Aktualności

  • Aktualności

      • Zjazd absolwentów klasy IV B o profilu matematyczno-fizycznym z rocznika 1996-2000

      • 23.06.2026
      • 13 czerwca 2026 roku odbył się zjazd absolwentów klasy IV B o profilu matematyczno-fizycznym z rocznika 1996-2000 Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.

        Było to bardzo niezwykłe i wzruszające spotkanie po 26 latach od egzaminu maturalnego, w którym uczestniczyło 23 absolwentów z dawnej 31 osobowej klasy wraz z wychowawczynią Marią Kuszek.

        Uczestnicy spotkania odbyli ,, wycieczkę" po szkole. Byli zaskoczeni pozytywnymi zmianami, na miarę współczesnych czasów.

        Dużym sentymentem dla nich okazały się klasy, w których jeszcze raz mogli usiąść w szkolnych ławkach i wrócić do dawnych wspomnień, które dostarczyły im wiele wzruszeń.

        Z uwagą i sentymentem wspominali wspaniały okres nie tylko nauki, ale i różnorodne imprezy szkolne , które rozwijały ich charakter i kształtowały osobowość.

        Dalsza część spotkania odbyła się w restauracji Aleksandria w Dynowie, gdzie absolwenci dzielili się licznymi wspomnieniami sprzed wielu lat, a także opowiadali o swoich sukcesach zawodowych i rodzinnych. Chwile spędzone razem były okazją aby ożywić relacje i kontakty między sobą w przyszłości.

        Atmosfera spotkania była pełna ciepła, żartów i wspomnień. To kolejne ich doświadczenie życiowe, które udowodniło, że więzi z dawnych lat są wciąż żywe.

        A oto przebieg spotkania widziany oczami uczestników zjazdu- Marzeny Starzak i Krzysztofa Gałajdy:

        Pewnej Joannie, w chwili ułamku, kiedy siedziała w dynowskim parku,

        przyszła myśl lub pragnienie, lub tęsknota rzewna

        ( sama do końca nie była pewna)

        jak by to było pięknie i miło spotkać się z tymi, z którymi łączyło tyle radości, smutków, problemów

        podczas nauki w dynowskim liceum....

        Potem olśnienie- nie do odparcia- zadzwonić do Leszka! Poszukać wsparcia!

        I mimo obaw i serc trwożnych drżenia, podjęli próbę, a efekt- przekroczył marzenia!

        Do Aleksandrii w czerwcowe popołudnie, z różnych stron świata przybyli tłumnie- belfrzy, aptekarze, bankowcy, rejenci, a łączy ich jedno-

        ABITURIENCI LO w Dynowie roku pańskiego, milenijnego, 2000go!

        Przybyła także Wychowawczyni, biologii i chemii klasy mistrzyni.

        Piękna i zgrabna, na Niej modny ciuszek- dobrze Ją znacie, Pani Maria Kuszek!

        Wręczono kwiaty wśród uprzejmości, Profesor sprawdziła listę obecności...

        i blady strach padł na gości....

        Czy mroczne wspomnienie znowu się spełni i Pani zacznie pytać ich z chemii?!

        Nic takiego się nie zdarzyło, a ile wzruszeń i łez szczęścia było!

        I rozmów miłych i wspomnień czar- jeden drugiemu jak cenny dar...

        Potem ruszyli w mury swej szkoły, na korytarzu znów gwar wesoły

        Niejedna łezka po twarzy ciecze... jak nierelane jest to ćwierćwiecze!

        No i zagadki mieli też dawkę - kto którą kiedyś zajmował ławkę...

        Największą furorę i zaskoczenie zrobiła sala gimnastyczna (kiedyś marzenie)...

        Lecz o tym bez rymów i nowomowy opowie Krzysztof, nasz recenzent sportowy:...

        ....a teraz nowe skrzydło...powstałe w miejscu, w którym w słoneczne,wiosenne dni graliśmy w piłkę na bramki, w których nie było siatek. Często więc, po mocnym strzale, trzeba było przedostać się na teren rodzinnych ogródków działkowych i odnalezc piłkę wśród liści kapusty, sałatki czy innej czy rzodkiewki....

        Ale wróćmy do teraźniejszości, która robi wrażenie piorunujące, to w tym miejscu widać jak ogromny krok do przodu zrobiło nasze LO. Sala gimnastyczna, która nie ma się czego wstydzić i śmiało mogłaby stawać w szranki o miano najpiękniejszej w konkursie miss, gdyby taki organizowano .

        Tak całkiem serio, to nawet nieodległa stolica Podkarpacia nie ma ma wielu ładniejszych a jeśli dodamy do tego niezwykle funkcjonalną, nieźle wyposażoną siłownię oraz wisienkę na torcie w postaci stołu do bilarda - mamy obraz rodem niemalże z dobrej, zachodnio-europejskiej uczelni a nie małomiasteczkowej salki gimnastycznej, bez pryszniców i szatni z prawdziwego zdarzenia...

        Ech szkoda, że nie mieliśmy okazji pograć na tej sali z chłopakami z naszego małego dreamteamu przeciwko chociażby naszemu największemu przeciwnikowi w tamtym czasie tj. drużynie dowodzonej przez dwóch wuefistow - jednego, który bez rozbiegu robił "wsady" i drugiego....- to już temat na oddzielną historię.... Teraz, po wyjściu, juz wiem, że te dyplomy za osiągnięcia sportowe,wiszące w hallu, prowadzącym do drzwi wejściowych, są wypadkową uzdolnionej - również sportowo - młodzieży oraz m.in. tego imponującego zaplecza sportowego. To dzięki m.in. takim miejscom, codzienna nauka potrafi być lżejsza a argumenty za spędzaniem wolnego czasu "na sporcie" stają się niezwykle mocne.

      • Sukces uczniów Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

      • 23.06.2026
      • 8 czerwca w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbył się finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego, organizowanego przez Katedrę Logiki przy współpracy z Fundacją Rozwoju KUL, w którym naszą szkołę reprezentowali Patryk Chrapek i Remigiusz Grzegorzak.

        Udział w finale został poprzedzony testem online, w którym brało udział prawie 900 uczniów ze szkół ponadpodstawowych ze wszystkich województw w Polsce, do finału zakwalifikowało się 162 uczniów.

        Z ogromną radością informujemy, że uczniowie klasy politechnicznej uzyskali tytuł finalistów konkursu. Serdecznie gratulujemy Patrykowi i Remigiuszowi tego sukcesu oraz życzymy kolejnych osiągnięć

      • Wyróżnienie w XXXV Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

      • 23.06.2026
      • Miło nam poinformować, że Radosław Sówka, uczeń klasy politechnicznej, otrzymał wyróżnienie w XXXV Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

        Tegoroczna edycja konkursu odbyła się 19 marca 2026 r. i zgromadziła ponad 6 milionów uczestników z 66 krajów świata. Konkurs od lat cieszy się ogromną popularnością i należy do największych matematycznych wydarzeń edukacyjnych na świecie.

        Serdecznie gratulujemy Radosławowi tego sukcesu oraz życzymy kolejnych osiągnięć w rozwijaniu matematycznych pasji!

      • Wycieczka do Zakopanego

      • 23.06.2026
      • W dniach 15-16 czerwca 2026 roku odbyła się dwudniowa wycieczka szkolna uczniów klas 3 Be i 3 C do Zakopanego. Celem wyjazdu było poznanie walorów przyrodniczych i kulturowych Podhala, integracja klasy oraz aktywny wypoczynek.

        Dzień 1 – Morskie Oko

        Pierwszego dnia po przyjeździe do Zakopanego udaliśmy się na wycieczkę do Morskiego Oka – jednego z najpiękniejszych jezior w Tatrach. W drodze towarzyszyła nam pani przewodnik, dzięki której poznaliśmy wiele interesujących informacji na temat Tatrzańskiego Parku Narodowego, miejscowej fauny i flory oraz historii powstania Morskiego Oka. Dzięki temu,wycieczka była nie tylko przyjemna, ale również bardzo pouczająca. Po dotarciu na miejsce zachwycił nas widok krystalicznie czystej tafli jeziora otoczonej wysokimi szczytami gór. Mieliśmy czas na odpoczynek, wykonanie zdjęć oraz podziwianie przyrody. Następnie wróciliśmy do autokaru i udaliśmy się do miejsca zakwaterowania w Murzasichle.

        Dzień 2 – Centrum Edukacji Przyrodniczej, Wielka Krokiew, Gubałówka i Krupówki

        Drugiego dnia odwiedziliśmy Centrum Edukacji Przyrodniczej, gdzie uczestniczyliśmy w interesujących zajęciach dotyczących przyrody Tatr. Dzięki nowoczesnym ekspozycjom mogliśmy poszerzyć swoją wiedzę na temat zwierząt, roślin oraz ochrony środowiska naturalnego. Kolejnym punktem programu była Wielka Krokiew – najsłynniejsza polska skocznia narciarska. Poznaliśmy historię tego obiektu i dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek związanych ze sportami zimowymi i sukcesami polskich skoczków.  Udało się nam również zobaczyć Centrum Kultury Rodzimej, gdzie mogliśmy podziwiać wystawy podhalańskich twórców, co wpłynęło na bliższe  poznanie dziedzictwa kulturowego Podhala i Tatr.

        Następnie wjechaliśmy na Gubałówkę, skąd podziwialiśmy przepiękną panoramę Tatr i Zakopanego. Była to doskonała okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć oraz odpoczynku na świeżym powietrzu. Po spacerze po Gubałówce zjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym Butorowy Wierch. Podczas przejazdu mogliśmy podziwiać malownicze krajobrazy Podhala oraz szczyty górskie.

        Na zakończenie wycieczki spacerowaliśmy po Krupówkach – najbardziej znanej ulicy Zakopanego. To tutaj koncentruje się życie miasta. Mieliśmy czas na zakup pamiątek, spróbowanie regionalnych przysmaków oraz poznanie lokalnej atmosfery miasta.

        Wycieczka do Zakopanego była bardzo udana i dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. Mieliśmy okazję podziwiać piękno polskich gór, zdobyć nową wiedzę oraz spędzić czas w gronie koleżanek i kolegów z klasy. Wszyscy wróciliśmy do domu zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.

        Opiekunami podczas wyjazdu były panie: Małgorzata Pelc-Chochrek, Agata Łukasz-Słaby i pan Bogdan Peszek.

      • Udział w Pikniku Naukowym "Eksploracje 2026"

      • 23.06.2026
      • W dniu 11 czerwca 2026 r. uczennice klasy 2a uczestniczyły w wyjeździe na Piknik Nauki „Eksploracje 2026”, który odbył się na Wydziale Biologii i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach zajęć pod hasłem „Czwartek z biologią” i obejmowało zarówno wykłady, jak i warsztaty tematyczne dla uczniów.

        Podczas wykładów uczennice miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat procesów zachodzących w organizmach żywych. Szczególnie interesujące były zagadnienia dotyczące śmierci komórki, nowotworów oraz apoptozy – czyli zaprogramowanej śmierci komórki. Prowadzący w przystępny sposób wyjaśnił trudne pojęcia i przedstawił ich znaczenie w funkcjonowaniu organizmu oraz zdrowiu człowieka.

        Po części teoretycznej uczestnicy wzięli udział w warsztatach. Jedne z nich dotyczyły muszki owocowej jako modelu badawczego w biologii. Inne zajęcia skupiały się na rozpoznawaniu śladów i tropów zwierząt oraz poznawaniu roślin występujących w najbliższym otoczeniu. Poruszono również temat wykorzystania zwierząt laboratoryjnych w badaniach naukowych, omawiając granice nauki i etyki, co skłoniło uczestników do refleksji i dyskusji.

        Wyjazd był ciekawy, ponieważ pozwolił uczniom zdobyć nową wiedzę w przystępny sposób, zobaczyć, jak wygląda praca naukowców oraz aktywnie uczestniczyć w doświadczeniach i zajęciach praktycznych.

      • Zajęcia terenowe klasy mundurowej

      • 23.06.2026
      • Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie z siedzibą w Zaczerniu młodzież klasy mundurowej o profilu Policja / Straż Graniczna miała możliwość uczestniczenia w zajęciach szkoleniowych z zakresu musztry. Była to doskonała okazja do doskonalenia umiejętności oraz poznania zasad obowiązujących w służbach mundurowych. Uczniowie mogli również zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem wykorzystywanym przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby. Spotkanie pozwoliło młodzieży poszerzyć wiedzę na temat pracy Policji, a także zdobyć cenne doświadczenia praktyczne. Dziękujemy funkcjonariuszom za poświęcony czas, profesjonalne szkolenie i ciekawe zajęcia! #KlasaMundurowa #Policja #StrażGraniczna #Rzeszów #Zaczernie

      • I Dynowska Corrida Ortograficzna „Jeśli Byk to tylko w herbie…”  

      • 16.06.2026
      • W sobotnie czerwcowe przedpołudnie 13 czerwca 2026 roku w murach dynowskiego liceum zrobiło się tłoczno i gwarno, a to wszystko za sprawą niecodziennego wydarzenia. Niepozorna aula stała się bowiem areną walki. Do walki z trudnym przeciwnikiem - bykiem stawili się zarówno mieszkańcy Dynowa i jego okolic, jak i przedstawiciele różnych instytucji. I Dynowską Corridę Ortograficzną otworzyli organizatorzy: Dyrektor szkoły pani Elżbieta Klaczak - Łach oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka  Kultury Sportu i Rekreacji pan Łukasz Domin. Pani dyrektor, która w imieniu swoim oraz współorganizatora - prezesa Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie przedstawiła dzieje byka w historii miasta. Głos zabrał również Wicestarosta Rzeszowski pan Jerzy Bednarz, gość i uczestnik Corridy, wspominając swoją niedawną podróż do Hiszpanii. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Radna Powiatu Rzeszowskiego oraz Dyrektor Przedszkola Miejskiego w Dynowie pani Renata Pyś.
        Następnie wszyscy uczestnicy musieli zmierzyć się z tekstem dyktanda, nawiązującego do legendy o naszym mieście. Dyktando wymagało znajomości reguł ortograficznych, poprawnego stosowania znaków interpunkcyjnych oraz umiejętności zapisywania ze słuchu trudnych wyrazów i wyjątków. Walka z bykami nie należała do najłatwiejszych. Na szczęście obyło się bez rozlewu krwi, mimo iż rywalizacja była bardzo zacięta. Duch rywalizacji przeplatał się ze wspólną zabawą oraz integracją. Na każdego uczestnika czekała słodka niespodzianka, dyplom oraz pamiątkowe gadżety. Po trudach i znojach zmagań ortograficznych wszyscy uczestnicy wymieniali się wrażeniami przy kawie i herbacie oraz stole pełnym wszelkich przekąsek.
        Komisja konkursowa w składzie pani Krystyna Dżuła - prezes Towarzystwa Gimnastycznego “Sokół” w Dynowie, pani Grażyna Paździorny - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dynowie oraz panie polonistki z dynowskiego liceum: Katarzyna Kłyż - autorka dyktanda oraz Monika Wandas - Wasieńko pod czujnym okiem pani dyrektor Elżbiety Klaczak - Łach skrupulatnie sprawdziły wszystkie prace. Poziom rywalizacji był naprawdę bardzo wysoki, a o zwycięstwie decydowały pojedyncze błędy.
        I tak oto udało się wyłonić zwycięzców I Dynowskiej Corridy Ortograficznej:

        Złotego Byka i zaszczytny tytuł Torreadora Ortografii zdobyła Pani Maria Sudoł z Nadleśnictwa Dynów.

        Srebrny Byk przypadł Pani Marcie Twardak ze Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół LO im. KEN w Dynowie.

        Brązowy Byk trafił w ręce Pana Macieja Grześkowa również z Nadleśnictwa Dynów, a zarazem Radnego Rady Miasta Dynowa.

        Gratulujemy wszystkim, którzy chcieli zmierzyć się z ortograficznymi pułapkami, a tym samym pielęgnować piękno naszego ojczystego języka. Wyrażamy uznanie dla zaprezentowanego przez uczestników poziomu wiedzy i umiejętności, a także życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie ortografii. Dziękujemy również pani Dorocie Nowak - Maluchnik - Podkarpackiemu Kuratorowi Oświaty, panu dr Krzysztofowi Jaroszowi - Staroście Rzeszowskiemu, panu Zygmuntowi Frańczakowi - Burmistrzowi Miasta Dynów oraz panu Wojciechowi Piechowi - Wójtowi Gminy Dynów za objęcie patronatem tego wydarzenia. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania, a w szczególności paniom: Katarzynie Kłyż, Monice Wandas - Wasieńko oraz panu Szymonowi Farze jak i uczniom Adamowi i Mai. Cieszymy się, że wspólnie razem mogliśmy pielęgnować naszą lokalną historię, a jednocześnie kształcić kulturę języka. Byk nadal pozostał w herbie a organizatorzy już serdecznie zapraszają do udziału w kolejnej edycji Corridy. Do zobaczenia za rok!

        Fotorelacja autorstwa pana Daniela Gąseckiego.

      • Spotkanie absolentów rocznika 2013-2016

      • 15.06.2026
      • 13 czerwca 2026 roku odbyło się spotkanie absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie z rocznika 2013–2016 klasa III a, zorganizowane z okazji dziesiątej rocznicy ukończenia szkoły. W wydarzeniu uczestniczyło 15 absolwentów wraz z wychowawczynią, Katarzyną Kłyż.

        Spotkanie rozpoczęło się w murach szkoły, gdzie uczestnicy mieli okazję ponownie odwiedzić swoje dawne klasy, obejrzeć tablo maturalne oraz usiąść w szkolnych ławkach, przywołując wspomnienia z lat nauki. Był to czas pełen wzruszeń, serdecznych rozmów i refleksji nad wspólnie spędzonymi chwilami.

        Dalsza, nieoficjalna część zjazdu odbyła się w restauracji Aleksandria, gdzie absolwenci kontynuowali spotkanie w miłej i przyjaznej atmosferze, dzieląc się doświadczeniami oraz wspomnieniami z minionych lat.

        Jubileuszowe spotkanie stało się okazją do odnowienia kontaktów, umocnienia przyjaźni oraz ponownego przeżycia chwil związanych z okresem nauki w dynowskim liceum.

         

      • Próba sprawności fizycznej kandydatów do klasy OPW oraz oddziału o profilu mundurowym Straż Graniczna / Policja

      • 12.06.2026
      • 9 czerwca kandydaci do klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego (OPW) oraz oddziału o profilu Straż Graniczna / Policja zmierzyli się z próbą sprawności fizycznej, sprawdzającą ich kondycję, wytrzymałość, szybkość i siłę.

        W ramach testu uczestnicy wykonali:

        Beep Test – próbę wytrzymałości biegowej,

        Bieg po kopercie 5 × 3 m – sprawdzian szybkości i zwinności,

        Skok w dal z miejsca – ocenę siły eksplozywnej nóg,

        Uginanie i prostowanie ramion w podporze przodem na ławeczce – test siły i wytrzymałości mięśni ramion oraz obręczy barkowej.

        Wszyscy kandydaci wykazali się dużym zaangażowaniem, determinacją i sportowym duchem rywalizacji. Gratulujemy osiągniętych wyników i dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowanie do testów.

        Trzymamy kciuki za pomyślne przejście kolejnych etapów rekrutacji!

        #OPW #KlasaMundurowa #StrażGraniczna #Policja #SprawnośćFizyczna #Rekrutacja #SzkołaMundurowa #SportToZdrowie

         

        Wyniki próby sprawności fizycznej:

        klasa OPW:  pobierz  

        klasa o profilu mundurowym: pobierz  

         

      • IV Podkarpackie Spotkania z Historią Regionalną pod hasłem „Małe ojczyzny mogą być z nich dumne”

      • 11.06.2026
      • 9 czerwca 2026 roku aula Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie wypełniła się miłośnikami historii, nauczycielami, uczniami oraz przedstawicielami środowisk naukowych i samorządowych. Tego dnia odbyły się IV Podkarpackie Spotkania z Historią Regionalną pod hasłem „Małe ojczyzny mogą być z nich dumne”, zorganizowane przez Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie, Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół LO im. KEN w Dynowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Dynowa.

        Wydarzenie zgromadziło liczne grono uczestników, dla których historia nie jest jedynie zapisem minionych wydarzeń, lecz żywym świadectwem losów ludzi i społeczności tworzących oblicze regionu. Wśród gości znaleźli się  Starosta Rzeszowski dr Krzysztof Jarosz, starszy wizytator KO w Rzeszowie Pani Magdalena Ćwikła, reprezentująca Panią Dorotę Nowak-Machulnik - Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Burmistrz Miasta Dynowa Pan Zygmunt Frańczak,  przewodniczący Rady Miasta Dynowa Pan Roman Mryczko, Pani podporucznik Paulina Wojciechowska z 35 batalionu WOT, prezes TG Sokół w Dynowie Pani Krystyna Dżuła, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dynowie Pani Grażyna Paździorny. Miło było nam gościć  dyrektorów okolicznych szkół wraz z delegacjami uczniowskimi, nauczycieli, przedstawicieli instytucji kultury oraz pasjonatów dziejów lokalnych. Nie zabrakło również uczniów naszej szkoły, którzy z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w obradach, odkrywając bogactwo historii własnej ziemi.

        Program konferencji obfitował w niezwykle wartościowe wystąpienia. Dr Krzysztof Jarosz przedstawił postać gen. Władysława Sikorskiego z Tuszowa Narodowego, ukazując go jako polityka i wizjonera przyszłej Polski. Szymon Jakubowski przybliżył sylwetki Emila i Stanisława Barańskich z Dynowa – zapomnianych współpracowników rotmistrza Witolda Pileckiego. Następnie o generale Kazimierzu Dworaku, niesłusznie pomijanym zastępcy generała Stanisława Maczka, opowiadał dr Jerzy Majka.

        Duże zainteresowanie wzbudził referat prof. Stanisława Nabywańca, opowiadającego o losach Jana Niemca ,opozycjonisty, który został biskupem. Z kolei dr hab. Andrzej Olejko, znany badacz historii lotnictwa wojskowego i dziejów polskich sił zbrojnych, zaprezentował sylwetkę Waleriana Żaka – dowódcy „Rafałów” spod znaku legendarnego Dywizjonu 303. Dr Andrzej Stankiewicz przypomniał uczestnikom postać Zbigniewa Szałajdy, premiera wywodzącego się z dynowskiego liceum, natomiast dr Józef Stolarczyk przedstawił fascynujący portret Bolesława Wierzbiańskiego, człowieka, którego życie wpisało się zarówno w historię Bachórza, jak i Nowego Jorku oraz Polski. 

        Każdy z referatów ukazywał, jak wiele niezwykłych biografii i ważnych wydarzeń kryje historia Podkarpacia. Losy bohaterów przedstawionych podczas konferencji dowodzą, że mieszkańcy niewielkich miejscowości nierzadko odgrywali znaczącą rolę w dziejach Polski, pozostawiając po sobie trwały ślad w historii narodowej. Dzięki pracy badaczy ich dokonania mogą zostać przypomniane i należycie docenione.

        Dynowskie spotkanie pokazało również, że „małe ojczyzny” mają swoich bohaterów, swoje wielkie historie i ludzi, z których mogą być dumne. To właśnie oni tworzą niezwykłą mozaikę pamięci, składającą się na bogactwo kulturowe i historyczne naszego regionu. Dzięki takim inicjatywom pamięć o nich trwa, inspirując kolejne pokolenia do poznawania, pielęgnowania i przekazywania dalej historii swojej ziemi.

        Wydarzenie odbyło się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Starosty Rzeszowskiego, miesięcznika Podkarpacka Historia, TVP3 Rzeszów, Burmistrza Miasta Dynowa, Wójta Gminy Dynów oraz Zakładu Historii Nowożytnej i Dziejów Kościoła Uniwersytetu Rzeszowskiego.

        Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim Sponsorom, którzy dzięki swojej życzliwości i wsparciu zadbali o poczęstunek dla uczestników konferencji. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do: Karczmy Pod Semaforem – Ireny i Bolesława Kopackich, Bistro Oliwka, Gastrofazy 2.0,  Piekarni Genesis – Elżbiety Domin, Samo Zdrowie – Barbary Błotnickiej, Zygmunta Frańczaka, Wojciecha Piecha, Wiesława Gudyki, Dariusza Sarnickiego, Janusza Jarosza, Jakuba Sirego, Wojciecha Sarnickiego, Roberta Marszałka, Józefy Bały, Ewy Jandziś, Doroty i Michała Siry.

      • Gratulacje

      • 11.06.2026
      • Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza nauczycielka p. Maria Sołek uzyskała stopień doktora w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki o zdrowiu.

        Szanowna Pani Doktor,

        z ogromną radością i dumą składamy serdeczne gratulacje z okazji uzyskania stopnia doktora.

        To wyjątkowe osiągnięcie jest zwieńczeniem wielu lat wytrwałej pracy, zaangażowania oraz nieustannego rozwijania wiedzy i kompetencji zawodowych. Szczególne uznanie budzi fakt, że nie tylko realizuje  Pani w naszej szkole innowację programową z zakresu nauk o zdrowiu i pielęgniarstwa, ale także nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, dając uczniom przykład ambicji, determinacji i dążenia do realizacji marzeń.

        Jesteśmy tym bardziej dumni, że swoją zawodową drogę realizuje też Pani w naszym liceum, którego sama jest absolwentką. To piękny dowód przywiązania do swojej szkoły oraz lokalnej społeczności. Pani sukces stanowi inspirację dla uczniów, nauczycieli i wszystkich mieszkańców.

        Życzymy Pani Doktor kolejnych sukcesów naukowych i zawodowych, satysfakcji z wykonywanej pracy, wielu powodów do dumy oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

        Z wyrazami szacunku i najlepszymi życzeniami

        Społeczność Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie

         

      • Spotkanie z panią Sylwią Kubik

      • 01.06.2026
      • 27 maja 2026 roku w auli liceum gościliśmy panią Sylwię Kubik autorkę poruszających powieści obyczajowych, osadzonych w miejscach bliskich pisarce. W swoich książkach autorka przywołuje historie pełne emocji, tajemnic i trudnych doświadczeń minionych lat. Spotkanie było bardzo emocjonujące i stanowiło piękną lekcję historii dla młodzieży, która w nim uczestniczyła. Pani Sylwia Kubik, polonistka "na wolnym", "lubiąca mówić", pięknie opowiadała o kulisach powstania książek, o swoich bohaterkach, inspiracjach. Przedstawiła trudne losy bohaterów książki "W cieniu Majdanka" oraz bijącej popularność "Sybiraczki". Każda powieść autorki to kawał literackiego rzemiosła, który zasługuje na uwagę. Zachęcamy więc do odkrycia literackiego świata, prezentowanego przez panią Sylwię, który czeka na czytelnika oferując emocje, ale także uwrażliwiając na rzeczywistość oraz kwestie trudnych relacji międzyludzkich, które warto zgłębiać. Podczas spotkania młodzież zadawała pisarce pytania oraz mogła nabyć jej książki z autografem i osobistą dedykacją. Społeczność szkolna dziękuje pani Grażynie Paździorny - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dynowie, bez której ta wspaniała "uczta dla ducha", by się nie odbyła.

      • Udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „35 lat Straży Granicznej: tradycja, rozwój i współczesne wyzwania”

      • 01.06.2026
      • Młodzież klasy mundurowej Straż Graniczna/ Policja uczestniczyła dziś w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „35 lat Straży Granicznej: tradycja, rozwój i współczesne wyzwania”, zorganizowanej przez WSPiA i Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

        Podczas wydarzenia rozmawiano o współczesnych zagrożeniach, ochronie granic, cyberbezpieczeństwie oraz roli nowoczesnych technologii w systemie bezpieczeństwa państwa.

        Naszą szkołę podczas konferencji reprezentowała Pani Dyrektor Elżbieta Klaczak-Łach, która przedstawiła funkcjonowanie klasy mundurowej oraz rolę edukacji młodzieży w przygotowaniu przyszłych kadr dla służb mundurowych. Była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń oraz pokazania, jak ważne jest połączenie wiedzy teoretycznej z praktycznym przygotowaniem młodych ludzi do służby na rzecz bezpieczeństwa państwa.

      • Mamy finał w X Podkarpackim Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie

      • 01.06.2026
      • Uczniowie klasy 3 C Bartosz Król, Łukasz Zańko i Oliwier Kucab wzięli udział w X Podkarpackim Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie. Z ogromną radością informujemy, że do finału konkursu zakwalifikował się Bartosz Król. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i godnego reprezentowania szkoły!

        Trzymamy kciuki za Bartosza i czekamy na wyniki finału

      • Sukces naszej uczennicy w konkursie MowimyMy!

      • 26.05.2026
      •  Z ogromną radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Julia Potoczna zajęła II miejsce w konkursie „MówimyMY” w kategorii „Młodzi dla zdrowia” za pracę pt. „Stany zagrożenia życia – nie bądź obojętny, podejmij działanie!” Projekt Julii został bardzo wysoko oceniony przez jury konkursowe. Doceniono zaangażowanie, pomysłowość oraz umiejętność przedstawienia ważnych treści w ciekawy i przekonujący sposób. Dziś Julia wraz z opiekunem, nauczycielem informatyki Rafałem Włodkiem, uczestniczyła w uroczystym wręczeniu nagród i certyfikatów w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Serdecznie gratulujemy Julii osiągniętego sukcesu i życzymy dalszego rozwijania pasji oraz kolejnych osiągnięć!

      • "Podkarpackie Rozmowy. Porozmawiajmy o Dialogu i Współpracy”

      • 26.05.2026
      • 26.05.2026 roku w naszej szkole odbył się projekt poświęcony funkcjonowaniu samorządu terytorialnego w ramach inicjatywy „Podkarpackie Rozmowy. Porozmawiajmy o Dialogu i Współpracy”. Spotkanie zostało podzielone na etapy. W pierwszej części uczniowie uczestniczyli w prezentacji dotyczącej organizacji samorządu terytorialnego. Mieli okazję poznać zasady działania władz lokalnych, zadania samorządu oraz proces podejmowania decyzji publicznych. Drugi etap miał charakter warsztatowy i cieszył się dużym zaangażowaniem uczestników. Uczniowie wcielili się w role wójta lub burmistrza, przewodniczącego rady, skarbnika, radnych oraz mieszkańców. Wspólnie prowadzili obrady, dyskusje i podejmowali decyzje dotyczące spraw lokalnej społeczności. Dzięki temu mogli zobaczyć, jak wygląda praca samorządu „od środka”. Projekt stał się dla młodzieży cenną lekcją współpracy, odpowiedzialności i aktywności obywatelskiej. Uczniowie przekonali się, że dialog, umiejętność argumentowania oraz wspólne poszukiwanie rozwiązań mają ogromne znaczenie w życiu społecznym. Zdjęcia z wydarzenia pokazują zaangażowanie uczestników, atmosferę współpracy oraz aktywny udział młodzieży w warsztatach i symulacjach samorządowych.

      • FINAŁ WOJEWÓDZKI W KOSZYKÓWCE 3X3

      • 22.05.2026
      • W dniu 12.05.2026 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku odbył się finał wojewódzki w koszykówce dziewcząt 3x3, nasze uczennice zajęły wysokie VII miejsce.

        Skład drużyny dziewcząt: Milena Trzyna, Julia Boczar, Karolina Podwyszyńska, Natalia Goleniowska

        Dzień później odbył się finał wojewódzki w koszykówce 3x3 chłopców, w zawodach uczestniczyło aż 27 drużyn, nasi chłopcy wywalczali 17 miejsce.

        Skład drużyny chłopców: Radosław Sówka, Filip Wyskiel, Paweł Cypcar, Radosław Pleśniak.

        Opiekunami drużyn byli nauczyciele wychowania fizycznego p. B. Peszek i p. Adam Żak

      • FINAŁ POWIATOWY W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

      • 22.05.2026
      • W dniu 21.04.2026 odbyła się powiatowa Licealiada w piłce nożnej dziewcząt. Nasze zawodniczki po raz czwarty pewnie obroniły tytuł Mistrzyń powiatu rzeszowskiego.

        Skład drużyny dziewcząt: Milena Trzyna, Julia Boczar, Sandra Dudek, Julia Potoczna, Karolina Czarna, Magdalena Walas, Julia Dudycz, Julia Fik, Kinga Bukowińska, Paulina Martowicz, Milena Pakosz.

        Opiekunem drużyny była nauczycielka wychowania fizycznego p. K. Grot