W dniu 04.11.2024 odbyły się zajęcia dla uczniów klasy promedycznej i wojskowej dotyczące samobadania piersi. Uczennice z klasy promedycznej pod opieką Pani Magdaleny Ruchlewicz i Marii Sołek przedstawiły działania z zakresu profilaktyki raka piersi.
Aktualności
Udział w kweście na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta
- 05.11.2024
Nasi uczniowie jak co roku wzieli udział w kweście na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Dynowie. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Serdecznie dziękujemy młodzieży za zaangażowanie oraz wszystkim ofiarodawcom
2
Udział w 21. kweście na rzecz odnowy cmentarza
- 05.11.2024
Społeczność naszej szkoły wzięła udział w 21.kweście na rzecz odnowy cmentarza. Zbiórka zasiliła konto celowe kwotą 6730, 41. Szczegółowe informacje o dotychczasowych akcjach i ich przeznaczeniu znalazły się na specjalnie przygotowanej tablicy. Wydarzenie organizowane jest przez Towarzystwo Przyjaciół Dynowa, natomiast wolontariusze rekrutują się z różnych środowisk.Dziękujemy Państwu za hojność i życzliwość.Cieszymy się, że także i my mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę w odnowę dynowskiej nekropolii.
2
Oliwia Wiśniowska stypendystką Prezesa Rady Ministrów dla Oliwii Wiśniowskiej
- 31.10.2024
W dniu 31 października 2024r. nasza uczennica Oliwia Wiśniowska z klasy 3a odebrała z rąk Pani Teresy Kubas - Hul Wojewody Podkarpackiego oraz Pani Doroty Nowak - Maluchnik Podkarpackiego Kuratora Oświaty stypendium Prezesa Rady Ministrów za najwyższą średnią ocen w szkole w roku szkolnym 2023/2024. Serdecznie gratulujemy uczennicy oraz jej rodzicom i życzymy dalszych sukcesów.
6
Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie otrzymało dofinansowanie na projekt „Działamy dla lepszego jutra”.
- 31.10.2024
Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Łączna kwota dofinansowania wynosi 282 007,32 PLN z czego 232 712,44 PLN pochodzi z Funduszy Europejskich.
Projekt nosi tytuł „Działamy dla lepszego jutra” i obejmuje:
- trzy dziesięciodniowe wyjazdy grup uczniowskich (8 uczniów w każdej grupie) do szkół w Hiszpanii, Portugalii i Grecji. Przed tymi wyjazdami odbędą się wizyty przygotowawcze z udziałem 2 nauczycieli, podczas których zostaną ustalone szczegóły wspólnych działań szkół partnerskich
- wyjazd 2 nauczycieli na obserwację pracy w szkole w Hiszpanii
- wyjazd 4 nauczycieli na kursy i szkolenia we Włoszech i Portugalii
Celem projektu jest wzrost aktywności społecznej oraz świadomości europejskiej, wypracowanie zdrowych nawyków sprzyjających równowadze psychicznej dzięki interakcji z rówieśnikami oraz podniesienie sprawności komunikacji w języku angielskim i udoskonalenie umiejętności organizacji własnej pracy u uczniów. Nauczyciele poprzez udział w kursach i obserwacji pracy wzbogacą warsztat pracy w zakresie wzmacniania postaw demokratycznych i uczestnictwa uczniów w życiu społecznym oraz dbania o dobrostan uczniów w świecie cyfrowym.
Grupą docelową projektu są wyłącznie nauczyciele i uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich znajdujący się w niekorzystnej sytuacji, zakwalifikowanych według wymagań projektowych. Efektem mobilności będzie poprawa umiejętności językowych, wzrost motywacji do pracy uczniów i nauczycieli. Uczniowie wzbogacą swoją wiedzę na temat demokracji i będą chętniej uczestniczyć w życiu społecznym, natomiast nauczyciele wzbogacą swoje metody pracy i zdobędą wiedzę jak dbać o dobrostan uczniów.
Narodowe Czytanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dynowie
- 30.10.2024
Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja zapoczątkowana przez Parę Prezydencką RP. Ma ona na celu upowszechnianie literatury polskiej oraz zachętę społeczeństwa do sięgania po najpiękniejsze dzieła polskiej literatury. W tym roku czytelniczą propozycją był „Kordian” Juliusza Słowackiego. W naszym liceum czytaliśmy to wybitne dzieło początkiem września, natomiast 25 października odbyło się dynowskie czytanie tej lektury. Organizatorem uroczystości miejskiej była pani Grażyna Paździorny dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dynowie. Zebrani goście z Burmistrzem Dynowa panem Zygmuntem Frańczakiem na czele, mieli ogromną przyjemność wysłuchać koncertu w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Dynowie. Urozmaicony repertuar pięknie komponował się ze słowem romantycznego wieszcza Słowackiego. Uczniowie i nauczyciele Liceum odpowiedzieli na zaproszenie i zaprezentowali przygotowane wcześniej fragmenty dramatu. Piękną interpretacją utworu popisali się Maksymilian Krawiec z klasy 4ad i Maria Uryć z klasy 2b, która bardzo dynamicznie przekazała emocje głównego bohatera. Fragment tekstu przeczytała też polonistka pani Katarzyna Kłyż. Na widowni zasiedli też uczniowie klas o profilu humanistycznym, nad którymi opiekę sprawowała bibliotekarka pani Monika Wandas- Wasieńko. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i piękną literacko - muzyczną ucztę.
III Podkarpackie Spotkania z Historią Regionalną „Porozmawiajmy o polskim wrześniu 1939 - 85 lat później.”
- 29.10.2024
W dniu 29 października 2024roku odbyły się w naszej szkole po raz kolejny Podkarpackie Spotkania z HistoriąRegionalną - w tym roku pod hasłem: „Porozmawiajmy o polskim wrześniu 1939 - 85 lat później.” Organizatorami byli: Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, Centrum Edukacji Młodzieży „Trzy Kultury” działające przy Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Dynowa.
Wydarzenie, zapoczątkowane w 2018 roku, zostało zorganizowane już po raz trzeci. Ideą spotkań jest przybliżenie młodzieży historii naszego kraju, w tym najbliższego regionu, celem budowania tożsamości i poczucia przynależności narodowej. Tegoroczne spotkanie patronatem objęli: Podkarpacki Kurator Oświaty pani Dorota Nowak –Maluchnik, Starosta Rzeszowski dr Krzysztof Jarosz,” Podkarpacka Historia”, Zakład Historii Nowożytnej i Dziejów Kościoła Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Spotkanie otworzyła pani dyrektor Elżbieta Klaczak – Łach, która przywitała zaproszonych gości, prelegentów, delegacje uczniów szkół podstawowych wraz z nauczycielami oraz pozostałych przybyłych na spotkanie. Wśród zacnych uczestników znaleźli się: I Wicekurator Oświaty w Rzeszowie dr Dariusz Półćwiartek, Starosta Rzeszowski dr Krzysztof Jarosz, Artur Szczutek członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego, Zygmunt Frańczak Burmistrz Miasta Dynowa, Wojciech Piech Wójt Gminy Dynów, Łukasz Domin dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury,Sportu i Rekreacji w Dynowie, Renata Pyś ,dyrektor Miejskiego Przedszkola w Dynowie oraz Radna Powiatu Rzeszowskiego, Grażyna Paździorny dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dynowie.
Prelekcje poprzedziło wystąpienie inauguracyjne dr Krzysztofa Jarosza, Starosty Powiatu Rzeszowskiego, który wystąpił w podwójnej roli, współgospodarza spotkania oraz prelegenta.
Przed wysłuchaniem wykładów, uczestniczy spotkania mieli możliwość obejrzenia krótkiej części artystycznej w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
Część wykładową rozpoczął uroczyście I Wicekurator Oświaty w Rzeszowie dr Dariusz Półćwiartek.
Następnie głos zabrali prelegenci. Tematy ich wystąpień przedstawiały się następująco:
- „Potencjał gospodarczy Polski a przyczyny porażki w kampanii 1939 r.„ – dr Krzysztof Jarosz Starosta Rzeszowski.
- „Ostatnie ofiary pokoju i pierwsze ofiary wojny„ - pan Szymon Jakubowski redaktor naczelny „Podkarpackiej Historii.”
- „Stosunki narodowościowe na terenie Podkarpacia w 1939 roku.” – ks. prof.dr hab. StanisławNabywaniec historyk Uniwersytetu Rzeszowskiego, absolwent naszej szkoły.
- „X Brygada Kawalerii i XVII Pułk Piechoty w kampanii wrześniowej 1939 roku.” – dr Jerzy Majka , emerytowany kierownik Działu Historycznego Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, absolwent naszej szkoły.
- „Słowacja wobec kampanii polskiej 1939 roku.” - pan Józef Stolarczyk -historyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bachórzu.
Spotkanie finansowo wsparli:
Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, Robert Sówka, Dariusz Sarnicki, Janusz Jarosz, Piotr Krupa a uczestników ugościli:„Gastrofaza 2.0”, „Pierogi jak u mamy”,Bistro „Oliwka”, pani Józefa Bała,Karczma „Pod Semaforem”, sklep „Bewa - ” p. Ewa Jandziś.
Z odbytej na końcu dyskusji, jasno wynika, że tego rodzaju przedsięwzięcie jest bardzo potrzebne, dlatego gospodyni spotkania pani dyrektor Elżbieta Klaczak – Łach, zaprosiła za rok na kolejne spotkanie.
76
#erasmusplus #goinpro #mustarhaz #exhibitdemocracy
- 27.10.2024
W dniach 19-22 października nasza młodzież wzięła udział w trzeciej części projektu "Exhibit Democracy". Tym razem spotkaliśmy się w mieście Resita w Rumunii.
Podczas pobytu uczniowie:
przygotowali wystawę prac konkursowych
zorganizowali ceremonię otwarcia wystawy
poznali szkołę Economic College of Mountainous Banat
szlifowali angielski i umiejętności społeczne w integracji z uczniami z Rumunii i Węgier
Przed nami kolejne dwie części projektu, w Rzeszowie i Nyiregyhazie.
19
Wojewódzki Konkurs Ortograficzny "Leśne dyktando"
- 27.10.2024
17 października w auli ZSZ im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyła się 12 edycja Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego "Leśne dyktando", którego głównym organizatorem było Nadleśnictwo Dynów we współpracy z innymi instytucjami. W tym konkursie wzięli udział uczniowie naszego Liceum. Dwoje z nich Maja Oleksa Skubisz i Maksymilian Krawiec otrzymało wyróżnienia. Gratulujemy wyniku, zaznaczając, że w tym roku dyktando było wyjątkowo trudne.
"Cudze chwalicie, swego nie znacie..."
- 17.10.2024
Uczniowie klas II liceum w Dynowie wraz z opiekunkami p. Danutą Kusińską i p. Katarzyną Kłyź wybrali się na jednodniową wycieczkę do Muzeum Historycznego w Sanoku oraz Komańczy - miejsca internowania kardynała Stefana Wyszyńskiego. Muzeum Historyczne zachwyciło jedną z najpiękniejszych kolekcji sztuki cerkiewnej w Polsce oraz wystawą sztuki sakralnej XV-XIX w, a także bogatą i różnorodną twórczością wybitnego artysty Zdzisława Beksińskiego. Młodzież miała możliwość poznać intymny, codzienny świat Mistrza z Sanoka, jego sposób myślenia i tworzenia. W Komańczy uczestnicy wycieczki wysłuchali prelekcji siostry Beaty, która w pięknych słowach, ciekawie przybliżyła historię kard. Stefana Wyszyńskiego. Uczniowie mogli duchowo spotkać się z Prymasem 1000 lecia. Piękna pogoda sprzyjała wędrówkom szlakami, po których spacerował Kardynał. Pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę wycieczkowicze wrócili do Dynowa. Organizatorzy dziękują panu kierowcy Wiesławowi Hadamowi za szczęśliwą podróż.
5
Jubileusz 80 - lecia
- 14.10.2024
Nowa galeria Jubileusz 80 - lecia została dodana do albumu fotograficznego
67
Jubileusz 80-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie
- 14.10.2024
Myśl wybiega w czas miniony,
gdy pierwszych miało się przyjaciół.
Po raz kolejny absolwenci Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie mieli okazję odwiedzić mury swojej szkoły i wybiec myślą „w czas miniony, gdy pierwszych miało się przyjaciół” z okazji pięknego Jubileuszu 80-lecia szkoły połączonego ze Zjazdem Absolwentów. Bogata historia dynowskiego liceum to „czas sercem mierzony”, to nie suche daty, budynki, przeobrażenia polityczne czy społeczne ale przede wszystkim ludzie, pokolenia, które tworzyły i tworzą karty historii tej placówki.
12 października 2024 r. rzesza absolwentów, pracowników szkoły, uczniów i zaproszonych gości przemaszerowała wraz z orkiestrą dęta z Dynowa do kościoła p.w. św. Wawrzyńca w Dynowie by Mszą Św. rozpocząć uroczystości jubileuszowe. Eucharystii przewodniczył abp Adam Szal, Metropolita Przemyski w asyście proboszcza dynowskiej parafii ks. prałata Norberta Podhoreckiego oraz księży absolwentów dynowskiego Liceum. Podczas homilii Ks. Arcybiskup odniósł się do historii szkoły, jej dorobku i pogratulował tak zacnego jubileuszu. Dalsze obchody miały miejsce w hali sportowej szkoły. Przed ich rozpoczęciem odsłonięta i poświęcona została umieszczona na budynku szkoły tablica upamiętniająca pokolenia, które współtworzyły 80 - letnią historię Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie. Uroczystego jej odsłonięcia dokonali: I Wicekurator Oświaty w Rzeszowie p. Dariusz Półćwiartek, Wicestarosta Rzeszowski Jerzy Bednarz, przewodniczący Zjazdu Absolwentów p. Andrzej Stankiewicz, najstarszy na uroczystości absolwent szkoły płk dypl. pil. Ryszard Zabój, dyrektor szkoły Elżbieta Klaczak- Łach oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Łucja Sas. Spotkanie na hali sportowej rozpoczęło się wykonaniem poloneza przez uczniów liceum, nawiązującego do ważnych uroczystości w życiu szkoły, w tym balów studniówkowych. Po nim dyrektor szkoły powitała gości, wśród których, oprócz wymienionych wyżej osób znaleźli się m. in. p. Stanisław Ożóg, pierwszy Starosta Rzeszowski, były europarlamentarzysta i senator RP, p. Zygmunt Frańczak Burmistrz Miasta Dynowa, p. Wojciech Piech Wójt Gminy Dynów, radni Powiatu Rzeszowskiego, dyrektorzy szkół prowadzonych przez Powiat Rzeszowski, dyrektorzy, prezesi oraz przedstawiciele instytucji, szkół, stowarzyszeń, z którymi szkoła na co dzień współpracuje, emerytowani dyrektorzy i nauczyciele oraz liczna rzesza absolwentów szkoły i uczniów.
Podczas powitania gości dyrektor Elżbieta Klaczak-Łach w krótkich słowach zapewniła, że nasze liceum nigdy nie było tylko instytucją, ale miejscem przyjaznym, rodziną stworzoną przez pokolenia młodzieży, rodziców i nauczycieli, którzy oddali jej swoje serce, wiedzę i umiejętności, do której wraca się z sentymentem. Nazwane kiedyś „kuźnią talentów” nadal stara się ich nie marnować i „szlifować” to, co w uczniach najcenniejsze. Przekłada się to na liczne sukcesy ogólnopolskie i wojewódzkie. Podkreślił to w swojej wypowiedzi
Wicestarosta Rzeszowski pan Jerzy Bednarz i doceniając wysiłki oraz efekty pracy nauczycieli, wręczył w imieniu Starosty Rzeszowskiego dr Krzysztofa Jarosza oraz swoim nagrody Starosty Rzeszowskiego dyrektorowi szkoły, p. Elżbiecie Klaczak- Łach, oraz nauczycielkom p. Joannie Krajcarskiej oraz p. Marcie Twardak.
O roli, jaką dynowskie liceum pełni w środowisku lokalnym, pięknie mówili zaproszeni goście, między innymi p. Stanisław Ożóg, pierwszy Starosta Rzeszowski. Wszyscy podkreślali bardzo dobrą współpracę szkoły ze środowiskiem lokalnym oraz otwartość na wspólne inicjatywy. Po wystąpieniach gości, dyrektor szkoły w imieniu całej społeczności liceum podziękowała wszystkim, którzy zawsze okazywali serce i dobrą wolę, którzy wspierali i nadal wspierają podejmowane przez szkołę inicjatywy- samorządom, stowarzyszeniom, instytucjom oświatowym i kulturalnym oraz wspaniałym ludziom.
Po podziękowaniach prowadzące uroczystość panie Katarzyna Kłyż i Joanna Duda zachęciły do obejrzenia części artystycznej, która miała za zadanie przywołać wspomnienia z lat szkolnych i sprawić, że niezapomniane i wyjątkowe chwile ożyją na nowo. I tak się stało. Piękne liryczne teksty, piosenki sprzed lat, trochę śmiesznych scenek z kalendarza szkolnego i pożegnalna piosenka spowodowały, że niejednemu absolwentowi „łza wzruszenia cicho spłynęła po policzku, że westchnieniem załkało serce”.
W programie artystycznym wzięli udział uczniowie szkoły a także absolwenci, którzy z dużym entuzjazmem odpowiedzieli na zaproszenie - Ania Anika Dąbrowska, Anna Pudysz, Natalia Twardy oraz Paweł Pawłowski.
Mamy nadzieję, że obchody Jubileuszu 80- lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie zapiszą się trwale w dobrych wspomnieniach tych, którzy przybyli na uroczystość, bo „czas omija miejsca, które wspominamy”.
Wieczorem absolwenci wzięli udział w balu. Przy dźwiękach muzyki oraz suto zastawionych stołach wspomnieniom nadal nie było końca. Wspominano półmetki, zabawy studniówkowe i inne szkolne uroczystości, recytowano Mickiewicza, Staffa, śpiewano piosenki z młodzieńczych lat. Tańcom nie było końca do białego rana. Szkoda tylko, że wszystko co dobre szybko się kończy i faustowskie „chwilo trwaj, jesteś piękna”, pozostanie już teraz tylko w pamięci wszystkich uczestników i organizatorów jubileuszu.
Wspomnień czar .....
- 09.10.2024
Nowa galeria Wspomnień czar ..... została dodana do albumu fotograficznego
Wspomnień czar .....
2189
Dzień języków
- 30.09.2024
W piątek nasze liceum po raz kolejny zamieniło się w wielobarwny i wielokulturowy jarmark - obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Tym razem wybraliśmy się do krajów mniej znanych. Była to nie tylko niezwykła lekcja geografii, historii, kultury i języków obcych ale także okazja dla uczniów do wykazania się licznymi talentami. A spisali się znakomicie! Zobaczcie sami!
90
Spotkanie z panią Zdzisławą Kociołko - Snopkiewicz
- 30.09.2024
17 września w naszym liceum gościliśmy Panią Zdzisławę Kociołko - Snopkiewicz z Krakowa oraz dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Harcie, Pana Krzysztofa Kędzierskiego. Podczas spotkania uczniowie wysłuchali niezwykle wzruszającej opowieści o życiu Polaków zesłanych w głąb ZSRS. Pani Zdzisława Kociołko urodziła się 26.10.1939 r. w Stanisławowie, leżącym dziś na Ukrainie. Kiedy w 1939 roku miasto zajęli sowieci, aresztowanych Polaków deportowano w głąb ZSRS . Ojciec Pani Zdzisławy, pochodzący z Harty ,był starszym posterunkowym. Został zamordowany w Katyniu wiosną 1940 roku. Pani Zdzisława jako czteromiesięczne dziecko została deportowana do Kazachstanu, będącego wówczas częścią Związku Sowieckiego, najpierw do Kostyczewki, a później do Fiodorówki. Tam , wraz z mamą, dwoma braćmi oraz dziadkami spędziła prawie siedem lat w ciężkich warunkach, na „nieludzkiej ziemi”. Cierpieli głód i zimno. Po powrocie do Polski Pani Zdzisława została lekarzem pediatrą. Spotkanie z Panią Zdzisławą na długo pozostanie w pamięci uczniów.Dziękujemy za pouczającą lekcję historii.
Obóz szkoleniowy 4 OPW
- 30.09.2024
W dniach 23– 27 września 2024 roku na terenie Centrum Kształcenia Klas Mundurowych w Nowej Sarzynie odbył się obóz szkoleniowy dla klasy 4C Oddziału Przygotowania Wojskowego. 50 godzinne szkolenie było podsumowaniem 4 – letniego szkolenia w ramach programu OPW prowadzonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej.
Młodzież naszej szkoły podczas szkolenia ma możliwość uczyć się i doskonali następujące zagadnienia:
• przygotować broń do strzelania;
• przyjmowania postaw strzeleckich;
• wykonywania łącznych czynności do strzelania;
• rzucać granatem ćwiczebnym;
• wykonywać strzelania z wykorzystaniem urządzeń szkolno- treningowych;
• prowadzić obserwacje meldować wyniki obserwacji;
• działać jako szperacz podczas rozpoznania drogi marszu;
• wybrać miejsce i wykonać stanowisko ogniowe;
• zamaskować siebie i swoje uzbrojenie;
• ustawić pojedynczą minę przeciw pancerną;
• posługiwać się sprzętem i indywidualnymi środkami ochrony przed skażeniami;
• zachować się po ogłoszeniu alarmu o skażeniach;
• zachować się po ogłoszeniu alarmu powietrznego;
• nawiązać łączność z wykorzystaniem przenośnych radiostacji małych mocy;
• nawiązać łączność z wykorzystaniem przewodowych środków łączności;
• orientować się w terenie bez mapy i z mapą;
• wyznaczyć azymut i wykonać marsz wg. azymutu;
• działać na punkcie kontrolno-ochronnym;
• posługiwać się indywidualnym sprzętem medycznym.
Serdecznie dziękujemy wszystkim instruktorom 31 batalionu lekkiej piechoty ( młodszy chorąży Grzegorz Białek, kapral Grzegorz Kulak, szeregowy Przemysław Kurpiel, szeregowy Jakub Szpila) , którzy wykazują się ogromną wiedzą, zaangażowaniem i prawdziwą pasją w przekazywaniu młodzieży wiadomości i umiejętności ważnych w pracy w służbach mundurowych. Naszym kadetom gratulujemy wytrwałości i siły psychicznej. Mamy nadzieję, że zdobyte podczas obozu wiadomości i umiejętności zaowocują już wkrótce pięknymi karierami w szeregach Wojska Polskiego.
20
Trwa obóz szkoleniowy kadetów #OPW
- 23.09.2024
Trwa obóz szkoleniowy kadetów #OPW z klasy 4 C w Nowej Sarzynie. Żołnierze 21 batalionu lekkiej piechoty - wykwalifikowani instruktorzy zapewniają im ciekawe i interesujące zajęcia.
Jesteście ciekawi z czym zmagają się i jak sobie radzą Nasi kadeci? Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.