• Aktualności

   • Zaproszenie na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

   • 30.08.2021
   • Zapraszamy wszystkich uczniów w najbliższą środę 1 września na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022, które poprzedzi msza święta w kościele pw. św. Wawrzyńca w Dynowie (godz. 8.00). Inauguracja roku szkolnego odbędzie się na hali sportowej godz. 9.00.

    Po uroczystościach odbędzie się spotkanie z wychowawcami w klasach. 

    Do szkoły wchodzimy tylko wejściem głównym po uprzedniej dezynfekcji rąk, w maseczkach ochronnych. 

   • Informacje dla maturzystów

   • 29.06.2021
   • Uwaga maturzyści !

     

    Informuję, że świadectwa egzaminu maturalnego i aneksy będą do odbioru w szkole w dniu 05 lipca 2021 r. w godz. 8.30- 15.00.  

     

    Dyrektor szkoły

    Elżbieta Klaczak- Łach

   • Pożegnanie ks. Janusza Borka

   • 29.06.2021
   • Przewodnicząca szkoły Izabela Wrotniak w imieniu wszystkich uczniów podziękowała nauczycielom za zaangażowanie, zaś uczniom za godne reprezentowanie szkoły oraz życzyła udanych wakacji, a odchodzącemu do innej parafii księdzu Januszowi Borkowi życzyła wielu łask Bożych i wyraziła nadzieję na to, że szkoła i uczniowie pozostaną na długo w pamięci katechety.

   • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

   • 29.06.2021
   • 25 czerwca po kilku miesiącach pracy w trybie stacjonarnym, zdalnym i hybrydowym zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. Rok, który postawił zarówno przed uczniami, jak i nauczycielami wiele nowych wyzwań. Pani Dyrektor tradycyjnie już powitała nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów, po czym nastąpiło wprowadzenie pocztu sztandarowego i odśpiewanie hymnu. Mimo tych trudnych czasów nasi uczniowie spisali się doskonale odnosząc dobre wyniki, czego efektem były świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz liczne osiągnięcia. Pani Dyrektor wręczyła nagrody, pogratulowała sukcesów i podziękowała nauczycielom i uczniom za pracę, a rodzicom za wspieranie działań szkoły.

   • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

   • 29.06.2021
   • Szanowni Państwo

    Nauczyciele i Pracownicy Niepedagogiczni,

    Rodzice i Uczniowie

    Zakończenie roku szkolnego to jeden z przyjemniejszych dni w kalendarzu szkolnym, zwłaszcza, że rok ten znowu nie szczędził nam niespodzianek. W połowie października przeszliśmy na zdalne nauczanie a do szkoły wróciliśmy dopiero w połowie maja – najpierw na nauczanie hybrydowe, później stacjonarne. Być może rok ten nie spełnił wszystkich Waszych oczekiwań, marzeń, nie pozwolił w pełni się zrealizować, a mimo to przyniósł wiele sukcesów. Najważniejsze to osiągnięcia w olimpiadach, konkursach przedmiotowych i projektach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim a nawet międzynarodowym.

    Składam serdeczne podziękowania nauczycielom i uczniom, którzy w niesprzyjającym okresie pandemii podjęli aktywność, co przełożyło się na wspólny sukces. Dziękuję nauczycielom za troskę o kształtowanie postaw młodzieży za wszelkie działania, dzięki którym szkoła pięknie promuje się w środowisku lokalnym, za trud i życzliwość, wyrozumiałość i opiekę nad młodzieżą.

    Wszystkim pracownikom szkoły dziękuję za solidne wykonywanie swojej pracy, czasami przez nas niedostrzeganej, ale jakże ważnej dla prawidłowego funkcjonowania placówki.

    Dziękuję organowi prowadzącemu szkołę – Powiatowi Rzeszowskiemu oraz pracownikom Starostwa Powiatowego w Rzeszowie za wsparcie działalności szkoły, zarówno finansowe jak i merytoryczne. Słowa podziękowania kieruję również do wszystkich rodziców, a zwłaszcza Rady Rodziców działającej przy szkole. Dzięki Państwa staraniom mogliśmy zrealizować wiele zadań i inicjatyw, dzielić się problemami i sukcesami uczniów, współpracować na co dzień w dziedzinie wychowawczej.

    Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w różne działania szkoły, za dbałość o jej wizerunek.

    Dziękuję Samorządowi Uczniowskiemu i Spółdzielni Uczniowskiej wraz z opiekunami za wspomaganie działalności szkoły i Wam, drodzy uczniowie, za to że jesteście, tworzycie niepowtarzalny klimat szkoły i wnosicie do niej ducha młodości.

    Na okres wakacji życzę wszystkim dużo słońca, radości, bezpiecznych podróży, odpoczynku, byśmy mogli za dwa miesiące spotkać się w pełni nowych sił i energii do dalszej pracy i nauki

     

     

    Do zobaczenia. 

   • III edycja ogólnopolskiego konkursu dla klas mundurowych "Żołnierze w służbie historii"

   • 29.06.2021
   • Wyróżnienie w III edycji ogólnopolskiego konkursu dla klas mundurowych „Żołnierze w służbie historii”.

    W konkursie wzięły udział uczennice klasy 2CS Joanna Kocaj, Izabela Wrotniak i Klaudia Kulig. Zadanie polegało na upamiętnieniu osoby zasłużonej dla regionu, opisanie miejsca pamięci oraz nagranie wywiadu ze świadkiem historii. Uczennice na bohatera pracy wybrały pana Stanisława Zwiercana. Na podstawie materiałów źródłowych oraz rozmowy z synem Stanisława Zwiercana, panem Izydorem, przygotowały film i ciekawą lekcję historii dla uczniów klasy 2cs z LO w Dynowie. Podczas lekcji wykorzystano namalowane przez Izabelę rysunki, które swoją tematyką nawiązywały do czasów wojennych i komunistycznych. Serdecznie gratulujemy!

    Pan Stanisław Zwiercan należał do plutonu Armii Krajowej kierowanego przez Tadeusza Wrażenia pseudonim "Ryś" w składzie plutonu działającego w ramach placówki Armii Krajowej (pseudonim plutonu Damian 48) kierowanego przez Michała Barcia pseudonim "Krogulec". Pluton ten brał udział w kilku akcjach dywersyjno- bojowych na Dynowszczyźnie. Po rozwiązaniu Armii Krajowej w 1945r. broń należąca do dynowskiego oddziału ukryto w zabudowaniach gospodarczych należących do Stanisława Zwiercana ( obszary tzw. Głębokie). W 1947r. pan Stanisław został aresztowany przez Urząd Bezpieczeństwa ,osądzony w tzw. procesie brzozowskim i skazany na dożywocie. Spędził w więzieniu 7 lat. Mimo tortur nie wydał swoich kolegów z konspiracji oraz miejsca zamurowania broni.

    Opiekunowie zespołu: Maciej Jurasiński, Marta Twardak

    https://www.youtube.com/watch?v=8shOebxX1pI

   • Wsparcie Kubusia z Bliznego

   • 29.06.2021
   • Jak zwykłe staramy się pomóc, bo dobro zawsze wraca Tym razem zbieramy pieniążki dla Kubusia z Bliznego, który wymaga skomplikowanej operacji serca, dlatego w piątek Samorząd Uczniowski przejdzie z puszkami po klasach. W imieniu rodziny prosimy o wsparcie

    Dziękujemy także naszemu absolwentowi Jakubowi Piskorkowi za wsparcie akcji

   • Wycieczka do Energylandii

   • 29.06.2021
   • Pogoda dopisuje, a my postanowiliśmy to wykorzystać i po długim czasie zdalnego nauczania trochę zrelaksować, dlatego wybraliśmy się na wycieczkę do Energylandii. Wrażeń było całe mnóstwo . Opiekę nad uczniami sprawowali podczas wyjazdu pani Joanna Krajcarska, pani Monika Rząsa, pan Zbigniew Tesznar oraz pan Marian Szpiech.

   • Wycieczka do Warszawy

   • 29.06.2021
   • W dwudniowej wycieczce do Warszawy, która odbyła 9-10 czerwca, wzięło udział 16 uczniów pod opieką Joanny Dudy i Urszuli Pilip. Była to pierwsza wycieczka po powrocie do szkoły w trybie stacjonarnym! Licealiści i profesorki mimo wyczerpującej podróży bardzo miło spędzili czas na zwiedzaniu naszej stolicy, przy okazji zdobywając wiedzę w Muzeum Polin i Centrum Naukowym Kopernika. Nie mówiąc już o licznych spacerach w czasie wolnym, które pozostawiły uczniom wiele wspomnień!

   • Zajęcia z kadetami Oddziału Przygotowania Wojskowego

   • 11.06.2021
   • Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej przeprowadzili kolejne w tym roku zajęcia z kadetami Oddziału Przygotowania Wojskowego. Uczniowie poznali budowę i obsługiwanie techniczne wyposażenia indywidualnego żołnierza, uczestniczyli również w trening do sprawdzenia kwalifikacyjnego sprawności fizycznej obowiązującego w SZRP, doskonalili także umiejętność posługiwania się opatrunkiem osobistym i opaską uciskową.

   • Udział w projekcie eTwinning: "Our students' daily lives during coronavirus"

   • 29.06.2021
   • #eTwinning

    #projektymiędzynarodowe

    W drugim semestrze tego roku szkolnego uczniowie klasy 1a brali udział w projekcie eTwinning: "Our students' daily lives during coronavirus" (Życie codzienne uczniów w czasie koronawirusa), dzięki któremu dowiedzieli się jak wygląda życie podczas pandemii we Francji i Turcji.

    Cele projektu to:

    dzielenie się informacjami dotyczącymi zmian społecznych, spowodowanych wirusem Covid19

    świadomość zasad i obostrzeń przyjętych w różnych krajach

    zwiększenie empatii w stosunku do siebie i innych i szukanie sposobów na radzenie sobie podczas izolacji

    świadomość sytuacji globalnej

    polepszenie sprawności językowych, poprzez komunikację z innymi uczniami w języku angielskim

    Dzięki wymianie doświadczeń i realizacji zadań projektu, wszystkie cele osiągnęliśmy i już przymierzany się do kolejnych projektów międzynarodowych

   • Zajęcia uczniów klas wojskowych

   • 11.06.2021
   • 11 czerwca był kolejnym dniem szkoleniowym. Na dzisiejszych zajęciach uczniowie klas wojskowych poznali procedury stosowane na stanowiskach kontrolnych, tzw. check point i podczas przeszukiwania osób i pojazdów. Na kolejnym punkcie młodzi adepci sztuki wojennej zostali zapoznani z budową i wykorzystaniem granatów. Następnie każdy z nich miał okazję wykorzystać wiedzę w praktyce wykonując rzut granatem ćwiczebnym w trzech postawach - leżącej, klęczącej i stojącej.

   • Próba sprawności fizycznej dla kandydatów do klasy o profilu „Oddział Przygotowania Wojskowego”

   • 08.06.2021
   • W dniu dzisiejszym odbyła się próba sprawności fizycznej dla kandydatów do klasy o profilu „Oddział Przygotowania Wojskowego” w Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie. Do próby przystąpiło 40 osób. Kandydaci pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego oraz przedmiotów wojskowych musieli zmierzyć się z następującymi ćwiczeniami - test szybkości (bieg po kopercie 5 x 3 metra) - test skoczności (skok w dal z miejsca) - test siły (dziewczęta - zwis na drążku na czas, chłopcy - podciąganie na drążku na liczbę) Po złożeniu zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty i oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej zostanie umieszczona lista przyjętych.

   • "JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI"

   • 01.06.2021
   • W maju młodzież naszego LICEUM dołączyła do akcji zainicjowanej przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu "JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI". Celem akcji było poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. #challengeniebieskiemotyle2021 Solidaryzujemy się z Wami wszyscy jesteśmy Niebieskimi Motylami - my również! Dziękujemy za nominację i z radością kontynuujemy akcję. #challengeniebieskiemotyle2021

   • Oddział przygotowania wojskowego - informacja

   • 01.06.2021
   • Informujemy, że próba sprawnościowa dla kandydatów do oddziału przygotowania wojskowego w roku szkolnym 2021/2022 odbędzie się 8 czerwca 2021 r. (wtorek) o godz. 16.00 w hali sportowej liceum.

    Prosimy o przybycie 15 min. wcześniej i zabranie ze sobą stroju sportowego oraz podpisanego przez rodziców oświadczenia o wyrażeniu zgody na udział w próbie sprawnościowej (zalacznik1_opw.pdf).

    Test sprawnościowy zamieszczony jest również na tej stronie. Organizatorzy, ze względu na niższy stopień sprawności fizycznej uczniów związany z pandemią, rezygnują z testu wytrzymałościowego – testu Coopera, ograniczając tym samym próbę do 3 ćwiczeń.

    Jeżeli kandydat nie będzie mógł wziąć udziału w próbie sprawnościowej w podanym terminie, może przystąpić do niej w terminie dodatkowym, tj. 30 czerwca o godz. 10.00. Kandydaci otrzymają od nas powiadomienie e-mailowe lub telefoniczne.

    W razie pytań prosimy o kontakt.

    Tel. 16 6521077 – sekretariat szkoły