Aktualności
"Trędowaty, bo niekochany"
- 16.04.2025
"Trędowaty, bo niekochany" to sztuka, którą przygotowała młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie i gościnnie córka naszej anglistki Blanka Marszałek. W dniu wczorajszym odbyła się premiera przed niezwykłą publicznością, bo rodzinami aktorów. Została ona bardzo dobrze przyjęta, czego dowodem były gromkie brawa i opinie tuż po zakończeniu przedstawienia. Spektakl powtórzony został dziś przed całą społecznością szkolną jako akcent przedświąteczny. Grupa spisała się znowu bardzo dobrze. Sztuka reżyserowana była przez panie Danutę Kusińską oraz Katarzynę Kłyż a scenografię wykonali wszyscy uczestnicy przedsięwzięcia. Gratulujemy całej grupie udanego występu i liczymy na więcej!
34
„Łączy nas pamięć” – mocne, symboliczne, związane z hasłem akcji Żonkile.
- 15.04.2025
Powstanie w getcie warszawskim to nie tylko walka z bronią w ręku. To także ci, którzy ratowali innych, dokumentowali rzeczywistość, tworzyli muzykę i literaturę, by pamięć przetrwała. Podczas tegorocznej akcji Żonkile, do której włączyła się nasza szkoła, przyjrzeliśmy się różnym przejawom odwagi Marka Edelmana, Mary Berg, Emanuela Ringelbluma, Izraela Milejkowskiego, Marysi Ajzensztadt, Nachuma Grzywacza. Każda z tych osób jest symbolem odwagi – a ich losy stają się punktem wyjścia do rozmowy z młodzieżą o tym, czym dziś jest odwaga i jak o niej rozmawiać. Uczennice klasy IIIde Julia Korytko, Maja Miśniakiewicz, Anna Hrycko i Milena Obłój dla uczczenia 82 rocznicy powstania w getcie warszawskim przypinały, chcącym włączyć się w akcję, przygotowane wcześniej żonkile, bo „łączy nas pamięć”! Inicjatywie tej towarzyszyła również wystawa plakatowa pod hasłem „Dodajemy odwagi”. Koordynatorem projektu w szkole jest pani Katarzyna Kłyż.
3 miejsce w regionalnym etapie konkursu Turbolandeskunde - Niemcy
- 15.04.2025
W dniu 11 kwietnia 2025 roku odbył się regionalny etap konkursu Turbolandeskunde - Niemcy. Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie reprezentowały : Antonina Nosal, Justyna Szumna, Marta Tarnawska.Drużyna odpowiadała na pytania o zróżnicowanym stopniu trudności i zajęła 3.miejsce.Gratulacje dla uczennic i opiekunki grupy Julia Szczutek !!
Zbiórka darów dla Polaków na Białorusi
- 15.04.2025
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie aktywnie włączyli się w zbiórkę darów dla Polaków mieszkających na Białorusi. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać wiele potrzebnych produktów, które trafią do rodaków za wschodnią granicą. Miejscem zbiórki było Ochotnicza Straż Pożarna w Harcie, gdzie mieszkańcy mogli przynosić dary rzeczowe. Akcja spotkała się z dużym odzewem i świadczy o solidarności oraz chęci niesienia pomocy Polakom poza granicami kraju.
Sukces w Licealiadzie w biegach przełajowych
- 15.04.2025
I miejsce w Licealiadzie w indywidualnych biegach przełajowych dla Natalii Bendarczyk
II miejsce w Licealiadzie w indywidualnych biegach przełajowych dla Gabrieli Twardak
II miejsce w Licealiadzie w indywidualnych biegach przełajowych dla Seweryna Chrapka
I miejsce w Licealiadzie w drużynowych biegach przełajowych dziewcząt
II miejsce w Licealiadzie w drużynowych biegach przełajowych chłopców
"Muzyka, emocje i magia filmu"
- 10.04.2025
"Muzyka, emocje i magia filmu". Pod takim tytułem uczniowie dynowskiego liceum uczestniczyli w niezwykłej lekcji filmowo-edukacyjnej. "Lekcja w kinie "to projekt skierowany do uczniów i nauczycieli, który świetnie łączy edukację i rozrywkę oraz twórczo aktywizuje uczniów. Jest on przygotowany przez medioznawców oraz doradców metodycznych i prowadzony przez zawodowego aktora. Lekcja składała się z dwóch części. Pierwsza to prezentacja (wypełniona przykładami z filmów), podczas której uczniowie poznali pojęcie "muzyki diegetycznej i niediegetycznej". Dowiedzieli się kiedy powstała muzyka filmowa oraz poznali różne stylistyki muzyczne. Doświadczyli jak bardzo muzyka filmowa wpływa na nasze emocje, samopoczucie i zdrowie psychiczne. W drugiej części lekcji uczniowie mieli okazję obejrzeć wzruszający film "Siła muzyki". Jest to powieść o tym, jak silnie muzyka może podnosić na duchu i jaką daje inspirację do działania. Koordynatorem projektu były panie A. Łukasz-Słaby i E. Marszałek.
11
XX Powiatowy Konkurs Języków Obcych w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie
- 09.04.2025
Dnia 8 kwietnia 2025 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie odbyła się XX edycja Powiatowego Konkursu Języków Obcych dla szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Rzeszowski. Konkurs został objęty honorowym patronatem Wicestarosty Rzeszowskiego Jerzego Bednarza. Etap powiatowy poprzedziły eliminacje szkolne. W tym roku do etapu powiatowego z języka niemieckiego przystąpiło 14 uczniów reprezentujących Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie, Zespół Szkół Techniczno – Weterynaryjnych w Trzcianie i Liceum Ogólnokształcące w Dynowie, natomiast w zmaganiach z języka angielskiego wzięło udział 30 uczniów z wyżej wymienionych szkół oraz z Zespołu Szkół w Sokołowie Małopolskim i Zespołu Szkół w Tyczynie. Celem konkursu było propagowanie umiejętności wszechstronnej komunikacji w języku niemieckim i angielskim przy jednoczesnym stosowaniu zasad poprawności językowej. Uroczystego otwarcia konkursu i powitania uczniów oraz ich opiekunów dokonała pani Elżbieta Klaczak – Łach, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie, razem z organizatorami konkursu- nauczycielami j. niemieckiego i j. angielskiego. Następnie uczniowie rozwiązywali testy językowe.
Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:
Laureaci konkursu z j. niemieckiego:
I miejsce –Karolina Czarna, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie,
II miejsce- Eliza Tyka, uczennica Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie,
III miejsce- Klaudia Konior, uczennica Zespołu Szkół Techniczno- Weterynaryjnych w Trzcianie,
Laureaci konkursu z j. angielskiego:
I miejsce- Eliza Tyka, uczennica Zespołu Szkól Zawodowych w Dynowie
II miejsce- Zuzanna Naróg, uczennica Zespołu Szkół Techniczno- Weterynaryjnych w Trzcianie,
III miejsce- Sławomir Zagrobelny, uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się z udziałem Wicestarosty Rzeszowskiego Jerzego Bednarza w asyście dyrektora szkoły i jurorów.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci zostali uhonorowani bonami podarunkowymi ufundowanymi przez Zarząd Powiatu Rzeszowskiego.
Organizatorami wydarzenia, a zarazem osobami, które czuwały nad prawidłowym przebiegiem zmagań konkursowych byli nauczyciele j. angielskiego oraz j. niemieckiego dynowskiego liceum: p. Aleksandra Żak, p. Michał Piestrak, p. Ewelina Marszałek, p. Ewa Hadam, p. Beata Trzyna , p. Monika Rząsa oraz p. Julia Szczutek
Serdecznie dziękujemy Zarządowi Powiatu Rzeszowskiego za ufundowanie nagród rzeczowych, patronat i osobisty udział Wicestarosty Rzeszowskiego Jerzego Bednarza w wydarzeniu. Nasza Szkoła ceni sobie niezwykle ogromne wsparcie ze strony organu prowadzącego we wszelkich aspektach procesu edukacyjnego.
20
II Wojskowe Targi Służby i Pracy
- 05.04.2025
Uczniowie klasy I i II C OPW wzięli udział w II Wojskowych Targach Służby i Pracy. Na targach w sali widowiskowej MCK Boguchwała i na rynku miejskim można było porozmawiać z przedstawicielami różnych formacji, poznać wymagania rekrutacyjne i ścieżki kariery wojskowej. Można było zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt wojskowy m.in. czołg ABRAMS M1A1, armatohaubicę K9, wieloprowadnicową wyrzutnię rakiet HOMAR-K, kołowe transportery opancerzone ROSOMAK i wiele innych.
7
III Turniej Wiedzy „Razem dla Planety” w LO w Dynowie
- 05.04.2025
4 kwietnia 2025 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, placówce prowadzonej przez Powiat Rzeszowski, odbyła się trzecia edycja Turnieju Wiedzy „Razem dla planety”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez nauczycieli liceum: panią Joannę Krajcarską, panią Monikę Rząsę oraz panią Magdalenę Ruchlewicz.
Celem konkursu było promowanie wiedzy ekologicznej, ochrony środowiska oraz proekologicznych działań, zarówno w teorii, jak i praktyce. Turniej stanowił również element realizowanego w naszej szkole projektu Erasmus+.
W konkursie udział wzięło 18 uczniów reprezentujących sześć szkół podstawowych z powiatów rzeszowskiego i przemyskiego. Turniej został przeprowadzony w formule inspirowanej popularnym teleturniejem Va banque i składał się z trzech etapów.
W pierwszym etapie uczestnicy zostali podzieleni na sześć międzyszkolnych grup. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się trzy najlepsze drużyny. Ostatni, finałowy etap, był już rywalizacją indywidualną pomiędzy członkami zwycięskiego zespołu.
Laureatami III Turnieju Wiedzy „Razem dla Planety” zostali:
🥇 I miejsce – Anna Sznilik (Zespół Szkolno - Przedszkolny w Dubiecku)
🥈II miejsce – Dawid Hrycko (Szkoła Podstawowa w Łubnie)
🥉 III miejsce – Maciej Grządziel (Szkoła Podstawowa w Pawłokomie)
Finaliści otrzymali cenne nagrody, wszyscy uczestnicy – pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a nauczyciele - opiekunowie podziękowania.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zarówno imponującej wiedzy, jak i umiejętności pracy zespołowej, które szczególnie zaowocowały w pierwszych dwóch etapach turnieju. Cieszymy się, że wydarzenie po raz kolejny spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.
Organizatorzy serdecznie dziękują władzom Powiatu Rzeszowskiego za wsparcie oraz pomoc w ufundowaniu nagród, a także Podkarpackiemu Kuratorowi Oświaty za objęcie wydarzenia honorowym patronatem.
25
Nagrody w XXV ubileuszowym Wojewódzkim Konkursie ''Podkarpacka Tęcza''
- 03.04.2025
Dziś tj.3 kwietnia 2025r. uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie odebrały nagrody w XXV Jubileuszowym Wojewódzkim Konkursie ''Podkarpacka Tęcza '', który odbywał się pod hasłem ''Podkarpacki kalendarz tradycji '. Organizatorem konkursu a zarazem uroczystej gali był Zespół Szkół Zawodowych im.kard.S. Wyszyńskiego w Dynowie. W kategorii plastycznej na II miejscu uplasowała się Martyna Kopacka, w kategorii artystycznej również Martyna Kopacka zajęła II miejsce,a Gabriela Makarska wyróżnienie. W kategorii informatycznej wyróżnieniem może pochwalić się Martyna Szybiak. Gratulujemy laureatkom nagród i dużego talentu! Opiekę nad uczennicami sprawowały panie Joanna Krajcarska, Katarzyna Kłyż i Małgorzata Pelc- Chochrek.
Warsztaty w Bibliotece Austriackiej w Rzeszowie
- 03.04.2025
Grupa uczniów z Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie uczestniczyła dzisiaj w warsztatach zorganizowanych przez Panią dr. Ewa Cwanek-Florek w ramach pracy Biblioteka Austriacka w Rzeszowie przy Uniwersytecie Rzeszowskim.Tematem przewodnim były zwyczaje i obyczaje wielkanocne w Austrii.Najbardzie uważni słuchacze: Sylwia Jasińska, Patryk Szmyt oraz Kacper Bacza otrzymali nagrody w mini- konkursie o wspomnianej tematyce.Serdecznie dziękujemy Pani doktor za przygotowanie całego wydarzenia.!!Uczestnikom zajęć dziękuję za aktywną i zdyscyplinowaną postawę !!!
5
3 Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej na Politechnice Krakowskiej
- 02.04.2025
W piątek 28 marca uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie wzięli udział w 3 Ogólnopolskim Dniu Inżynierii Materiałowej na Politechnice Krakowskiej. Dzień Inżynierii Materiałowej ma na celu popularyzację kierunków politechnicznych wśród młodzieży.
Głównym punktem wydarzenia było pierwsze w historii bicie polskiego rekordu Guinnessa w jednoczesnym rozwiązywaniu krzyżówki w wielu miastach w Polsce. W ogólnopolskim biciu rekordu wzięło udział ponad 2000 osób z kilkunastu instytucji szkolnictwa wyższego i nauki. Na Politechnice Krakowskiej krzyżówkę rozwiązywali również nasi uczniowie. Łamigłówki to wciąż doskonały sposób na utrzymywanie umysłu w formie - poprawiają zdolność koncentracji, wpływają pozytywnie na naszą pamięć, są też dobrą formą aktywnego relaksu.
Bicie rekordu na PK było poprzedzone krótkim wykładem na temat materiałów inteligentnych, który poprowadził dr hab. Andrzej Danel, prof. PK.
Ponadto w ramach Ogólnopolskiego Dnia Inżynierii Materiałowej Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki Politechniki Krakowskiej uczniowie wzięli udział w pokazach i warsztatach. Odbyła się między innymi prezentacja hydrożeli - jak wyglądają, jak działają, ale przede wszystkim jak je zrobić. Była też prezentacja pt. “Świat pod mikroskopem skaningowym” oraz warsztaty ze spawania robotem i prasowania kawy.
Pobyt na PK to świetna okazja do poznania różnych dyscyplin nauki, a tym samym zwiększenia świadomości młodych ludzi na temat roli inżynierii materiałowej w codziennym życiu. Wydarzenie wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczniów, a zajęcia były ciekawe i dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła m.in. Telewizja Kraków. Krótki reportaż zamieszczamy poniżej.
1
Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II w naszym liceum
- 02.04.2025
02.04.2025r. uczniowie Naszego Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie wzięli udział w Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II, zorganizowanej z okazji 20-stej rocznicy śmierci jednego z największych Polaków naszych czasów. Tegoroczna olimpiada, odbywająca się w szczególnym momencie upamiętniającym dwie dekady od odejścia Ojca Świętego, stanowiła dla naszych uczniów wyjątkową okazję do pogłębienia wiedzy o życiu, nauczaniu i dziedzictwie duchowym papieża Polaka. Szczegółowe wyniki olimpiady zostaną ogłoszone wkrótce, jednak już teraz pragniemy podziękować wszystkim uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły. Udział w tej olimpiadzie to nie tylko sprawdzian wiedzy, ale przede wszystkim hołd dla człowieka, który swoim życiem i nauczaniem zmienił oblicze współczesnego świata, wzywając do budowania cywilizacji miłości, pokoju i sprawiedliwości
Maja Oleksa-Skubisz finalistką ogólnopolskiego Turnieju Reportażu
- 30.03.2025
Z radością informujemy, że Maja Oleksa-Skubisz, uczennica Liceum Ogólnokształcącego
w Dynowie, zdobyła wyróżnienie w XXIV Ogólnopolskim Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej we Wrocławiu. Reportaż pt. „Co znaczy rodzina?”, napisany pod opieką nauczycielki Joanny Dudy, zachwycił jury swoją dojrzałością i siłą przekazu. Maja otrzymała nagrodę Wojewody Dolnośląskiego oraz nagrodę specjalną Rady Rodziców X LO we Wrocławiu.Udział w finale to nie tylko prestiżowe wyróżnienia – to także niezapomniane doświadczenia. Maja wraz z nauczycielką miały okazję uczestniczyć w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez Danutę Matusz oraz obejrzeć spektakl „Romeo i Julia” w reżyserii Jana Klaty w Teatrze Muzycznym Capitol.
Serdecznie gratulujemy Mai i pani Joannie Dudzie tego sukcesu oraz dziękujemy organizatorom
i opiekunom za niezapomniane chwile we Wrocławiu!
Nasi uczniowie na Dniach Otwartych PANS w Jarosławiu!
- 30.03.2025
Uczniowie klas 3b i 3c godnie reprezentowali naszą szkołę podczas Dni Otwartych w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Jarosławiu. Aktywnie uczestniczyli w przygotowanych atrakcjach – odwiedzali wydziały, wykonywali zadania i zbierali naklejki, które uprawniały ich do udziału w losowaniu nagród. Szczęście dopisało wielu z nich – nasi uczniowie zdobyli główne nagrody, m.in. aparaty Instax, przenośne głośniki JBL oraz karty podarunkowe do Empiku! Gratulujemy wszystkim uczestnikom
II Wojewódzki Konkurs Historyczny „Bolesław Chrobry i Mieszko II. Dwie korony”
- 23.03.2025
19 marca 2025 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie odbył się finał II Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Bolesław Chrobry i Mieszko II. Dwie korony”. Konkurs został zorganizowany z okazji Millenium Koronacji dwóch pierwszych Piastów. Dedykowany był młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa podkarpackiego.
Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania historią wśród młodzieży, kształtowanie postaw patriotycznych, rozwijanie myślenia krytycznego, wyobraźni historycznej, umiejętności analizowania i posługiwania się informacjami zawartymi w literaturze przedmiotu oraz pochodzącymi bezpośrednio ze źródeł historycznych.
27 uczniów ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych wyłonionych w etapie szkolnym zmagało się z testem składającym się z 30 pytań dotyczących historii pierwszych Piastów.
W kategorii szkoła podstawowa gościliśmy 18 uczniów wraz z opiekunami z następujących szkół:
Szkoła Podstawowa im Świętej Jadwigi Królowej Polski w Izdebkach,
Szkoła Podstawowa nr im. Bohaterów Walk Chłopskich w Harcie,
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wesołej,
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Żohatynie,
Szkoła Podstawowa w Ulanicy,
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły i Anny Jenke w Błażowej,
Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Hłudnie,
Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Fredry w Nozdrzcu,
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie.
W kategorii szkoła podstawowa przyznano następujące miejsca:
I miejsce Jan Hadam, uczeń klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły i Anny Jenke w Błażowej, opiekun p. Małgorzata Kutrzeba,
II miejsce Nikola Krużel, uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Izdebkach, opiekun p. Iwona Dobosz,
III miejsce Kamil Lubiński, uczeń klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie, opiekun p. Lucyna Choma.
Przyznano również wyróżnienia dla następujących uczniów:
Mateusz Jurgowian, uczeń klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły i Anny Jenke w Błażowej, opiekun p. Małgorzata Kutrzeba
Igor Owsiany, uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej im Świętej Jadwigi Królowej Polski w Izdebkach, opiekun p. Iwona Dobosz
Natan Potoczny, uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Nozdrzcu, opiekun p. Adam Świder
Adam Rachwał, uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wesołej, opiekun p. Adam Świder
Kalina Wyskiel, uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Walk Chłopskich w Harcie, opiekun p. Dorota Walczyszyn
Karolina Kowtun, uczennica klasy VI Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Fredry w Nozdrzcu, opiekun p. Adam Świder
Oskar Szczepański, uczeń klasy VII Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie, opiekun p. Beata Piejko
W kategorii szkoła ponadpodstawowa gościliśmy dziewięcioro uczniów wraz z opiekunami z następujących szkół:
Zespół Szkół w Kańczudze,
Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Jadwigi Królowej w Błażowej,
Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim (Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki) w Sokołowie Małopolskim,
Zespół Szkół Zawodowym im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie,
Zespół Szkół Techniczno-Weterynaryjnych im. Bohaterów Westerplatte w Trzcianie
oraz gospodarze Liceum Ogólnokształcące im Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.
W kategorii szkoła ponadpodstawowe przyznano następujące miejsca:
I miejsce Weronika Głaz, uczennica klasy III Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych im. Bohaterów Westerplatte w Trzcianie, opiekun p. Aleksandra Mokrzycka
II miejsce Antonina Nosal, uczennica klasy III Liceum Ogólnokształcące im Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, opiekun p. Marta Twardak
III miejsce Szymon Olszowy, uczeń klasy III Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Jadwigi Królowej w Błażowej, opiekun p. Małgorzata Kutrzeba
Wyróżnienie otrzymał Michał Peszek, uczeń klasy III Liceum Ogólnokształcące im Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, opiekun p. Marta Twardak
Składamy podziękowania dla Państwa opiekunów-nauczycieli historii za przyjęcie zaproszenia, przeprowadzenie eliminacji szkolnych, przygotowanie uczniów do konkursu praz pracę w komisji konkursowej.
Wszystkim uczniom gratulujemy wspaniałej wiedzy historycznej oraz życzymy dalszych sukcesów!
Słowa podziękowania kierujemy do władz Powiatu Rzeszowskiego oraz do Podkarpackiego Kuratora Oświaty za objęcie konkursu honorowym patronatem.
34
V miejsce w X Wojewódzkim Przeglądzie Musztry Klas Wojskowych
- 23.03.2025
20 marca w Jarosławiu odbył się X Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Wojskowych. Swe umiejętności zaprezentowało 16 klas z całego Podkarpacia. Uczniowie naszego liceum zajęli V miejsce. Konkurs składał się z dwóch etapów. W programie obowiązkowym uczniowie mieli do wykonania losowo wybrane zadanie z Regulaminu Musztry SZRP. W programie dowolnym zespoły prezentowały swoje umiejętności w zakresie musztry paradnej