Dzień "Wszystkich Świętych " to czas, w którym nie tylko wspominamy naszych najbliższych, zapalamy symboliczny znicz, ale także prosimy o pomoc finansową dla osób potrzebujących. Tradycyjnie już nasi uczniowie kwestowali na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Dynowie . Serdecznie dziękujemy uczniom za zaangażowanie społeczne, a darczyńców za hojność na ten szczytny cel
Aktualności
"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych "
- 02.11.2023
Doskonale pamiętamy naszych byłych profesorów....ich lekcje, pasje, poczucie humoru i charakterystyczne zdania, które utkwiły w pamięci absolwentów. W przededniu dnia Wszystkich Świętych uczniowie zapalili symboliczny znicz, który świadczy o tym, że pamiętamy i mile wspominamy profesorów dynowskiego liceum.
4
#Erazmusplus #Malta
- 02.11.2023
Nauczycielki naszej szkoły panie: Iwona Sarnicka, Joanna Duda, Magdalena Ruchlewicz ukończyły kurs języka angielskiego w Malta University Language School. Kurs trwał cały październikowy tydzień, studentki spędziły na nim 20 godzin. Było to niesamowite doświadczenie, obfitujące m. in w nowe kompetencje, potrzebne do dalszej pracy zawodowej. Pobyt na Malcie oprócz nauki języka angielskiego, zaobfitował również w nowe znajomości z ludźmi z całego świata. Panie miały również okazję zwiedzić wyspę i poznać jej najciekawsze zabytki.
18
Zajęcia klas OPW
- 30.10.2023
W czwartek i piątek kadeci poznali i utrwalili następujące zagadnienia: prowadzenie działań rozpoznawczych i przygotowanie żołnierza do działania na polu walki. Zajęcia poprowadzili żołnierze 31 batalionu lekkiej piechoty kapitan Tomasz Magdoń, porucznik Grzegorz Kuliński, szeregowy Kamil Zieliński i absolwentka naszej szkoły kapral Izabela Wrotniak
8
Udział w projekcie „Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji”
- 23.10.2023
W dniach 19-20 października w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli firmy Arte et Marte Fundationo, realizatorów projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Innowacyjna historia-nowe technologie w służbie edukacji”. Młodzież obejrzała dwa filmy: „Kartka z powstania” i Wiktoria 1920”.
Pierwszy film pt. „Kartka z Powstania” przeniósł nas w środek akcji Powstania Warszawskiego, zaś technologia gogli VR uczyniła każdego widza jednym z bohaterów wydarzeń. Film opowiada autentyczną historię powstańca warszawskiego, kpt. Władysława Sieroszewskiego „Sabały”, który otrzymał od swojej córki kartkę z modlitwą. Wtedy jeszcze nie wiedział, że kartka ta uratuje mu życie.
Drugi film uczynił nas bohaterami wojny polsko-bolszewickiej. Przenieśliśmy się do sierpnia 1920r., kiedy to polskie wojska wciąż cofają się pod naporem armii bolszewickiej. Nieuchronnie zbliża się ostateczne starcie, którego wynik wydaje się już przesądzony na korzyść bolszewików. Staliśmy się bohaterem, który miał realny wpływ na losy jednej z najważniejszych bitew nie tylko Polski, ale i świata.
Oto niektóre wypowiedzi uczniów:
„Była to bardzo interesująca przygoda” „Przeżywałam takie emocje, jakie mogły towarzyszyć osobom, które walczyły o wolność” „Można poczuć się jak bohaterowie filmów” ” „Mogłam odczuć na własnej skórze emocje, jakie panowały w czasie powstania”
Przy pomocy gogli VR uczeń przenosi się w sam środek akcji, stając się jednym z bohaterów wydarzeń. Buduje to w nim emocjonalne zaangażowanie dzięki któremu wiedza przekazywana w filmie jest przyswajana w efektywny, trwały sposób. Bez wątpienia była to dla nas wyjątkowa lekcja historii z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
7
Wiedeń - ostatni zień pobytu w Austrii w ramach projektu Erasmus + "Razem dla planety"
- 23.10.2023
Ostatni dzień pobytu w Austrii w ramach projektu Erasmus + "Razem dla planety " upłynął nam na zwiedzaniu stolicy kraju. Wiedeń....miasto, które urzeka nie tylko pięknymi budowlami potwierdzającymi potęgę Habsburgów , ale także jest stolicą kulturalną Europy. Miasto to kilkakrotnie było na pierwszym miejscu wśród miast, w których żyje się najlepiej. W ciągu kilkugodzinnej wycieczki udało się nam zobaczyć między innymi..
Hofburg -zimową rezydencję Habsburgów
Operę Wiedeńską
katedrę świętego Szczepana
pomnik Marii Teresy i Mozarta
budynek parlamentu
cukiernię i hotel Sachera
To, co udało nam się zwiedzić to tylko namiastka tego, co oferuje Wiedeń, dlatego mamy nadzieję, że wrócimy tu ponownie.
9
erasmusplus #studentmobility #Austria #togetherfortheplanet
- 23.10.2023
W piątek nasi uczniowie podobnie jak w innych dniach uczestniczyli w zajęciach z informatyki, języka angielskiego i przedmiotów przyrodnicznych. Ciekawym akcentem dnia był pokaz tańców narodowych . Nasi uczniowie razem z nauczycielkami zaprosili naszych swoich partnerów do poloneza i polki. Po południu odbyło się podsumowanie projektu oraz wręczenie certyfikatów zakończone uroczystą kolacją. Pani Aldona Biedermann przygotowała także upominki dla uczniów oraz ich rodziców. To był naprawdę miły wieczór pełen emocji, bo w ciągu tych kilku dni polubiliśmy się bardzo
16
erasmusplus #studentmobility #Austria #togetherfortheplanet
- 23.10.2023
Kolejny dzień pobytu w Klagenfurcie przepełniony był zajęciami o charakterze dydaktycznym. Dominowały lekcje języka angielskiego, informatyki i przedmiotów przyrodnicznych. Podczas warsztatów młodzież miała możliwość wymiany doświadczeń dotyczących życia w małych miejscowościach. Popołudnie przeznaczone było na zwiedzanie atrakcji turystycznych w zamku Jacques Lemans, gdzie obejrzeliśmy Taggenbrunn i wystawę zegarków oraz w Sirnitz zakończoną kolacją na zamku Albeck i spotkaniem z przedstawicielami władz lokalnych.
15
II miejsce i wyróżnienie w konkursie ortograficznym
- 23.10.2023
"Dynowszczyzna zachwyt wzbudzić potrafi niemalże u każdego". Tak rozpoczynało się leśne dyktando - konkurs ortograficzny, w którym mierzyło się około 100 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Głównym organizatorem konkursu, odbywającego się już po raz 11 jest Nadleśnictwo Dynów, Lasy Państwowe we współpracy z Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.
Piszący mieli trudne zadanie, by nie pomylić się i poprawnie napisać tekst przygotowany przez panią Małgorzatę Kopczak. Uczniowie "zaglądali" pod "spróchniałe pnie drzew, gdzie w hibernację zapadała salamandra plamista i spacerowali po leśnych ostępach, gdzie można się było natknąć na babrzyska uczęszczane przez watahy dzików". Ci, którzy poradzili sobie najlepiej otrzymali tytuły laureatów. Wśród nich byli uczniowie naszego liceum. Seweryn Chrapek z klasy 2 a zdobył II miejsce, a Maksymilian Krawiec z klasy 3 ad- wyróżnienie. Zwycięzcom, jak i pozostałej czwórce uczniów, którzy reprezentowali liceum, należą się ogromne gratulacje i podziękowania!
erasmusplus #studentmobility #Austria #togetherfortheplanet
- 23.10.2023
Dzisiaj mieliśmy możliwość uczestnictwa w lekcjach przedmiotów ścisłych oraz humanistycznych ukierunkowanych na działania proekologiczne i cyfrowe
Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w warsztatach,w których wymienili się doświadczeniami na temat praktyk uczniów związanych z ekologią.
Po południu mieliśmy czas na rozrywkę i udaliśmy się na zwiedzanie muzeum miniatur Minimundus.
4
#erasmusplus #studentmobility #Austria #togetherfortheplanet
- 23.10.2023
Pierwsze dni pobytu w Klagenfurcie w Austrii w ramach projektu Erasmus+ "Razem dla planety", upłynęły nam pod znakiem:
zapoznania uczniów Ingeborg Bachmann Gymnasium z uczniami naszego liceum
uczestnictwa w grach integracyjnych
udziału w lekcjach języka angielskiego, informatyki oraz przedmiotów przyrodnicznych
poznania historii, zabytków i osobliwości miasta Klagenfurtu pod kątem wydarzeń z przeszłości i aspektów życia codziennego
prezentacji uczniów na temat swoich krajów, regionów i szkół
udziału w warsztatach ekologicznych "Co znaczy być ekologicznym?"
rozwijania kompetencji językowych, społecznych i kulturowych
integracji podczas wspólnych posiłków
W tym czasie nasze nauczycielki poznały metody pracy w szkole partnerskiej, nawiązywały nowe kontakty, uczestniczyły w życiu szkoły (w uroczystościach związanych z 50 rocznicą śmierci patronki szkoły Ingeborg Bachmann).
21
#erasmus+ #razemdlaplanety Austria
- 23.10.2023
Dziś nasze nauczycielki miały możliwość zobaczenia, jak wyglądają lekcje języka angielskiego,niemieckiego oraz geografii a uczniowie przez cały dzień uczestniczyli w zajęciach, zgodnie z planem ich austriackich partnerów w Gymnstium Ingeborg Bachmann w Klagenfurcie. Po południu wszyscy razem uczestniczyliśmy w workshopie "Für Körper und Seele"
6
Erasmus + - jesteśmy w Austrii
- 23.10.2023
Kolejny etap programu Erasmus + przed nami. Dotarliśmy do Klagenfurtu, a jutro zaczynamy naszą językowę przygodę...zapowiada się interesująco
#erasmus#razemdlaplanety
4
V Turniej Strzelecki o Puchar Starosty Rzeszowskiego w 250. rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej rozstrzygnięty.
- 16.10.2023
W dniach 13-14 października 2023 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie odbyła się V edycja Turnieju Strzeleckiego o Puchar Starosty Rzeszowskiego w 250. rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, patrona szkoły. W pierwszym dniu rywalizowały ze sobą szkoły prowadzone przez Powiat Rzeszowski, natomiast w sobotę zmierzyło się ze sobą 12 drużyn reprezentujących służby mundurowe, różne instytucje, stowarzyszenia, grupy zawodowe. Turniej został objęty honorowym patronatem Starosty Rzeszowskiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty .
Ideą turniejowych zmagań jest popularyzacja strzelectwa sportowego w naszym regionie, integracja różnych środowisk, podnoszenie umiejętności strzeleckich, propagowanie strzelectwa sportowego jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu, a także uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W pierwszym dniu w zawodach wzięły udział 4 drużyny z następujących szkół: Zespół Szkół Techniczno - Weterynaryjnych w Trzcianie, Zespół Szkół w Tyczynie, Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. S. Wyszyńskiego w Dynowie oraz Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie. Każdy uczestnik z 4-osobowej drużyny oddał 5 strzałów próbnych i 10 ocenianych z broni i stanowiska wylosowanego wcześniej. O końcowym wyniku decydowała suma punktów uzyskana przez wszystkich członków drużyny. Przybyłych na zawody gości w imieniu Starosty Rzeszowskiego oraz swoim powitała dyrektor szkoły Elżbieta Klaczak - Łach a następnie dokonała oficjalnego otwarcia turnieju. Zasady zawodów i regulamin strzelnicy przedstawił uczestnikom prowadzący turniej instruktor strzelectwa kpt. Daniel Buż, nauczyciel przedmiotów wojskowych w szkole. Po tych czynnościach przystąpiono do zawodów. Rywalizacja wywołała wiele emocji ale przebiegała w bezpiecznej, spokojnej i przyjemnej atmosferze. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:
W kategorii szkół prowadzonych przez Powiat Rzeszowski kolejne miejsca zajęły:
I miejsce drużyna klas OPW Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie
II miejsce drużyna Zespołu Szkół Techniczno- Weterynaryjnych w Trzcianie
III miejsce drużyna Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie
IV miejsce drużyna Zespołu Szkół w Tyczynie
W kategorii najlepszy strzelec - dziewczyna najwięcej punktów zdobyła uczennica Maja Potoczna z Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie, natomiast w kategorii chłopców Sylwester Wandas, reprezentujący także drużynę gospodarzy turnieju.
W drugim dniu do turnieju przystąpiło 12 drużyn. Wyniki sobotniej rywalizacji przedstawiają się następująco:
I miejsce Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
II miejsce nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie
III miejsce nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie
IV miejsce Nadleśnictwo Dynów
V miejsce 5 batalion strzelców podhalańskich w Przemyślu
VI miejsce Stowarzyszenie „ Old Boys” Dynów
Kolejne miejsca zajęły następujące drużyny: Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Dynowie, Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” z Dynowa, Jednostka Strzelecka 1914 w Sokołowie Małopolskim, Ochotnicza Straż Pożarna w Dynowie, Stowarzyszenie Aktywny Dynów, Centrum Medyczne „ Dynmed” w Dynowie.
W kategorii najlepszy strzelec - kobieta najwięcej punktów zdobyła Iwona Sarnicka reprezentująca drużynę nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie , natomiast w kategorii najlepszy strzelec- mężczyzna najwięcej punktów zdobył Grzegorz Szul reprezentant Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i medale, najlepsi strzelcy pamiątkowe statuetki, wszyscy uczestnicy turnieju dyplomy i okazjonalne medale upamiętniające 250. rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, patrona dynowskiego liceum, ufundowane przez Powiat Rzeszowski. Podczas turnieju wszyscy uczestnicy mieli możliwość spędzania czasu na grze w piłkarzyki, tenisa stołowego, szachy, warcaby, bilard stołowy, lotki a także delektować się pysznymi przekąskami i słodkościami przygotowanymi przez gospodarzy.
Dyrektor Szkoły Elżbieta Klaczak- Łach składa serdeczne podziękowania Panu Józefowi Jodłowskiemu Staroście Rzeszowskiemu za objęcie honorowym patronatem turnieju oraz Zarządowi Powiatu Rzeszowskiego za wsparcie inicjatywy i przeznaczenie środków na organizację zawodów. Podziękowania kieruje również do swoich pracowników, którzy w różny sposób przyczynili się do tego, by turniej odbył się zgodnie z regulaminem i przebiegał w miłej atmosferze.
Organizatorzy jeszcze raz gratulują zwycięskim drużynom oraz wszystkim uczestnikom turnieju za wspaniałą rywalizację oraz niezapomnianą atmosferę i w imieniu Starosty Rzeszowskiego oraz swoim zapraszają do Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie za rok na VI edycję turnieju.
4120
Posadzenie pamiątkowego dębu z okazji 205. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, patrona szkoły
- 16.10.2023
Z okazji 250 rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, patrona naszej szkoły, dokonaliśmy symbolicznego posadzenia dębu pamięci. To wyjątkowe wydarzenie, które podkreśla znaczenie edukacji i nauki w naszym społeczeństwie. Niech posadzone drzewko, które jest symbolem trwałości , mądrości i rozwoju będzie świadkiem kolejnych pokoleń uczących się i rozwijających się w duchu wiedzy i kultury.
1
Apel z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, patrona szkoły
- 16.10.2023
„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”
Jan Zamoyski
13 października 2023r. społeczność naszego liceum włączyła się w ogólnopolskie obchody 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej – pierwszej na ziemiach polskich i w Europie, świeckiej , centralnej władzy oświatowej. Utworzenie KEN to przełomowa decyzja. Oświata w Polsce została zreformowana i ujednolicona.
Założenia KEN są w liceum w Dynowie ciągle kultywowane, tym bardziej, że od 2004 roku szkoła dumnie nosi imię Komisji Edukacji Narodowej. W związku z tak pięknym jubileuszem, uczniowie wraz z nauczycielami podjęli szereg inicjatyw. Uczniowie klasy II przygotowali wystawę okolicznościową, przywołującą najważniejsze wydarzenia z czasów powstania Komisji Edukacji Narodowej, sylwetki działaczy oraz ważne ustawy i instytucje. Wystawa zaprezentowana zostanie społeczności Dynowa oraz uświetni szkolne obchody jubileuszu. W piątek po południu posadzony zostanie w szkolnym ogrodzie dąb, upamiętniający 250.rocznicę powołania KEN, który będzie przypominał o tym doniosłym wydarzeniu. W sobotę 14 października będzie miał miejsce w szkolnej strzelnicy Turniej Strzelecki o Puchar Starosty Rzeszowskiego. Z okazji jubileuszu powstał też film o Patronce liceum w Dynowie oraz nowe logo szkoły, odwołujące się do symboliki KEN. W najbliższym czasie odbędzie się konkurs historyczny związany z wydarzeniami XVIII wieku oraz spektakl teatralny w wykonaniu młodzieży pt.: „45 minut”.
Najważniejszym dniem obchodów była jednak uroczystość, która odbyła się w piątek 13 października w hali sportowej liceum, poświęcona Jubilatce- Komisji Edukacji Narodowej, oczywiście odbywała się ona z pełnym ceremoniałem szkolnym i klas mundurowych. Świetności imprezie dodali wyśmienici goście, wśród których znaleźli się: płk Paweł Wójcik, szef Ośrodka Zamiejscowego w Rzeszowie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji, ppłk Dariusz Brzeżawski, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji , reprezentująca Podkarpackiego Kuratora Oświaty p. Magdalena Ćwikła- starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, ks. Prałat Norbert Podhorecki- proboszcz parafii w Dynowie, p. Elżbieta Kubicka- zastępca dyr. Wydziału Społeczno- Oświatowego Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, ppr. Grzegorz Kuliński z 31 batalionu lekkiej piechoty 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, podkomisarz Mariusz Pilszak- komendant Komisariatu Policji w Dynowie, zastępca Nadleśniczego p. Wojciech Łukacz, Radny Powiatu Rzeszowskiego p. Aleksander Stochmal, p. Piotr Zdeb- zastępca dyrektora ZSZ im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, byli dyrektorzy liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie- p. Maria Radoń i p. Kazimierz Żak, przewodnicząca Rady Rodziców p. Iwona Hadam, emerytowani nauczyciele liceum- p. Teresa Gerula, p. Magdalena Gołąb, p. Maria Kuszek.
Po przywitaniu zebranych gospodyni uroczystości pani dyrektor Elżbieta Klaczak-Łach wprowadziła w tematykę wydarzenia oraz zaprosiła wszystkich na „ ucztę dla ducha”, czyli część artystyczną w wykonaniu utalentowanych uczniów naszej szkoły. W odsłonie pierwszej, odwołującej się do wieku XVIII- Maksymilian Krawiec i Kamila Kijowska w stylowych szlacheckich strojach, przedstawili historię związaną z powstaniem KEN, jej inicjatorów oraz najważniejsze założenia. Piękną pieśń Hymn do miłości Ojczyzny wyśpiewała Alicja Sacharzec, a Pieśń Konfederatów Barskich solistki- Sylwia Pałac, Emilia Szybiak, Karolina Ferenc.
Pomiędzy częścią pierwszą a drugą uroczystości pani dyrektor Elżbieta Klaczak- Łach wręczyła nagrody dla nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych, którzy w roku szkolnym 2022/2023 wyróżnili się pracą, zaangażowaniem, czy znaczącymi osiągnięciami dydaktyczno- wychowawczymi. Nagrody otrzymali: p. Joanna Duda, p. Danuta Kusińska, p. Katarzyna Kłyż, p. Katarzyna Grot, p. Małgorzata Pelc- Chochrek, p. Maciej Jurasiński, p. Zbigniew Tesznar, p. Wojciech Tarnawski, p. Renata Drążek, p. Beata Trzyna, p. Monika Rząsa, p. Marta Twardak, p. M. Wandas- Wasieńko oraz p. Monika Wardęga, p. Aneta Radoń, p. Ewa Wojdyło, p. Zofia Zdaniewicz oraz p. Wojciech Buczkowski. Została również wręczona nagroda Starosty Rzeszowskiego pani Iwonie Sarnickiej. Dyrektor szkoły dziękowała swoim podwładnym za wysiłek i poświęcenie oraz aktywność na rzecz kształcenia oraz wychowania młodzieży. Zwróciła uwagę, że nauczyciele nie tylko przekazują wiedzę, ale również kształtują charaktery i wpływają na wizerunek przyszłości naszego kraju, a ich trud i zaangażowanie są bezcenne.
Pani Ewa Hadam otrzymała jubileuszową nagrodę za 35 lat pracy w zawodzie nauczyciela. Podziękowała wszystkim, którzy towarzyszyli Jej przez te lata, wspierali, inspirowali i pomagali. Wręczone zostały także podziękowania osobom zasłużonym dla szkoły.
Część druga koncertu pokazała, że Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie jest miejscem, które tętni życiem, dla którego idee Patronki są ciągle aktualne, a absolwenci chętnie je odwiedzają i z rozrzewnieniem wspominają lata spędzone w swojej „Alma Mater”. Przybyli licznie na uroczystość Jubileuszu goście i społeczność szkolna wysłuchali utworów Lubię wracać tam, gdzie byłem Zbigniewa Wodeckiego, Radość najpiękniejszych lat z repertuaru Anny Jantar w przejmującym wykonaniu Gabrieli Żak , Dopóki ziemia kręci się Okudżawy, którą z ogromną wrażliwością zaśpiewała Kamila Taras oraz Do kołyski kultowego Dżemu w brawurowym wykonaniu Alicji Sacharzec. Utwory muzyczne przeplatane były poezją- poważną, refleksyjną, ale też żartobliwą i zabawną.
Pani dyrektor podziękowała p. Maciejowi Jurasińskiemu za przygotowanie części artystycznej, za scenariusz i opiekę nad młodzieżą, wyraziła też nadzieję, że każdy ze znamienitych gości z pewnością znalazł coś dla siebie w szerokim programie dzisiejszej uroczystości i będzie z sentymentem wracał do szkoły, która dumnie nosi imię Komisji Edukacji Narodowej.
Na koniec dedykacja- życzenia od Belfra dla wszystkich uczniów. Wiersz p. Macieja Jurasińskiego.
„Uśmiechnięta mega szóstka”
Uczniu fajny jesteś człek
Ale Ci niełatwo żyć!
Bo ze względu na swój wiek
Z nosem w książkach musisz tkwić!
Zamiast gdzieś na im prę skoczyć
Z ziomkiem co ma merca nówkę!
Musisz wiedzy drogą kroczyć
Bo z „polaka” masz klasówkę
Zamiast siostro ruszyć w tany
Rytmy disco w głowie grają…
Znów twój pokój! Cztery ściany!
No bo tyle ci zadają!
Fajna gierka co cię kusi
Wreszcie masz ją- no i grasz
Nagle słyszysz głos mamusi
Kończ już bo zadanie masz!
Ja wasz belfer Wam współczuję!
I od polskich gór po Ustkę!
Z serca mego dedykuję
Uśmiechniętą mega szóstkę!
62