• Wycieczka do Warszawy - 2-4 listopada 2022

• W dniach 02.11 – 04.11 2022r. młodzież z klas 3a, 3b i 4bn Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie wzięła udział w wycieczce do Warszawy. Wyjazd został zrealizowany w ramach programu „Poznaj Polskę”. Uczniowie odkrywali bogactwo historyczne i kulturalne stolicy. Zwiedzili m.in. : Pałac Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, Muzeum Narodowe, Muzeum Wojska Polskiego, Cmentarz na Powązkach, Muzeum Powstania Warszawskiego, Trakt Królewski, Stare Miasto, Łazienki Królewskie oraz Centrum Nauki Kopernik.

• Wycieczka do Wrocławia - 16-18 listopada 2021

• W dniach 16.11-18.11 klasa 3bds brała udział w wycieczce z dofinansowaniem w ramach projektu Poznaj Polskę do Wrocławia. Pierwszego dnia odwiedzili Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie mieli okazję zobaczyć różnorodne gatunki zwierząt oraz roślin. mKolejnym punktem był Hydropolis-centrum wiedzy o wodzie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć symulator śniegu czy ogień z pary wodnej. Drugiego dnia uczniowie udali się do Hali Stulecia, gdzie poznali historię zabytku klasy UNESCO. W Muzeum Pana Tadeusza nasi uczniowie zmierzyli się z nietypowym escape room, gdzie zadaniem nie było wydostanie się a pokonanie kilku różnych kłódek, aby ostatecznie wykraść tajne dokumenty. Ostatni już dzień poświęcili wrocławskiemu zoo, gdzie przyjrzeli się różnorodności gatunkowej zwierząt poznając ich naturalne środowisko. Uczniowie w poszukiwaniu krasnali poznali Wrocław oraz jego piękne kolorowe kamienice.

• Wycieczka do Wadowic i Oświęcimia

• 3 listopada 2021r. uczniowie klasy wojskowej oraz oddziału przygotowania wojskowego Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie wraz z opiekunkami: panią Beatą Trzyną, Joanną Krajcarską oraz Moniką Rzasą uczestniczyli w wycieczce szkolnej, która została zorganizowana w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Dofinansowanie wycieczki przez MEiN w ramach przedsięwzięcia pn. „Poznaj Polskę” wyniosło 4796 zł, natomiast wkład własny Powiatu Rzeszowskiego 1199 zł Pierwszym punktem wycieczki było miasto Wadowice. Młodzież zwiedziła Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tutaj także był krótki odpoczynek i możliwość skosztowania słynnych wadowickich kremówek. Kolejnym punktem wycieczki było Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Uczniowie z niezwykłą uwagą słuchali opowiadań przewodniczki o historii obozu oraz losach więźniów. Wyjazd był swoistego rodzaju lekcją polskiej historii, tradycji i kultury i na pewno zostanie na długo w pamięci uczniów. Dyrektor Szkoły oraz organizatorzy składają serdeczne podziękowania Zarządowi Powiatu Rzeszowskiego na czele ze Starostą Rzeszowskim Józefem Jodłowskim oraz Wicestarostą Rzeszowskim Markiem Sitarzem za udzielenie wkładu własnego na organizację przedsięwzięcia a także dyrektorowi Wydziału Społeczno - Oświatowego  Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, p. Adamowi Kozakowi oraz Zastępcy Dyrektora p. Elżbiecie Kubickiej za pomoc merytoryczną i troskę o pomyślne rozpatrzenie wniosku. Dziękujemy!!!