynowie. Wśród uczestników tej imprezy sportowej oczywiście nie zabrakło naszych uczniów i nauczycieli, którym należą się wielkie brawa za wytrwałość i wspieranie tak szlachetnego celu. Miło tam, że tak dużo pierwszoklasistów dołączyło do "naszej drużyny"❤️.

   

 • Narodowe Czytanie w naszym liceum

  Narodowe Czytanie w naszym liceum
  07.09.2018

  7 września 2018 rokuw Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie odbyło się już po raz siódmy Narodowe Czytanie. Tym razem „bohaterką” dnia była powieść Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Prezydent RP pan Andrzej Duda, uzasadniając wybór tej właśnie lektury, powiedział: „Chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości o niezwykle istotny i potrzebny element krytyczny refleksji nad dziejami ojczystymi”. Zaproszeni goście i cała społeczność szkolna z dużym entuzjazmem  przyjęła słowa Pana Prezydenta i podjęła inicjatywę narodowego czytania.
  Uroczystość rozpoczęła się odtańczeniem przez zespół taneczny, działający przy liceum pod kierunkiem pani dyrektor Elżbiety Klaczak- Łach, pięknego polskiego kujawiaka w tradycyjnych strojach łowickich. Występ ten wywarł ogromne wrażenie na wszystkich zebranych w hali uczestnikach wydarzenia.  Gospodyni imprezy powitała Naczelnika Wydziału Społeczno- Oświatowego Starostwa Powiatowego w Rzeszowie pana Adama Kozaka, reprezentującego Starostę Rzeszowskiego,  Radnych Powiatowych, dyrektorów  i prezesów dynowskich placówek, stowarzyszeń zaprzyjaźnionych z naszą szkołą oraz wszystkich zebranych na sali, zarówno tych występujących na scenie, jak i szanownych słuchaczy. Wśród tych ostatnich znaleźli się wychowankowie Miejskiego Przedszkola w Dynowie z rodzicami i panią dyrektor Marią Biernasz, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Dynowie z opiekunką panią Ewą Bembenek, członkowie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Dynowie,  członkowie Uniwersytetu Złotej Jesieni, przedstawiciele Aktywnego Dynowa a także zaproszeni emerytowani nauczyciele i licealna młodzież. Po słowach wstępu i życzeniach wielu refleksji i artystycznych wrażeń, pani dyrektor Elżbieta- Klaczak- Łach oficjalnie otworzyła 7 Narodowe Czytanie i prowadzenie dalszej części imprezy powierzyła panu Maciejowi Jurasińskiemu.
  Najpierw na scenie pojawiły się dzieci z dynowskiego przedszkola, które przedstawiły wierszyk poświęcony „Przedwiośniu”, napisany specjalnie  na tę okazję. Urocze maluchy zaprezentowały się wspaniale i mimo lekkiego stresu, poradziły sobie z recytacją doskonale, otrzymując od publiczności gromkie brawa, a od pani dyrektor słodkie upominki. Następnie z lekturą „Przedwiośnia” zmierzyli się przedstawiciele władz powiatowych i miejskich. Pan Adam Kozak słowami Szymona Gajowca opowiadał o pracy, a pani Ewa Hadam słowami Hipolita opisywała Laurę Kościeniecką. Nie ma „Przedwiośnia” bez „szklanych domów”. Ten ważny fragment powieści przeczytała zasłużona dla szkoły polonistka i długoletnia dyrektor pani Maria Radoń. Po niej na scenie pojawiły się przedstawicielki  Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”- pani prezes Krystyna Dżuła oraz wchodząca w skład zarządu pani Jolanta Kozubal- Głuchowska. Fragment dotyczący matki Cezarego- Jadwigi Barykowej odczytała pani Maria Wydra, słuchaczka Uniwersytetu Złotej Jesieni. W „Przedwiośniu” nie brakuje także wątków romansowych. W rolę Karusi- kokietki wcieliła się pani Monika Mączyńska, a kwestie Cezarego brawurowo oddał pan Emil Dańczak. Fragment lektury dotyczący rewolucji przeczytali nasi przyjaciele z Aktywnego Dynowa panowie Łukasz Domin i Bartłomiej Walus. Tradycją jest, że w czytaniu biorą udział nauczyciele, uczniowie i pracownicy naszego liceum. W tym roku wystąpili na scenie panie Katarzyna Kłyż  i Joanna Duda wraz z panem Mariuszem Chomą, laureatka wielu konkursów recytatorskich, uczennica klasy trzeciej Martyna Kłyż, a na koniec pan Marian Szpiech przeczytał fragment, w którym wiara Cezarego Baryki w szklane domy wyraźnie osłabła w zderzeniu z rzeczywistością odrodzonej Polski. Podsumowując tegoroczną edycję szkolnego Narodowego Czytania pani dyrektor Elżbieta Klaczak –Łach raz jeszcze podziękowała współorganizatorom imprezy- Starostwu Powiatowemu w Rzeszowie, Towarzystwu Przyjaciół Dynowa oraz nauczycielom, bez których zaangażowania tak ważne wydarzenie by się nie odbyło, jak również wszystkim gościom za przybycie, a młodzieży za skupienie i piękną patriotyczną postawę.                              
  Cieszymy się, jako społeczność szkolna, że czytając „Przedwiośnie” w naszym liceum włączyliśmy się w narodową akcję i mogliśmy tym gestem uczcić 100- lecie Niepodległości Polski.

  Zobacz zdjęcia

 • Włączamy się w akcję charytatywną "Szkoło Pomóż i Ty"

  07.09.2018

  Pierwszy tydzień w szkole za nami, a my już mamy swoje małe sukcesy👍. Nasza szkoła wparła jak co roku akcję charytatywną „Szkoło Pomóż i Ty”, która polegała na dystrybucji wśród uczniów i nauczycieli cegiełek przeznaczonych na pomoc podopiecznym Fundacji na Rzecz osób Niewidomych i Niepełnosprawnych . Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali wielkie serca❤️❤️️ i wsparli tę szlachetną akcję.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  03.09.2018

  3 września o godzinie 9.00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Pani Dyrektor Elżbieta Klaczak - Łach przywitała serdecznie wszystkich przybyłych na tę uroczystość: rodziców, nauczycieli oraz uczniów. Swoją obecnością zaszczyciła nas przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Rzeszowie pani Katarzyna Surowiec, która odczytała list od pana Starosty Józefa Jodłowskiego i wręczyła stypendia dziesięciu wyróżniającym się uczniom. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Hubert Kozdra w nowym roku szkolnym Gronu Pedagogicznemu życzył wytrwałości i sukcesów w pracy zawodowej, uczniom dobrych ocen i świetnych wyników na egzaminie maturalnym, zaś uczniom klas pierwszych samych szczęśliwych chwil w nowej szkole.