• Aktualności

   • Wycieczka klas wojskowych do Wadowic i Auschwitz Birkenau

   • 04.11.2021
   • 3 listopada 2021r. uczniowie klasy wojskowej oraz oddziału przygotowania wojskowego Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie wraz z opiekunkami: panią Beatą Trzyną, Joanną Krajcarską oraz Moniką Rzasą uczestniczyli w wycieczce szkolnej, która została zorganizowana w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Dofinansowanie wycieczki przez MEiN w ramach przedsięwzięcia pn. „Poznaj Polskę” wyniosło 4796 zł, natomiast wkład własny Powiatu Rzeszowskiego 1199 zł Pierwszym punktem wycieczki było miasto Wadowice. Młodzież zwiedziła Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tutaj także był krótki odpoczynek i możliwość skosztowania słynnych wadowickich kremówek. Kolejnym punktem wycieczki było Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Uczniowie z niezwykłą uwagą słuchali opowiadań przewodniczki o historii obozu oraz losach więźniów. Wyjazd był swoistego rodzaju lekcją polskiej historii, tradycji i kultury i na pewno zostanie na długo w pamięci uczniów. Dyrektor Szkoły oraz organizatorzy składają serdeczne podziękowania Zarządowi Powiatu Rzeszowskiego na czele ze Starostą Rzeszowskim Józefem Jodłowskim oraz Wicestarostą Rzeszowskim Markiem Sitarzem za udzielenie wkładu własnego na organizację przedsięwzięcia a także dyrektorowi Wydziału Społeczno - Oświatowego  Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, p. Adamowi Kozakowi oraz Zastępcy Dyrektora p. Elżbiecie Kubickiej za pomoc merytoryczną i troskę o pomyślne rozpatrzenie wniosku. Dziękujemy!!!

   • „Materiały w medycynie” - wykład on-line w ramach współpracy z Politechniką Krakowską

   • 04.11.2021
   • 25 października 2021r. uczniowie  klas politechnicznych 3adn i 3ads oraz klas promedycznych 2b i 3bds wzięli udział w wykładzie online  na temat materiałów stosowanych  w medycynie. Zajęcia odbyły się w ramach współpracy naszej szkoły z Wydziałem Inżynierii Materiałowej i Fizyki Politechniki Krakowskiej.  Wykład „Materiały w medycynie” prowadziła pani prof. dr hab. inż. Agnieszka Sobczak-Kupiec, która zajmuje się działalnością naukowo-badawczą na pograniczu inżynierii materiałowej, inżynierii chemicznej oraz nanotechnologii.  W czasie wykładu uczniowie zapoznali się z biomateriałami, w tym z metalami, bioceramiką i kompozytami  stosowanymi do rekonstrukcji tkanki kostnej i chrzęstnej. Dowiedzieli się czym jest implantacja, czyli wszczepianie sztucznego tworzywa w obręb tkanki oraz jak powstają implanty stosowane w stomatologii i medycynie.Wczoraj uczniowie  klas politechnicznych 3adn i 3ads oraz klas promedycznych 2b i 3bds wzięli udział w wykładzie online  na temat materiałów stosowanych  w medycynie. Zajęcia odbyły się w ramach współpracy naszej szkoły z Wydziałem Inżynierii Materiałowej i Fizyki Politechniki Krakowskiej.  Wykład „Materiały w medycynie” prowadziła pani prof. dr hab. inż. Agnieszka Sobczak-Kupiec, która zajmuje się działalnością naukowo-badawczą na pograniczu inżynierii materiałowej, inżynierii chemicznej oraz nanotechnologii.  W czasie wykładu uczniowie zapoznali się z biomateriałami, w tym z metalami, bioceramiką i kompozytami  stosowanymi do rekonstrukcji tkanki kostnej i chrzęstnej. Dowiedzieli się czym jest implantacja, czyli wszczepianie sztucznego tworzywa w obręb tkanki oraz jak powstają implanty stosowane w stomatologii i medycynie.

   • Chwila zadumy na grobach nauczycieli naszego liecum

   • 31.10.2021
   • Wszystkich Świętych to dzień, w którym symboliczne zapalenie znicza jest dowodem pamięci i wdzięczności. Tradycyjnie już młodzież naszej szkoły wraz z opiekunką SU Moniką Rząsą udała się na cmentarz na groby nauczycieli liceum dynowskiego by uczcić ich pamięć.

   • Kadeci przystąpili do akcji # ZapalZnicz

   • 31.10.2021
   • Przed nami Święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętamy również o mogiłach bohaterów, którzy walczyli o naszą wolność, zapomnianych grobach żołnierzy a także szczególnych miejscach pamięci narodowej. W piątek delegacja klas wojskowych odwiedziła miejscowy cmentarz, aby upamiętnić spoczywających tam bohaterów symbolicznym zniczem.

    Kadeci przystąpili też do akcji # ZapalZnicz

   • Spotkanie międzypokoleniowe w LO Dynów

   • 31.10.2021
   • Młodzież naszej szkoły, oraz członkowie Szkolnego Koła Caritas mieli zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu z mieszkańcami DPSu prowadzonego w Kąkolówce w powiecie rzeszowskim. Spotkanie odbyło się w ramach projektu 'Seniorzy w liceum"

    Uczniowie jednym tchem słuchali ciekawych historii wspaniałych gości, między innymi dowiedzieli się od emerytowanej nauczycielki jak wyglądała praca w ośrodku dla trudnej młodzieży w latach 60 -70 XX wieku. O ciężkim ale fascynującym życiu w Bieszczadach od jednej z pań, która kiedyś mieszkała w Cisnej. O urokach ale i trudach bycia współcześnie seniorem w Polsce, opowiedziały nam panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kąkolówce. To spotkanie międzypokoleniowe wniosło wiele radości zarówno w serce seniorów jak i młodzieży. Z pewnością nie było ono ostatnie, ponieważ już umówiliśmy się na wspólne kolędowanie.

   • Zajęcia uczniów klas trzecich

   • 31.10.2021
   • 29 października kadeci trzecich klas wojskowych odbyli kolejne szkolenie z udziałem instruktorów 21 batalionu lekkiej piechoty w ramach zajęć z edukacji wojskowej. Tematyka zajęć obejmowała szkolenie strzeleckie, dotyczące zasad bezpiecznego posługiwania się bronią strzelecką tzw. system B.L.O.S. czyli: broń, lufa, otoczenie, spust oraz zasady strzelania z karabinka - zgrywanie przyrządów celowniczych.

   • Zajęcie kadetów klasy 1 i 2 OPW

   • 31.10.2021
   • 28 października kadeci oddziału przygotowania wojskowego doskonalili czynności przygotowawcze do strzelania: składanie i rozkładanie broni, ładowanie i rozładowanie magazynków ,a także przyjmowanie właściwej postawy strzeleckiej (stojąc, klęcząc, leżąc) oraz poznawali zasady bezpiecznego posługiwania się bronią palną, tzw. BLOS.

   • Spotkanie z podróżnikiem - Indie

   • 31.10.2021
   • W zeszyłym tygodniu, 25 października gościliśmy w naszej szkole pana Macieja Krasa, podróżnika z grupy "Trzask", który w ciekawy i obrazowy sposób opowiedział o swoich wrażeniach z podróży do Indii. Uczniowie mieli okazję posłuchać o zwyczajach, kulturze oraz życiu codziennym w tym kraju, a nawet przymierzyć tradycyjne stroje i poczuć się jak prawdziwi hindusi

   • Kolejna akcja oddawania krwi za nami

   • 22.10.2021
   • "Łączy nas krew, która ratuje życie" to hasło od lat towarzyszy akcji krwiodawstwa, która tradycyjnie już odbyła się w naszej szkole w ubiegły piątek. Na nasz apel odpowiedziało sporo uczniów, nauczycieli, absolwentów oraz honorowych krwiodawców z Dynowa i okolic. W tym roku podczas zbiórki udało się nam zebrać ponad 8 litrów krwi , za co serdecznie dziękujemy i cieszymy się, że wśród młodych ludzi nie brakuje chętnych do honorowego oddawania krwi

   • Udział w finale wojewódzkim w sztafetowych biegach przełajowych

   • 22.10.2021
   • W dniu 18 października 2021 roku w Kolbuszowej odbył się finał wojewódzki w sztafetowych biegach przełajowych w którym wystąpiła drużyna naszych dziewcząt. Awans do finału wojewódzkiego biegaczki uzyskały zajmując pierwsze miejsce w zawodach powiatowych które odbyły się 7 października w Dynowie.

    Paulina Chorążykiewicz, Kinga Kamińska, Gabriela Marszałek, Łucja Sas, Izabela Wrotniak, Ewa Młynarska, Maja Potoczna, Wiktoria Wilgucka, Aleksandra Gaweł - duże brawa i gratulacje!

   • BohaterOn-Włącz Historię

   • 21.10.2021
   • BohaterON to ogólnopolska akcja mająca na celu uhonorowanie oraz upamiętnienie uczestników powstania warszawskiego z 1944 roku. Uczniowie naszego liceum, w ramach tego wydarzenia wzięli udział w lekcjach historii o powstaniu warszawskim. Podczas zajęć wykorzystano materiały przesłane przez organizatorów akcji , Fundację Rosa i Fundację Sensoria. Uczniowie wykonali pocztówki z życzeniami dla powstańców, w których wyrazili swoje uznanie dla bohaterów walki z czasów II wojny światowej. Wykonane przez licealistów kartki z życzeniami to swoisty dialog pokoleń, dowód wdzięczności za walkę i poświęcenie za ojczyznę. Zarówno pocztówki, jak i listy zostały wysłane na adres fundacji, która przekaże je honorowym odbiorcom.

   • I miejsce powiecie dla uczniów LO Dynów w szachach drużynowych

   • 20.10.2021
   • Po rocznej przerwie związanej z pandemią i zdalnym nauczaniem, zostały wznowione międzyszkolne rozgrywki sportowe. Również w naszej szkole w dniu 19 października  ponownie odbyła się Powiatowa Licealiada w szachach drużynowych. W rozgrywkach wzięły udział 4 zespoły z następujących szkół: Zespół Szkół Ogólnokształcących z Głogowa Małopolskiego, Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych z Trzciany, Zespołu Szkół Zawodowych z Dynowa oraz Liceum Ogólnokształcącego z Dynowa.

    Zawody składały się z trzech rund, systemem każdy z każdym pomiędzy zespołami.  W wyniku rywalizacji najlepsza była nasza drużyna, która wygrała wszystkie 3 mecze, w partiach ogólnie 9,5:2,5. Drugie miejsce zajął zespół z Głogowa Małopolskiego, który przegrał tylko z naszą drużyną. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych z Dynowa, a czwartą lokatę zajął zespół z Trzciany. Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca awansowali do etapu rejonowego.

    W zwycięskim zespole reprezentującym naszą szkołę, na kolejnych szachownicach grali: Miłosz Podwyszyński - kl. IIad, Kacper Wandas – kl. IIIas, Filip Masternak – kl. IIIadn i Patrycja Owsiana – kl. IIb. Drużynę do rozgrywek przygotowywał Zbigniew Tesznar, który również prowadził te zawody od strony sportowej.

    Dziękuję za pomoc w przygotowaniu zawodów Monice Wandas-Wasieńko, Adamowi Żakowi oraz Katarzynie Grot.

   • Dzień Edukacji Narodowej w naszym liceum

   • 17.10.2021
   • 14 października 2021 roku w auli naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, potocznie zwanym Dniem Nauczyciela. Uczestniczyli w nim uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście – nauczyciele emeryci, uczący kiedyś w naszej szkole.

    W części oficjalnej, pani dyrektor Elżbieta Klaczak – Łach przywitała wszystkich zebranych, złożyła życzenia oraz rozdała nagrody dyrektora nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym za wyróżniającą się pracę. Za szczególne osiągniecia dydaktyczno – wychowawcze pani Monika Rząsa otrzymała nagrodę starosty

    W kolejnej części programu, tradycyjnie już w ramach BUDY, uczniowie klas pierwszych wraz z ich wychowawcami zaprezentowali się na scenie.

    Klasa 1ad o profilu politechniczno - humanistycznym wcieliła się w rolę luzaków. Zabawie na scenie poddała się również pani Monika Rząsa, która w dresach, okularach słonecznych, bujała się w rytm piosenki Elektrycznych Gitar „Dzieci wybiegły”. Następnie na scenie zrobiło się magicznie a to za sprawą klasy 1b i pani Joanny Dudy. Czarownice, wróżki i Piotruś przepowiadali przyszłość, tańczyli oraz śpiewali, oczarowując jednocześnie publiczność. Po tak baśniowej scenerii, przenieśliśmy się w świat Husarii, gdzie w kontuszach szlacheckich prezentowała się klasa 1c a wraz z nimi hetmanka pani Beata Trzyna. Ostatecznie konkurs wygrała klasa 1b (przyrodniczo - medyczna), natomiast klasy 1ad oraz 1c (oddział przygotowania wojskowego) zdobyli ex aequo 2 miejsce. Osobą, która stała za tym przedsięwzięciem był pan Maciej Jurasiński, który jednocześnie napisał scenariusz i zajął się reżyserką. Poza klasami pierwszymi, na scenie wystąpiły również wspaniałe artystki: Katarzyna Martowicz, która brawurowo prowadziła całą imprezę, oraz swoim wspaniałym śpiewem umilały czas Anna Pudysz  Karolina Wrona, Alicja Sacharzec.

    Żeby tradycji stało się zadość, ni stąd ni zowąd, na sali w auli pojawiły się pierwszaki. Jaka była wszystkich radość, gdy okazało się, że byli to nauczyciele
    w składzie: panie- Ewa Hadam, Joanna Grzelak, Katarzyna Kłyż oraz panowie – Maciej Jurasiński oraz Wojciech Tarnawski. Po ich występie nastąpił finał zabawy, podczas którego chętni uczniowie mieli zgadywać, kto jest kim ze starej fotografii z dzieciństwa. Oczywiście na zdjęciach prezentowali się nauczyciele. Quiz

   • Wycieczka klas trzecich do Krakowa i okolic

   • 17.10.2021
   • W dniach 11-13 października uczniowie klas 3as i 3 cs wraz z wychowawczyniami panią Katarzyną Kłyż i panią Iwoną Sarnicką uczestniczyli w wycieczce do Chochołowa, Krakowa, Ogrodzieńca i Charsznica. W ciągu trzech dni udało się zrealizować dość napięty program. Najpierw były kąpiele w termach chochołowskich, następnie park linowy i zwiedzanie ruin zamku w Ogrodzieńcu, a w ostatnim dniu spacer po Starym Mieście w Krakowie i laserowy paintball. Na nocleg zjeżdżaliśmy do hotelu Planeta w Charsznicy. Była dyskoteka i pizza niespodzianka. Atrakcji nie brakowało. W Ogrodzieńcu szukaliśmy kamiennych ślimaków, a w okolicach Sukiennic można było spotkać prawdziwą Krakowiankę. Bezpiecznie tam i z powrotem przewiózł nas pan Wiesław Hadam, któremu bardzo dziękujemy. Ta wycieczka z pewnością na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

   • Klasy politechniczne naszej szkoły objęte patronatem Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki Politechniki Krakowskiej

   • 17.10.2021
   • Miło nam poinformować, że od września 2021r. klasy politechniczne naszej szkoły zostały objęte patronatem Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki Politechniki Krakowskiej.

    W ramach współpracy z uczelnią nasi uczniowie będą uczestniczyć w wykładach popularno-naukowych prowadzonych przez wykładowców Politechniki, odbywać wizyty studyjne w laboratoriach uczelni a także uczestniczyć w ciekawych lekcjach z fizyki prowadzonych przez wykładowców i studentów wyższej uczelni.

    Dzięki współpracy uczniowie będą mogli poszerzać swoją wiedzę z fizyki, chemii czy informatyki, lepiej przygotować się do egzaminu maturalnego z tych przedmiotów a także świadomie dokonać wyboru w przyszłości kierunku studiów.

    Miło nam poinformować, że od września 2021r. klasy politechniczne naszej szkoły zostały objęte patronatem Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki Politechniki Krakowskiej.

    W ramach współpracy z uczelnią nasi uczniowie będą uczestniczyć w wykładach popularno-naukowych prowadzonych przez wykładowców Politechniki, odbywać wizyty studyjne w laboratoriach uczelni a także uczestniczyć w ciekawych lekcjach z fizyki prowadzonych przez wykładowców i studentów wyższej uczelni.

    Dzięki współpracy uczniowie będą mogli poszerzać swoją wiedzę z fizyki, chemii czy informatyki, lepiej przygotować się do egzaminu maturalnego z tych przedmiotów a także świadomie dokonać wyboru w przyszłości kierunku studiów.

   • Zbiórka na Dom Dziecka w Dynowie

   • 13.10.2021
   • Samorząd Uczniowski w naszej szkole chętnie angażuje się w akcje charytatywne, zwłaszcza gdy chodzi o lokalną społeczność. W ubiegłym tygodniu urządziliśmy zbiórkę na Dom Dziecka w Dynowie, podczas której zebraliśmy 285 zł. Serdecznie dziękujemy

   • Sztafetowe biegi przełajowe

   • 13.10.2021
   •  

    Dynów 07.10.2021

    Wicemistrzowie powiatu rzeszowskiego w sztafetowych biegach przełajowych:

    Sebastian Kustra, Grzegorz Baran, Adrian Koczarga, Michał Babiś, Karol Domin.

    Rezerwowi: Jakub Tworzydło, Kacper Wandas.

    Duże brawa i gratulacje!!!

   • Udział w akcji "Szkoło pomóż i Ty"

   • 13.10.2021
   • W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych Samorząd Uczniowski zaangażował się w sprzedaż cegiełek w ramach akcji "Szkoło pomóż i Ty" na rzecz niepełnosprawnych dzieci. Dzięki szczodrości uczniów i nauczycieli udało się zebrać 190 zł, które przekażemy fundacji.