• W roku szkolnym 2021/2022 absolwentom szkół podstawowych proponujemy następujące klasy:

Przedmioty z rozszerzonym programem nauczania

Języki obce

Przedmioty uwzględniane w procesie rekrutacji

politechniczna

matematyka, j. angielski

fizyka lub informatyka

(do wyboru)

j. niemiecki

j. polski, matematyka,  j. obcy, informatyka

humanistyczno – językowa

j. polski, historia

j. angielski lub j. niemiecki

(do wyboru)

historia

oddział przygotowania wojskowego

j. angielski, geografia

przygotowanie wojskowe

wychowanie fizyczne

promedyczna

biologia, chemia, j. angielski

biologia

NOWOŚĆ !!!  KLASA PROMEDYCZNA   działająca pod patronatem KolegiumMedycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Instytutu Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu, we współpracy z Centrum Medycznym „Dynmed”.

W klasie tej będzie realizowana innowacja pielęgniarsko – kosmetologiczna w ramach przedmiotu uzupełniającego „nauki o zdrowiu”, prowadzonego przez wykwalifikowaną kadrę: lekarza, pielęgniarkę, kosmetologa. W ramach innowacji uczniowie raz w miesiącu będą uczestniczyć w zajęciach praktycznych w specjalistycznych pracowniach  na wyższych uczelniach, brać udział w projektach badawczych związanych ze zdrowiem, uczestniczyć w wykładach, warsztatach na UR czy PWSTE, wspólnie ze studentami prowadzić działalność naukową.

Absolwenci tej klasy, zdobywając wiedzę i umiejętności z zakresu szeroko pojętych nauk o zdrowiu, będą lepiej przygotowani do podjęcia studiów związanych z  tymi naukami. Ponadto będą wyposażeni w umiejętności praktyczne służące ratowaniu życia, dbałości o zdrowie czy pielęgnowaniu urody.

NOWOŚĆ !!!  ODDZIAŁ PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO, w której zajęcia z edukacji wojskowej zorganizowane będą zgodnie z wytycznymi resortu obrony przy wsparciu MON oraz patronackiej jednostki wojskowej.