Przedmioty z rozszerzonym programem nauczania

Języki obce

Przedmioty uwzględniane w procesie rekrutacji

politechniczna

matematyka, j. angielski

fizyka lub informatyka

(do wyboru)

informatyka

Klasa politechniczna jest objęta patronatem Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki Politechniki Krakowskiej.

humanistyczno – językowa

j. polski, historia

j. niemiecki

historia

Klasa humanistyczno - językowa jest objęta patronatem Wydziału Filologicznego Uniwersystetu Rzeszowskiego.

promedyczna

z innowacją

pielęgniarsko - kosmetologiczną

biologia, chemia,

biologia

Klasa promedyczna działająca pod patronatem Kolegium Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Instytutu Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu, we współpracy z Centrum Medycznym „Dynmed”.

W klasie tej będzie realizowana innowacja pielęgniarsko – kosmetologiczna w ramach przedmiotu uzupełniającego „nauki o zdrowiu”, prowadzonego przez wykwalifikowaną kadrę: lekarza, pielęgniarkę, kosmetologa. W ramach innowacji uczniowie raz w miesiącu będą uczestniczyć w zajęciach praktycznych w specjalistycznych pracowniach  na wyższych uczelniach, brać udział w projektach badawczych związanych ze zdrowiem, uczestniczyć w wykładach, warsztatach na UR czy PWSTE, wspólnie ze studentami prowadzić działalność naukową.

Absolwenci tej klasy, zdobywając wiedzę i umiejętności z zakresu szeroko pojętych nauk o zdrowiu, będą lepiej przygotowani do podjęcia studiów związanych z  tymi naukami. Ponadto będą wyposażeni w umiejętności praktyczne służące ratowaniu życia, dbałości o zdrowie czy pielęgnowaniu urody.

oddział przygotowania wojskowego

j. angielski, geografia

przygotowanie wojskowe

wychowanie fizyczne

Klasa w której zajęcia z edukacji wojskowej zorganizowane będą zgodnie z wytycznymi resortu obrony przy wsparciu MON oraz patronackiej jednostki wojskowej.

przyrodnicza

z innowacją

"Ochrona środowiska z elementami edukacji i promocji leśnictwa"

biologia, geografia,

geografia

Innowacja będzie realizowana we współpracy z Nadleśnictwem Dynów oraz innymi podmiotami związanymi z edukacją w zakresie ochrony środowiska.

Wpisuje się w projekt „Razem dla planety” realizowany w ramach programu Erasmus+.

Uczeń tej klasy zdobędzie wiedzę na istotne tematy dotyczące wpływu człowieka na środowisko, podstaw ochrony środowiska oraz planowania i realizacji zadań w jego ochronie, gospodarki odpadami, ochrony i użytkowania ekosystemów leśnych, odnawialnych źródeł energii.