Aktualności
Pielgrzymka na Jasną Górę
- 18.11.2024
15 listopada zgodnie z długoletnią tradycją uczniowie klas maturalnych wraz z wychowawczyniami i panią katechetką Danutą Kusińską udali się na pielgrzymkę do Częstochowy.
W drodze na Jasną Górę młodzież zwiedziła Centrum Jana Pawła II w Krakowie, zaś w Częstochowie miała możliwość poznania historii sanktuarium. Najważniejszym punktem wyjazdu była msza święta przed Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej z prośbą o wszelkie potrzebne łaski.
4
II miejsce w konkursie fotograficzno-plastycznym „Dary lasu malowane światłem lub pędzlem”
- 18.11.2024
18 listopada odbyło się podsumowanie konkursu fotograficzno-plastycznego „Dary lasu malowane światłem lub pędzlem” zorganizowany przez Nadleśnictwo Dynów. W kategorii plastycznej nasz uczeń Krystian Kudła zajął II miejsce zaś w kategorii fotograficznej wyróżnienie otrzymała Jolanta Kot. Opiekun konkursu w naszej szkole pan Rafał Włodek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
1
"Działamy dla lepszego jutra" - dokumenty rekrutacyjne
- 18.11.2024
Ruszyła rekrutacja do projektu „Działamy dla lepszego jutra” finansowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS) 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus („Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”).
Aby wziąć udział w rekrutacji do projektu należy wydrukować i wypełnić formularz uczestnika oraz zapoznać się z regulaminem rekrutacji.
Formularze należy składać do 6.12.2024 włącznie, do sekretariatu LO w Dynowie.
Pliki do pobrania:
Dokumenty rekrutacyjne
Dla ucznia:
Regulamin rekrutacji uczestników do projektu (uczeń) ”Działamy dla lepszego jutra”
Formularz zgłoszeniowy (uczeń) do przedsięwzięcia ”Działamy dla lepszego jutra”
Klauzule informacje tylko do zapoznania się nie drukujemy
Dla nauczyciela:
Klauzule informacje tylko do zapoznania się nie drukujemy
II miejsce w powiecie w piłce ręcznej dziewcząt
- 14.11.2024
W dniu 14 listopada 2024 roku w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Błażowej odbyła się powiatowa „Licealiada” w piłce ręcznej dziewcząt. Drużyna w składzie: Łucja Sas, Martyna Pyrcz, Maja Hadam, Emilia Halko, Julia Potoczna, Alicja Wandas, Oliwia Krajewska, Aleksandra Pyrda, Karolina Czarna, Lena Lech, Aleksandra Potoczna, Natalia Goleniowska, Aleksandra Kubrak zajęła II miejsce. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Adam Żak.
#erasmusplus #exhibitdemocracy #goforinpro #mustarhaz
- 14.11.2024
We wtorek gościliśmy w naszej szkole uczniów z Rumunii i Węgier, uczestników projektu Erasmus+ "Exhibit Democracy".
W auli szkolnej uczniowie zorganizowali wspólnie wystawę prac konkursowych dotyczących demokracji. Wystawę można obejrzeć jeszcze przez najbliższe 2 tygodnie.
28
Obchody 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości połączone ze ślubowaniem kadetów klasy I OPW w Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie
- 14.11.2024
W czwartek 14 listopada 2024 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie miała miejsce uroczystość złożenia ślubowania przez kadetów klasy I Oddziału Przygotowania Wojskowego połączona z obchodami 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku szkoła celebrowała Narodowe Święto Niepodległości już od piątku 8 listopada. W tym dniu wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, włączając się w ogólnopolską akcję MEN „ Szkoła do hymnu”. 10 listopada natomiast aula liceum rozbrzmiewała dźwiękami najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych śpiewanych przez licznie zgromadzonych mieszkańców Dynowa oraz nauczycieli i uczniów liceum. Inicjatywa pod nazwą „Dynów jedną śpiewającą rodziną. Wieczór pieśni patriotycznych” została zrealizowana we współpracy z Towarzystwem Gimnastycznym „ Sokół” oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury , Sportu i Rekreacji w Dynowie. 11 listopada kadeci klas wojskowych i OPW wzięli udział w uroczystej Mszy Św. za ojczyznę odprawionej w dynowskim kościele oraz miejskich obchodach Święta Niepodległości. Kulminacją wszystkich uroczystości były obchody 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w szkole połączone z ważnym wydarzeniem, jakim w kalendarzu szkolnym jest złożenie wobec rodziców, nauczycieli, zaproszonych gości ślubowania przez kadetów klasy I OPW. Uroczystość uświetnili swoją obecnością reprezentujący Powiat Rzeszowski p. Artur Szczutek, członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego, p. Renata Pyś, Radna Powiatu Rzeszowskiego, p. Elżbieta Kubicka, dyrektor Wydziału Społeczno- Oświatowego Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, ppłk. Andrzej Korytko, szef rekrutacji i promocji oddziału rzeszowskiego CWCR, mjr Konrad Radzik z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Rzeszowie, ppor. Grzegorz Kuliński oraz mł. chor. Grzegorz Białek reprezentujący 3 Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej, podkom. Mariusz Pilszak, komendant Posterunku Policji w Dynowie, Maciej Grześków reprezentujący Nadleśniczego Nadleśnictwa Dynów, przewodnicząca Rady Rodziców pani Iwona Hadam a także nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni oraz uczniowie szkoły. Ważnym punktem obchodów święta niepodległości było wysłuchanie okolicznościowego referatu przygotowanego przez panią Martę Twardak, nauczycielkę historii w naszym liceum.
Uroczystość przebiegała zgodnie z wojskowym ceremoniałem, a jej częścią kulminacyjną było złożenie ślubowania na sztandar szkoły przez kadetów klasy I OPW. Po odczytaniu roty, pani dyrektor Elżbieta Klaczak - Łach podkreśliła, że złożenie ślubowania to zaszczyt, ale i obowiązek. Życzyła kadetom, by dzień złożenia przysięgi zapisał się na stałe w ich wspomnieniach, a treść roty zagościła w ich sercach. Wyraziła nadzieję, że kadeci staną się piękną wizytówką Powiatu Rzeszowskiego, miasta Dynowa, szkoły i własnych rodzin. Gratulacje przekazali młodzieży również ppłk. Andrzej Korytko z CWCR w Rzeszowie oraz w imieniu Starosty i Wicestarosty Rzeszowskiego - p. Elżbieta Kubicka. W dalszej części uroczystości kadeci klasy składającej ślubowanie, podziękowali pięknymi słowami i bukietami kwiatów tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania oddziałów przygotowania wojskowego w szkole oraz tym, którzy na co dzień formują młodych ludzi do godnego służenia ojczyźnie i drugiemu człowiekowi, dbają o merytoryczny i praktyczny poziom szkolenia wojskowego, dyrektorowi szkoły, koordynatorom klas OPW oraz wychowawcy.
Podsumowaniem części oficjalnej był program artystyczny w wykonaniu młodzieży, poświęcony rozumieniu słowa Ojczyzna i Wolność .
Po zakończeniu uroczystości zaproszeni goście wraz z kadetami składającymi ślubowanie i ich rodzicami udali się na wspólny obiad.
Ten dzień zapisze się również w pamięci kadetów OPW klasy maturalnej, którzy otrzymali z rąk ppor. Grzegorza Kulińskiego reprezentującego 3PBOT certyfikaty zaświadczające o ukończeniu 50- godz. obozu szkoleniowego a także indywidualne wyróżnienia.
Z pewnością uroczystość ślubowania na długo pozostanie w pamięci kadetów, ich rodzin i wszystkich, którzy mieli okazję w niej uczestniczyć, a echa tego ważnego wydarzenia długo jeszcze rozbrzmiewać będą w szkolnych murach i środowisku lokalnym.
63
Wręczenie certyfikatów dla uczniów klasy 4c OPW
- 14.11.2024
Uroczyste wręczenie klasie IV C certyfikatów ukończenia obozu szkoleniowego, zorganizowanego przez 31 batalion lekkiej piechoty w dniach 23-27 września 2024. Przedstawiciele # CWCR WCR, Wojsk Obrony Terytorialnej oraz władze samorządowych gratulowali kadetom dobrych wyników w szkoleniu
4
„Szkoła do hymnu” 2024
- 12.11.2024
„Szkoła do hymnu” 2024
Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. W piątek 8 listopada uczniowie wraz z nauczycielami zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się tym samym we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
7
XIX edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”
- 12.11.2024
12 listopada 2024 r. odbyła się XIX edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”.
Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.
Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Posługiwanie się technologią niesie w sobie wiele ważnych aspektów poznawczych, społecznych i kulturowych. W konkursie mocno akcentowane są elementy międzykulturowe i europejskie.
W tym roku do konkursu w kategorii Senior (dla uczniów szkół ponadpodstawowych) zgłosiło się w naszej szkole 10 uczniów.
Wyniki zostaną ogłoszone w grudniu.
2
Wyjazd na sztukę "Makbet"
- 12.11.2024
Grupa uczniów naszej szkoły, już po raz kolejny miała możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego przygotowanego przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu, który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Tym razem była to sztuka pt.”Makbet”. Inicjatorką wyjazdu była p.Joanna Duda, a opiekunami wyjazdu były p.Urszula Bukała-Pilip i p.Monika Wandas -Wasieńko.
Wycieczka klasy 3DE
- 12.11.2024
Od 6-8 listopada 2024 r. uczniowie z klasy 3DE wraz z opiekunkami p. Martą Twardak i p. Joanną Dudą uczestniczyły w wycieczce do Gdańska i Sopotu. Oprócz relaksu na sopockim molo, uczniowie zapoznali się z ekspozycją w Muzeum II Wojny Światowej, odwiedzili Westerplatte, a wieczorem spacerowali po uroczych uliczkach Gdańska. W ostatnim dniu pobytu spotkali się z panią przewodnik, która opowiedziała o najważniejszych zabytkach tego miasta.
15
„Dynów śpiewającą rodziną” - Kolejny Wieczór Pieśni Patriotycznych w murach naszej szkoły
- 12.11.2024
W przeddzień 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w licealnej auli odbyło się wzruszające wydarzenie - wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Inicjatywa ta odbyła się dzięki współpracy z Towarzystwem Gimanstycznym “Sokół” w Dynowie oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Dynowie. To dla nas wielka radość, że możemy się spotkać i wspólnie śpiewać w hołdzie dla naszej Ojczyzny. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych to jedna z form budowania tożsamości narodowej, ale także służy zintegrowaniu społeczności lokalnej oraz budowaniu relacji międzypokoleniowych. Nasza szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale także wspólnota ludzi, którzy pielęgnują tradycje i wartości jakimi są patriotyzm, jedność i poświęcenie dla Ojczyzny. Mamy nadzieję, że ta piękna tradycja zjednoczy nas wszystkich a kolejne takie wydarzenia przyciągną coraz to szerszą publikę.
6
Terenowa zajęcia klas OPW
- 12.11.2024
Kadeci OPW w październiku i listopadzie odbyli zajęcia ze szkolenia taktycznego i rozpoznania. Uczniowie szkolili się z taktyki pokonywania terenu oraz marszu szykiem ubezpieczonym do rejonu odpowiedzialności. Klasa pierwsza realizowała zagadnienia z terenoznawstwa: Budowa, przeznaczenie i zasady posługiwania się busolą, praca z mapą. Ćwiczenia praktyczne w klasach OPW z żołnierzami jednostki patronackich to, to co młodzież lubi najbardziej, a profesjonalizm kadry szkolącej sprawia, że kadeci chętnie i aktywnie biorą udział w szkoleniu.
Kolejny sukces plastycznych uczennic naszego liceum
- 12.11.2024
Uczennice naszej szkoły po raz kolejny przygotowały prace plastyczne na konkurs organizowany przez Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W V edycji konkursu pod hasłem ,,Jan Paweł II i Kardynał Stefan Wyszyński w oczach dzieci i młodzieży", swój talent zaprezentowały uczennice: Kamila Tworzydło kl.IIa - pierwsze miejsce, Jadwiga Nowak kl.IVa -wyróżnienie. Na uwagę zasługuje, choć niedoceniona przez komisję konkursową, praca Kamili Kijowskiej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.
#IGŁOwaSpokojna
- 05.11.2024