25 czerwca po kilku miesiącach pracy w trybie stacjonarnym, zdalnym i hybrydowym zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. Rok, który postawił zarówno przed uczniami, jak i nauczycielami wiele nowych wyzwań. Pani Dyrektor tradycyjnie już powitała nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów, po czym nastąpiło wprowadzenie pocztu sztandarowego i odśpiewanie hymnu. Mimo tych trudnych czasów nasi uczniowie spisali się doskonale odnosząc dobre wyniki, czego efektem były świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz liczne osiągnięcia. Pani Dyrektor wręczyła nagrody, pogratulowała sukcesów i podziękowała nauczycielom i uczniom za pracę, a rodzicom za wspieranie działań szkoły.
Aktualności
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021
- 29.06.2021
Szanowni Państwo
Nauczyciele i Pracownicy Niepedagogiczni,
Rodzice i Uczniowie
Zakończenie roku szkolnego to jeden z przyjemniejszych dni w kalendarzu szkolnym, zwłaszcza, że rok ten znowu nie szczędził nam niespodzianek. W połowie października przeszliśmy na zdalne nauczanie a do szkoły wróciliśmy dopiero w połowie maja – najpierw na nauczanie hybrydowe, później stacjonarne. Być może rok ten nie spełnił wszystkich Waszych oczekiwań, marzeń, nie pozwolił w pełni się zrealizować, a mimo to przyniósł wiele sukcesów. Najważniejsze to osiągnięcia w olimpiadach, konkursach przedmiotowych i projektach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim a nawet międzynarodowym.
Składam serdeczne podziękowania nauczycielom i uczniom, którzy w niesprzyjającym okresie pandemii podjęli aktywność, co przełożyło się na wspólny sukces. Dziękuję nauczycielom za troskę o kształtowanie postaw młodzieży za wszelkie działania, dzięki którym szkoła pięknie promuje się w środowisku lokalnym, za trud i życzliwość, wyrozumiałość i opiekę nad młodzieżą.
Wszystkim pracownikom szkoły dziękuję za solidne wykonywanie swojej pracy, czasami przez nas niedostrzeganej, ale jakże ważnej dla prawidłowego funkcjonowania placówki.
Dziękuję organowi prowadzącemu szkołę – Powiatowi Rzeszowskiemu oraz pracownikom Starostwa Powiatowego w Rzeszowie za wsparcie działalności szkoły, zarówno finansowe jak i merytoryczne. Słowa podziękowania kieruję również do wszystkich rodziców, a zwłaszcza Rady Rodziców działającej przy szkole. Dzięki Państwa staraniom mogliśmy zrealizować wiele zadań i inicjatyw, dzielić się problemami i sukcesami uczniów, współpracować na co dzień w dziedzinie wychowawczej.
Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w różne działania szkoły, za dbałość o jej wizerunek.
Dziękuję Samorządowi Uczniowskiemu i Spółdzielni Uczniowskiej wraz z opiekunami za wspomaganie działalności szkoły i Wam, drodzy uczniowie, za to że jesteście, tworzycie niepowtarzalny klimat szkoły i wnosicie do niej ducha młodości.
Na okres wakacji życzę wszystkim dużo słońca, radości, bezpiecznych podróży, odpoczynku, byśmy mogli za dwa miesiące spotkać się w pełni nowych sił i energii do dalszej pracy i nauki
Do zobaczenia.
III edycja ogólnopolskiego konkursu dla klas mundurowych "Żołnierze w służbie historii"
- 29.06.2021
Wyróżnienie w III edycji ogólnopolskiego konkursu dla klas mundurowych „Żołnierze w służbie historii”.
W konkursie wzięły udział uczennice klasy 2CS Joanna Kocaj, Izabela Wrotniak i Klaudia Kulig. Zadanie polegało na upamiętnieniu osoby zasłużonej dla regionu, opisanie miejsca pamięci oraz nagranie wywiadu ze świadkiem historii. Uczennice na bohatera pracy wybrały pana Stanisława Zwiercana. Na podstawie materiałów źródłowych oraz rozmowy z synem Stanisława Zwiercana, panem Izydorem, przygotowały film i ciekawą lekcję historii dla uczniów klasy 2cs z LO w Dynowie. Podczas lekcji wykorzystano namalowane przez Izabelę rysunki, które swoją tematyką nawiązywały do czasów wojennych i komunistycznych. Serdecznie gratulujemy!
Pan Stanisław Zwiercan należał do plutonu Armii Krajowej kierowanego przez Tadeusza Wrażenia pseudonim "Ryś" w składzie plutonu działającego w ramach placówki Armii Krajowej (pseudonim plutonu Damian 48) kierowanego przez Michała Barcia pseudonim "Krogulec". Pluton ten brał udział w kilku akcjach dywersyjno- bojowych na Dynowszczyźnie. Po rozwiązaniu Armii Krajowej w 1945r. broń należąca do dynowskiego oddziału ukryto w zabudowaniach gospodarczych należących do Stanisława Zwiercana ( obszary tzw. Głębokie). W 1947r. pan Stanisław został aresztowany przez Urząd Bezpieczeństwa ,osądzony w tzw. procesie brzozowskim i skazany na dożywocie. Spędził w więzieniu 7 lat. Mimo tortur nie wydał swoich kolegów z konspiracji oraz miejsca zamurowania broni.
Opiekunowie zespołu: Maciej Jurasiński, Marta Twardak
Wsparcie Kubusia z Bliznego
- 29.06.2021
Jak zwykłe staramy się pomóc, bo dobro zawsze wraca Tym razem zbieramy pieniążki dla Kubusia z Bliznego, który wymaga skomplikowanej operacji serca, dlatego w piątek Samorząd Uczniowski przejdzie z puszkami po klasach. W imieniu rodziny prosimy o wsparcie
Dziękujemy także naszemu absolwentowi Jakubowi Piskorkowi za wsparcie akcji
Wycieczka do Energylandii
- 29.06.2021
Pogoda dopisuje, a my postanowiliśmy to wykorzystać i po długim czasie zdalnego nauczania trochę zrelaksować, dlatego wybraliśmy się na wycieczkę do Energylandii. Wrażeń było całe mnóstwo . Opiekę nad uczniami sprawowali podczas wyjazdu pani Joanna Krajcarska, pani Monika Rząsa, pan Zbigniew Tesznar oraz pan Marian Szpiech.
Wycieczka do Warszawy
- 29.06.2021
W dwudniowej wycieczce do Warszawy, która odbyła 9-10 czerwca, wzięło udział 16 uczniów pod opieką Joanny Dudy i Urszuli Pilip. Była to pierwsza wycieczka po powrocie do szkoły w trybie stacjonarnym! Licealiści i profesorki mimo wyczerpującej podróży bardzo miło spędzili czas na zwiedzaniu naszej stolicy, przy okazji zdobywając wiedzę w Muzeum Polin i Centrum Naukowym Kopernika. Nie mówiąc już o licznych spacerach w czasie wolnym, które pozostawiły uczniom wiele wspomnień!
Zajęcia z kadetami Oddziału Przygotowania Wojskowego
- 11.06.2021
Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej przeprowadzili kolejne w tym roku zajęcia z kadetami Oddziału Przygotowania Wojskowego. Uczniowie poznali budowę i obsługiwanie techniczne wyposażenia indywidualnego żołnierza, uczestniczyli również w trening do sprawdzenia kwalifikacyjnego sprawności fizycznej obowiązującego w SZRP, doskonalili także umiejętność posługiwania się opatrunkiem osobistym i opaską uciskową.
4
Udział w projekcie eTwinning: "Our students' daily lives during coronavirus"
- 29.06.2021
W drugim semestrze tego roku szkolnego uczniowie klasy 1a brali udział w projekcie eTwinning: "Our students' daily lives during coronavirus" (Życie codzienne uczniów w czasie koronawirusa), dzięki któremu dowiedzieli się jak wygląda życie podczas pandemii we Francji i Turcji.
Cele projektu to:
dzielenie się informacjami dotyczącymi zmian społecznych, spowodowanych wirusem Covid19
świadomość zasad i obostrzeń przyjętych w różnych krajach
zwiększenie empatii w stosunku do siebie i innych i szukanie sposobów na radzenie sobie podczas izolacji
świadomość sytuacji globalnej
polepszenie sprawności językowych, poprzez komunikację z innymi uczniami w języku angielskim
Dzięki wymianie doświadczeń i realizacji zadań projektu, wszystkie cele osiągnęliśmy i już przymierzany się do kolejnych projektów międzynarodowych
Zajęcia uczniów klas wojskowych
- 11.06.2021
11 czerwca był kolejnym dniem szkoleniowym. Na dzisiejszych zajęciach uczniowie klas wojskowych poznali procedury stosowane na stanowiskach kontrolnych, tzw. check point i podczas przeszukiwania osób i pojazdów. Na kolejnym punkcie młodzi adepci sztuki wojennej zostali zapoznani z budową i wykorzystaniem granatów. Następnie każdy z nich miał okazję wykorzystać wiedzę w praktyce wykonując rzut granatem ćwiczebnym w trzech postawach - leżącej, klęczącej i stojącej.
6
Próba sprawności fizycznej dla kandydatów do klasy o profilu „Oddział Przygotowania Wojskowego”
- 08.06.2021
W dniu dzisiejszym odbyła się próba sprawności fizycznej dla kandydatów do klasy o profilu „Oddział Przygotowania Wojskowego” w Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie. Do próby przystąpiło 40 osób. Kandydaci pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego oraz przedmiotów wojskowych musieli zmierzyć się z następującymi ćwiczeniami - test szybkości (bieg po kopercie 5 x 3 metra) - test skoczności (skok w dal z miejsca) - test siły (dziewczęta - zwis na drążku na czas, chłopcy - podciąganie na drążku na liczbę) Po złożeniu zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty i oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej zostanie umieszczona lista przyjętych.
"JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI"
- 01.06.2021
W maju młodzież naszego LICEUM dołączyła do akcji zainicjowanej przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu "JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI". Celem akcji było poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. #challengeniebieskiemotyle2021 Solidaryzujemy się z Wami wszyscy jesteśmy Niebieskimi Motylami - my również! Dziękujemy za nominację i z radością kontynuujemy akcję. #challengeniebieskiemotyle2021
Oddział przygotowania wojskowego - informacja
- 01.06.2021
Informujemy, że próba sprawnościowa dla kandydatów do oddziału przygotowania wojskowego w roku szkolnym 2021/2022 odbędzie się 8 czerwca 2021 r. (wtorek) o godz. 16.00 w hali sportowej liceum.
Prosimy o przybycie 15 min. wcześniej i zabranie ze sobą stroju sportowego oraz podpisanego przez rodziców oświadczenia o wyrażeniu zgody na udział w próbie sprawnościowej (zalacznik1_opw.pdf).
Test sprawnościowy zamieszczony jest również na tej stronie. Organizatorzy, ze względu na niższy stopień sprawności fizycznej uczniów związany z pandemią, rezygnują z testu wytrzymałościowego – testu Coopera, ograniczając tym samym próbę do 3 ćwiczeń.
Jeżeli kandydat nie będzie mógł wziąć udziału w próbie sprawnościowej w podanym terminie, może przystąpić do niej w terminie dodatkowym, tj. 30 czerwca o godz. 10.00. Kandydaci otrzymają od nas powiadomienie e-mailowe lub telefoniczne.
W razie pytań prosimy o kontakt.
Tel. 16 6521077 – sekretariat szkoły
Zajęcia praktyczne klas wojskowych
- 28.05.2021
22 maja kadeci Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie, uczestniczący w programie Oddziały Przygotowania Wojskowego a także uczniowie klas wojskowych odbyli zajęcia praktyczne zorganizowane przez żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. W ramach przedmiotu „Przygotowanie wojskowe” i „Edukacja wojskowa” zrealizowano między innymi szkolenie z zakresu map wojskowych , czytania treści mapy, pomiaru odległości na mapie. Poznali tez indywidualny pakiet medyczny żołnierza IPMED oraz zasady użycia i prawidłowego założenia opaski uciskowej.
Podsumowanie projektu "Pogranicze w obiektywie"
- 27.05.2021
W dniu 26 maja 2021 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie projektu "Pogranicze w obiektywie", połączone z wręczeniem nagród w konkursie fotograficznym. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziały pani dyrektor Elżbieta Klaczak-Łach i pani Katarzyna Kłyż wraz z dwoma uczennicami naszego liceum- Pauliną Chorążykiewicz i Aleksandrą Skałubą. Dziewczyny otrzymały wyróżnienia i piękne nagrody. Gratulujemy sukcesu! Spotkanie wzbogacił wernisaż, podczas którego zaprezentowane zostały wszystkie osiągnięcia powstałe podczas trwania projektu, jak również zaprezentowany został film promocyjny, ukazujący zabytkowe obiekty oraz miejsca atrakcyjne przyrodniczo i turystycznie pogranicza polsko- słowackiego. Prezentacja pięknie wyeksponowanych prac konkursowych, będąca jedną z najważniejszych atrakcji uroczystej gali, była dla przybyłych gości możliwością obcowania ze sztuką współczesnej fotografii i odkrycia, być może nawet znanych sobie miejsc, na nowo poprzez spojrzenie twórców z obu stron polsko-słowackiej granicy.
Zajęcia z Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie
- 20.05.2021
W ostatnim tygodniu uczniowie z kilku klas uczestniczyli w ciekawych zajęciach prowadzonych przez historyków z Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie.
Edukatorzy , przybliżając sylwetkę hetmana Stanisława Żółkiewskiego zainicjowali dyskusję na temat autorytetów.
Kolejne zajęcia poświęcone były kulturze sarmackiej, a ostatnie - wydarzeniom z 3 maja 1791 r.
Udział w webinarze - Skuteczne metody uczenia się
- 20.05.2021
W ubiegłym tygodniu uczniowie klas pierwszych oraz klasy 2cs, wzięli udział w ciekawym webinarze na temat skutecznych metod uczenia się, który poprowadziła pani Roksana Wojcieszek z Europejskiego Instytutu Edukacji Engram.
Spotkanie odbyło się, w ramach projektu lokalnego @Młodzi w Akcji+ realizowanego przez trójkę uczniów z kl. 1ad: Karolinę Kubrak, Klaudię Bińczak i Oliwiera Pilipa
VI Światowy Dzień Fascynującego Świata Roślin - 18 maja 2021
- 20.05.2021
Fascination of Plants Day
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 2bn wzięli udział w zajęciach organizowanych na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego w ramach Światowego Dnia Roślin. Zajęcia w tym roku odbywają się w całości w trybie online i trwają do 23 maja.
Uczniowie w trakcie warsztatów i pokazów mogli poznać ciekawy świat roślin. Każdy z miłośników roślin mógł znaleźć coś dla siebie.
Uczniowie klasy 2bn poznali rośliny mięsożerne, które mogą być z jednej strony fascynujące, a z drugiej przerażające. Dowiedzieli się czym są algi i jakie jest ich zastosowanie, a także poznali wierzenia ludowe i obyczaje związane z roślinami.
Wydarzenie to odbywa się także pod nazwą „Dzień Badyla”
Finał 25. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
- 20.05.2021
19 marca odbył się w formie zdalnej etap finałowy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. 287. uczniów z całej Polski przystąpiło do rozwiązywania testu online. Zakres obejmował Księgę Ezechiela i Ewangelię wg św. Jana wraz z przypisami, komentarzami oraz słownikiem pojęć. W gronie finalistów znalazła się uczennica naszej szkoły Izabela Wrotniak (kl. 2cs).
Wyniki konkursu nie są jeszcze znane ale sam fakt zakwalifikowania się do finału zasługuje na ogromną pochwałę. Gratulujemy zdobytej wiedzy i pogłębienia wiary jaką niewątpliwie przyniosła lektura świętych ksiąg.