• Aktualności

   • Ślubowanie kadetów klas pierwszych Oddziału Przygotowania Wojskowego oraz wojskowych w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie            

   • 09.11.2022
   • 9 listopada 2022 r. 48 kadetów klas I Oddziału Przygotowania Wojskowego  oraz wojskowej złożyło w obecności zaproszonych gości, rodziców oraz starszych i młodszych kolegów ślubowanie. Uroczystość miała miejsce w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie a uświetnili ją swą obecnością Wicestarosta Rzeszowski Marek Sitarz, st. wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, p. Jolanta Wasilewska, kpt. Daniel Buż, dowódca 4 kompanii 31 batalionu lekkiej piechoty, koordynator klas wojskowych w liceum z ramienia 3 PBOT, kpt. Paweł Gawłowski z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Rzeszowie, przedstawiciele władz samorządowych, szkół, lokalnych  instytucji oraz rodziny kadetów . Uroczystość odbyła się zgodnie z ceremoniałem wojskowym a połączona została z obchodami 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Częścią kulminacyjną uroczystości było złożenie ślubowania na sztandar szkoły przez kadetów klas I oddziału przygotowania wojskowego i wojskowej. Po odczytaniu roty, pani dyrektor Elżbieta Klaczak-Łach podkreśliła, że złożenie ślubowania to zaszczyt ale i obowiązek .Życzyła kadetom, by wypowiedziane przez nich słowa przysięgi jak najdłużej pozostały w sercu, by nigdy nie splamili złym zachowaniem munduru, który noszą, by zawsze byli piękną wizytówką Powiatu Rzeszowskiego, miasta Dynowa i szkoły. Gratulacje przekazali również uczniom  p. Marek Sitarz Wicestarosta Rzeszowski, p. Jolanta Wasilewska , starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz kpt. Daniel Buż, koordynator klas wojskowych z ramienia 3PBOT.

    Dyrektor szkoły wraz z uczniami podziękowała również tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania klas wojskowych oraz  oddziałów przygotowania wojskowego w szkole, a także tym, którzy dbają o merytoryczny i praktyczny poziom szkolenia wojskowego- Zarządowi Powiatu Rzeszowskiego na czele ze starostą p. J. Jodłowskim oraz wicestarostą p. Markiem Sitarzem, p. skarbnik Danucie Gargale, p. dyrektorowi A. Kozakowi i zastępcy dyrektora p. Elżbiecie Kubickiej z Wydziału Społeczno- Oświatowego Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, płk. Michałowi Małysce dowódcy 3 PBOT wraz ze szkoleniowcami z 31 batalionu na czele z kpt. Danielem Bużem, ppłk. dypl. Januszowi Kwietniowi szefowi Wojskowego Centrum Rekrutacji w Rzeszowie, p. Beacie Trzynie koordynatorce klas wojskowych w szkole oraz wychowawcom klas I wojskowych.  Kwintesencją uroczystości był program artystyczny w wykonaniu młodzieży liceum, w którym piękne słowa o potrzebie pamiętania o ojczyźnie i ponadczasowych wartościach przeplatały się z równie pięknie wykonanymi piosenkami.

   • Kolejny konkurs informatyczny za nami

   • 07.11.2022
   • Już po raz kolejny wystartowaliśmy się w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr w kategorii Senior. Tym razem brało w nim udział 13 uczniów z klasy 1a i 2ad. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Zadania często są związane również z kulturą i językiem. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia. Wyniki już wkrótce. 

   • Udział w finale wojewódzkim w sztafetowych biegach przełajowych

   • 07.11.2022
   • W dniu 19 października 2022 roku w Kolbuszowej odbył się finał wojewódzki w sztafetowych biegach przełajowych w którym wystąpiły drużyny naszych biegaczek i biegaczy.

    Skład dziewcząt: Paulina Chorążykiewicz, Gabriela Marszałek, Gabriela Twardak, Amelia Kulon, Maja Potoczna, Aleksandra Gaweł, Kinga Kamińska (rezerwowa).

    Skład chłopców: Michał Babiś, Kacper Kocyło, Sebastian Kustra, Patrick Makara, Michał Piskorek, Dawid Tworzydło, Kamil Baran (rezerwowy).

    Opiekunem drużyn był nauczyciel wychowania fizycznego p. A. Żak.

   • Pamiętamy o grobach nauczycieli

   • 07.11.2022
   • Już niedługo święto Wszystkich Świętych, dlatego pamiętamy o grobach naszych nauczycieli. Dziś uczniowie klasy 2ad wraz z opiekunką SU M. Rząsą udali się na cmentarz dynowski by zapalić symboliczny znicz i uczcić pamięć niezapomnianych pedagogów, którzy na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

   • Terenowe zajęcia klas wojskowych

   • 22.10.2022
   • Kadeci klasy II c , III c i IV c w dniach 20.10, 21.10 doskonalili znajomość zasad prowadzenia marszu oraz działania w rejonie ześrodkowania. Blok tematyczny był realizowany m.in. przez praktyczne rozpoznanie drogi podczas marszu ubezpieczonego. Kadeci wyszukiwali podejrzane przedmioty, mogące stanowić niebezpieczeństwo przy przemieszczaniu się. Zasady i tajniki rozpoznania zgłębiali od instruktorów 31 batalionu lekkiej piechoty - będących prawdziwymi fachowcami w swojej dziedzinie.

   • Przygotowania klas wojskowych do przysięgi

   • 22.10.2022
   • Baczność! Spocznij!

    Pierwsze tygodnie października stanowiły wytężony czas, podczas którego młodzież klasy wojskowej i oddziału przygotowania wojskowego doskonaliła umiejętności z zakresu regulaminu musztry Sił Zbrojnych RP.

   • Eliminacje do Strzeleckich Mistrzostw Polski

   • 22.10.2022
   • Sebastian Kustra, Szymon Pudysz, Jakub Duchniak reprezentowali nasza szkołę w eliminacjach do Strzeleckich Mistrzostw Polski. Niestety nie udało nam się zakwalifikować do następnego etapu.

   • Adopcja na odległość

   • 22.10.2022
   • We wtorek 25 października w naszej szkole odbędzie się sprzedaż kremówek na cele charytatywne w ramach akcji „Adopcja na odległość”. Za uzbieraną kwotę pokryjemy edukację jednego z dzieci z najbiedniejszej części Afryki. Sprzedaż odbędzie się na 3 i 4 przerwie. Cena kremówki 6 zł, świeże i smaczne.Zapraszamy!!

   • Sukcesów uczniów w X edycji Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego "Leśne dyktando"

   • 22.10.2022
   • Nadleśnictwo Dynów wraz z Publiczną Biblioteką w Dynowie oraz ZSZ w Dynowie było organizatorem X edycji Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego " Leśne dyktando". Uczniowie z 22 szkół zmagali się z zawiłościami języka polskiego. Dyktando swą treścią nawiązywało do dynowskich lasów, baśniowej krainy, roztaczającej swe piękno w zakolach Sanu. Wśród nagrodzonych Mistrzów Ortografii znaleźli się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie. Seweryn Chrapek zajął II miejsce, Julia Pietrykowska III miejsce, a Maksymilian Krawiec wyróżnienie. Udział w konkursie ponadto zaznaczyły Gabriela Kudzia, Gabriela Makarska oraz Oliwia Wiśniowska. Gratulujemy sukcesu!

   • Spotkanie z podróżnikiem

   • 19.10.2022
   • Dziś mieliśmy przyjemność spotkania z podróżnikiem z grupy "Trzask", który "zabrał nas w ciekawą podróż do Turcji "...państwa o bogatej historii, kulturze i z niezwykłymi krajobrazami. Nie zabrakło oczywiście rekwizytów przywiezionych z Turcji , a Jakub próbował nawet naśladować wirujący taniec Derwiszy

   • Rejonowa Licealiada w szkolnej licealiadzie lekkoatletycznej

   • 19.10.2022
   • W dniu 4 października 2022 roku na stadionie Resovii w Rzeszowie odbyła się rejonowa Licealiada w Szkolnej Lidze lekkoatletycznej. Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Paulina Chorążykiewicz (800m), Gabriela Marszałek (800m), Natalia Dzimira (800m), Gabriela Twardak (400m, 4x100m), Patrycja Pyś (400m), Weronika Twardak (400m), Gabriela Kośmider (200m, 4x100m), Amelia Kulon (100m, 4x100m)), Aleksandra Potoczna (100m, 4x100m), Gabriela Zięba (100m), Maja Potoczna (skok w dal), Oliwia Kiełbasa (skok w dal), Katarzyna Pyś (skok wzwyż), Kamila Mosur (pchnięcie kulą), Aleksandra Herbut (pchnięcie kulą), Oliwia Wiśniowska (pchnięcie kulą). Drużynę chłopców reprezentowali: Szymon Bujdasz (1500m), Dawid Tworzydło (800m), Jakub Duchniak (400m), Sebastian Kustra (200m), Kacper Herbut (200m), Kacper Kocyło (100m), Michał Piskorek (100m), Oskar Sarnicki (skok w dal), Dawid Toczek (skok w dal), Maksymilian Karaś (skok w dal), Kamil Baran (skok wzwyż), Eryk Piekarz (pchnięcie kulą), Kamil Pilch (pchnięcie kulą).

    W dniu 6 października 2022 roku na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w „Festiwalu sztafet”. Wyniki naszych drużyn przedstawiają się następująco: sztafeta dziewcząt 4x100m zajęła XIII miejsce, sztafeta dziewcząt 4x400m zajęła VIII miejsce, sztafeta chłopców 4x100m zajęła XII miejsce, sztafeta chłopców 4x400 zajęła V miejsce. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Gabriela Kośmider, Amelia Kulon, Gabriela Marszałek, Ewa Młynarska, Aleksandra Potoczna, Gabriela Twardak, Weronika Twardak, Oliwia Kiełbasa. Chłopców reprezentowali: Michał Babiś, Kamil Baran, Jakub Duchniak, Kacper Kocyło, Sebastian Kustra, Wiktor Pich, Michał Piskorek, Dawid Toczek, Paweł Grzegorzak (rezerwowy).

    W dniu 11 października 2022 roku w Dynowie odbyła się powiatowa Licealiada w sztafetowych biegach przełajowych. Drużyna dziewcząt w składzie: Maja Potoczna, Amelia Kulon, Patrycja Pyś, Paulina Chorążykiewicz, Gabriela Twardak, Gabriela Marszałek, Kinga Kamińska (rezerwowa) zajęła I miejsce. Drużyna chłopców w składzie: Dawid Tworzydło, Jakub Siry, Kamil Baran, Michał Babiś, Michał Piskorek, Sebastian Kustra, Patrick Makara (rezerwowy) zajęła II miejsce. Obie nasze ekipy wywalczyły awans do Finału Wojewódzkiego który odbędzie się w Kolbuszowej.

    Opiekunami naszych sportowców byli nauczyciele wychowania fizycznego p. Bogdan Peszek i p. Adam Żak.

   • Pielgrzymka klas maturalnych na Jasną Górę

   • 19.10.2022
   • Jedenastego października wraz z Wychowawcami uczniowie klas maturalnych pielgrzymowali do tronu Jasnogórskiej Pani,  by w modlitwie i trudzie powierzyć Jej kolejny etap swojego życia. Pielgrzymi szlak wiódł przez Kraków do muzeum i sanktuarium św. Jana Pawła. Młodzież modliła się o dobre wybory życiowe i rozeznanie powołania na drodze ku  dorosłości.

   • Konkurs informatyczny Kruko IT Cup

   • 07.11.2022
   • Dnia 18.10.2022r. uczniowie naszego liceum uczestniczyli w pierwszym etapie konkursu informatycznego Kruko IT Cup, który był organizowany przez  „Firmę Kruko:io” z siedzibą w Rzeszowie. „Firma Kruko:io” zajmuje się projektowaniem i tworzeniem oprogramowania dla firm w oparciu o technologie informatyczne w różnych językach programowania w zależności od potrzeba klienta.

    W konkursie wzięło udział 5 trzyosobowych drużyn z klasy 1a, 2ad, 3ad i 4adn. Konkurs odbył się on-line. Uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu języków programowania, bezpieczeństwa sieci, software i hardware we współczesnych komputerach. Wyniki konkursu poznamy w najbliższym czasie.

    .

     

   • IV Turniej Strzelecki z broni pneumatycznej o Puchar Starosty Rzeszowskiego  " W hołdzie Niepodległej" rozstrzygnięty

   • 10.10.2022
   •      W dniach 7- 8 października 2022 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie odbyła się IV edycja Turnieju Strzeleckiego o Puchar Starosty Rzeszowskiego " W hołdzie Niepodległej". W pierwszym dniu rywalizowały ze sobą szkoły prowadzone przez Powiat Rzeszowski, natomiast w sobotę zmierzyło się ze sobą 11 drużyn reprezentujących służby mundurowe, różne instytucje, stowarzyszenia, grupy zawodowe. Turniej został objęty honorowym patronatem Starosty Rzeszowskiego  Józefa Jodłowskiego.

         Ideą turniejowych zmagań jest popularyzacja strzelectwa sportowego w naszym regionie, integracja różnych środowisk , podnoszenie umiejętności strzeleckich, propagowanie strzelectwa sportowego jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu, a także uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W pierwszym dniu w zawodach wzięło udział 6 czteroosobowych zespołów z następujących szkół: Zespół Szkół Techniczno- Weterynaryjnych w Trzcianie, Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim, Zespół Szkół w Tyczynie, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapi w Rzeszowie, Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. S. Wyszyńskiego w Dynowie oraz Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie. Każdy uczestnik oddał 5 strzałów próbnych i 10 ocenianych z broni i stanowiska wylosowanego wcześniej. O końcowym wyniku decydowała suma punktów uzyskana przez wszystkich członków drużyny Przybyłych na zawody gości  w imieniu Starosty Rzeszowskiego oraz swoim powitała dyrektor szkoły Elżbieta Klaczak- Łach a następnie dokonała oficjalnego otwarcia turnieju . Zasady zawodów i regulamin strzelnicy przedstawili uczestnikom prowadzący strzelanie instruktorzy -pani Beata Trzyna i pan Bogdan Peszek. Po tych czynnościach przystąpiono do zawodów. Rywalizacja wywołała wiele emocji ale przebiegała w bezpiecznej, spokojnej i przyjemnej atmosferze. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

    W kategorii szkól prowadzonych przez Powiat Rzeszowski kolejne miejsca zajęły:

    I miejsce drużyna klas OPW Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej  w Dynowie

    II miejsce drużyna z Zespołu Szkół Techniczno- Weterynaryjnych w Trzcianie

    III miejsce drużyna  z Zespołu Szkół w Sokołowie Małopolskim

    IV miejsce drużyna z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Rzeszowie

    V miejsce drużyna z Zespołu Szkół w Tyczynie

    VI miejsce drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

     

    W kategorii najlepszy strzelec- dziewczyna najwięcej punktów zdobyła uczennica Malena Majka  z ZS w Sokołowie Małopolskim, natomiast w kategorii chłopców Krystian Witek, uczeń ZSTW w Trzcianie.

    W drugim dniu do turnieju przystąpiło 11 drużyn. Wyniki sobotniej rywalizacji przedstawiają się następująco:

    I miejsce  Jednostka Strzelecka 1914 z Sokołowa Małopolskiego

    II miejsce Stowarzyszenie Old Boys  z Dynowa

    III miejsce Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

    IV miejsce 3 Podkarpacka Brygada  Obrony Terytorialnej w Rzeszowie

    V miejsce  Nadleśnictw Dynów ( mężczyźni)

    VI miejsce Komisariat Policji w Dynowie

    VII miejsce Towarzystwo Gimnastyczne „ Sokół” z Dynowa

    VIII miejsce nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie

    IX miejsce Stowarzyszenie Aktywny Dynów

    X miejsce Towarzystwo Sportowe Dynovia Dynów

    XI miejsce Nadleśnictwo Dynów ( kobiety)

    W kategorii najlepszy strzelec - kobieta najwięcej punktów zdobyła Malena Majka reprezentująca Jednostkę Strzelecką 1914 z Sokołowa małopolskiego , natomiast w kategorii najlepszy strzelec- mężczyzna najwięcej punktów zdobył Maciej Grześków z Nadleśnictwa Dynów. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i medale, najlepsi strzelcy pamiątkowe statuetki, wszyscy uczestnicy turnieju dyplomy i okazjonalne medale ufundowane przez Powiat Rzeszowski oraz Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.

    Podczas turnieju uczestnicy nie biorący udziału w strzelaniu mieli możliwość spędzania czasu na grze w piłkarzyki, tenisa stołowego, szachy, warcaby, bilard stołowy, lotki. Gospodarze turnieju przygotowali dla wszystkich wojskową grochówkę oraz szwedzki stół pełen przepysznych przekąsek i słodkości, z którego wszyscy mogli korzystać od początku do końca zawodów.

     Dyrektor Szkoły Elżbieta Klaczak- Łach składa serdeczne podziękowania Panu Józefowi Jodłowskiemu Staroście Rzeszowskiemu za objęcie honorowym patronatem turnieju oraz Zarządowi Powiatu Rzeszowskiego za wsparcie inicjatywy i przeznaczenie środków na organizację zawodów. Podziękowania kieruje również do swoich pracowników, którzy w różny sposób przyczynili się do tego, by  turniej odbył się zgodnie z regulaminem i przebiegał w miłej atmosferze.

    Organizatorzy jeszcze raz gratulują zwycięskim drużynom oraz wszystkim uczestnikom turnieju za wspaniałą rywalizację oraz niezapomnianą atmosferę i w imieniu Starosty Rzeszowskiego oraz swoim zapraszają do Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie za rok na V edycję turnieju.

     

     

   • Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej

   • 10.10.2022
   • Nasi uczniowie Kamila Kijowska oraz Maksymilian Krawiec (2ad) mieli przyjemność wziąć udział w konsultacjach Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej, działającej przy Ministrze Edukacji i Nauki. 3 października w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbył się panel dyskusyjny "Polska szkoła XXI wieku". W spotkaniu udział wzięli również Wojewoda Podkarpacki pani Ewa Leniart a także Podkarpacki Kurator Oświaty pani Małgorzata Rauch. Uczestnicy mogli także bliżej poznać działalność Rady Dzieci i Młodzieży.

    Przedstawiciele młodego pokolenia rozmawiali przede wszystkim na temat wyzwań współczesnej edukacji oraz problemów, z jakimi się spotykają zwłaszcza w środowisku szkolnym. Dyskusja dotyczyła między innymi praw ucznia, używania telefonów w szkołach, hejtu, cyberbezpieczeństwa, przemocy czy zaburzeń relacji międzyludzkich. W panelu poświęconemu tematyce zdrowia psychicznego aktywnie udział wziął nasz szkolny psycholog pan Szymon Fara, który podzielił się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Nie zabrakło też szukania rozwiązań, dotyczących dostępu do psychologów, specjalistów oraz form realizacji edukacji psychologicznej w szkołach. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, wymiany opinii oraz przedstawiania własnych oczekiwań odnośnie podejmowanych tematów. Zgłoszone pomysły, rozwiązania, problemy zostaną przedstawione Ministerstwu Edukacji i Nauki.

    Fragment relacji dostępny również pod linkiem:

    https://rzeszow.tvp.pl/.../konsultacje-rady-dzieci-i...