• Aktualności

      • „Złota bombka”  w XXVII Dynowskim Młodzieżowym Konkursie Kolęd i Pastorałek

      • 29.01.2024
      • 27 stycznia w auli naszego Liceum odbył się XXVII Dynowski Młodzieżowy Konkurs Kolęd i Pastorałek, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Dynowie, we współpracy z naszą szkołą. Wzięło w nim udział ponad 50 wykonawców ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczestnicy rywalizowali w kategoriach: soliści i zespoły.

        Poziom artystyczny występów był bardzo wysoki, a zaprezentowany repertuar ciekawy i zróżnicowany. Miło nam poinformować, że w rywalizacji szkół średnich „Złotą bombkę” czyli I miejsce zdobyła nasza uczennica Gabriela Żak z klasy 3ad za interpretację i piękne wykonanie kolędy „Nie było miejsca dla Ciebie”. Pięknie zaprezentowała się też Alicja Sacharzec z klasy 4c z kolędą „ Jezus Malusieńki” oraz debiutujący na scenie zespół wokalno-instrumentalny prowadzony przez pana Marka Rachwała z kolędą „Przybieżeli do Betlejem pasterze”.

        Gratulujemy Gabrysi najwyższej wygranej a wszystkim wykonawcom dziękujemy za udział  w tym prestiżowym konkursie.

      • Studniówka 2024

      • 29.01.2024
      • Uczniowie naszej szkoły mogą już oficjalnie odliczać dni do egzaminów maturalnych. Za nimi studniówka, którą na pewno zapamiętają na długo.

        20 stycznia uczniowie trzech klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie bawili się na  balu studniówkowym, który odbył się
        w restauracji „Aleksandria”  w Dynowie. Uroczystość otworzyły przemówienia uczniów oraz Pani Dyrektor Elżbiety Klaczak-Łach, której słowa: “Poloneza czas zacząć!” oficjalnie rozpoczęły najważniejszy taniec wieczoru. Na ręce wychowawców oraz Pani Dyrektor zostały złożone podziękowania i piękne kwiaty.

        To była dla maturzystów i nauczycieli wyjątkowa noc, pełna radosnej zabawy, do której będą często wracać wspomnieniami.

      • PAMIĘTAJMY!

      • 29.01.2024
      • Zgodnie z ideologią nazistowską w trakcie drugiej wojny światowej (1939-1945) podczas okupacji niemieckiej tragiczny los spotkał również ludność pochodzenia żydowskiego, uważaną przez Hitlera za niższą pod względem rasowym. Niemcy prowadząc politykę zgodnie z zasadą „Dziel i rządź" zamykali Żydów w gettach twierdząc, że robią to dla ich dobra. Polakom zaś mówili, że w ten sposób chronią ich od konkurencji ze strony biznesu żydowskiego. Sytuacja w gettach była nie do pozazdroszczenia, ale tragiczny los spotkał Żydów po konferencji w Wannsee na przedmieściach Berlina w styczniu 1942. Zdecydowano tam o tak zwanym ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej. Postanowiono w sposób zorganizowany wywozić ich z gett i mordować planowo w niemieckich obozach koncentracyjnych i obozach zagłady umieszczonych na terenie Polski (Sobibór, Bełżec, Treblinka czy Auschwitz- Birkenau). W obozach następowała segregacja, część wykorzystywano do pracy, pozostałych zagazowywano paląc w tak zwanych krematoriach. Zbrodnię tę, która pochłonęła 6 milionów istnień ludzkich, określa się mianem HOLOKAUSTU, gdyż w starożytności słowo to oznaczało ofiarę poprzez całopalenie.

        Również w Dynowie jeszcze przed ostatecznym rozwiązaniem kwestii żydowskiej miał miejsce planowy mord żydowskich mieszkańców naszego miasta. Specjalne odziały tak zwane Einsatzgruppen w połowie września (między 14 a 18) pod dowództwem Ludwika Hahna wymordowały ludność żydowską w liczbie około 400 osób część na tak zwanym Żurawcu, a część na tak zwanym Plebańskim Polu. Dodatkowy akt tej tragedii rozegrał się na drugi dzień, kiedy to 50 Żydów spłonęło w tak zwanej Wielkiej Synagodze, która stała tam, gdzie dzisiaj mieści się „Apteka pod Zegarem” Działania te miały zastraszyć Żydów dynowskich, aby uciekli na drugą stronę Sanu, gdzie zgodnie z paktem Ribbentrop-Mołotow - okupantem byli Sowieci. Aby ostatecznie osiągnąć ten cel, pod koniec września pozostałych Żydów w liczbie około 1400 zebrano na rynku i pod lufami karabinów popędzono nad San, gdzie kazano im przejść wpław na stronę sowiecką. Pewna część z nich utonęła, część została zastrzelona w trakcie tragicznej przeprawy, a pozostali zesłani zostali w głąb Rosji. W 1940 dzięki inicjatywie gminy żydowskiej z Krosna Niemcy zgodzili się aby pochować zamordowanych żydowskich mieszkańców Dynowa na cmentarzu na Karolówce. Znajduje się tam zbiorowy grób - pomnik poświęcony pamięci pomordowanych. Wspomniany cmentarz został odnowiony i ogrodzony przez Ninę Talbot - malarkę z Nowego Jorku, która podczas pogromu straciła wielu członków swojej rodziny. Przekazała ona naszej szkole cykl obrazów pod tytułem „Twarze z Dynowa". Wystawa upamiętnia zaginiony świat dynowskich Żydów, jest hołdem dla pomordowanych, a także przywołuje osoby, które autorka spotkała podczas swoich podróży do Dynowa. Jak pamiętają uczniowie klas drugich i trzecich gościliśmy Ją rok temu podczas XII Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu. Obchody uświetnił program artystyczny przygotowany przez naszych szkolnych artystów.

        W tym roku w ramach kolejnego Dnia Pamięci 26 stycznia, w przeddzień kolejnej rocznicy wyzwolenia obozu w Oświęcimiu (27 I 1945) na cmentarzu oddaliśmy hołd pomordowanym przez symboliczne zapalenie świeczki.

      • Zabawa karnawałowa

      • 29.01.2024
      • Karnawał to czas zabawy, więc tradycyjnie już na koniec semestru Rada Rodziców zorganizowała w czwartek 25 stycznia zabawę karnawałową. Uczniowie i nauczyciele mogli wykazać się kreatywnością w doborze kreacji i jak zwykle miło nas zaskoczyli. Dla tych najbardziej kreatywnych nagrody pieniężne przekazali:Rada Rodziców, pani dyrektor i Grono Pedagogiczne oraz Samorząd Uczniowski.

      • W ramach projektu " Ciekawa lekcja z ..." - spotkanie z ks. Wiesławem absolwentem naszej szkoły

      • 26.01.2024
      • 22 lutego społeczność naszej szkoły przeżyła wyjątkowe spotkanie. Naszym gościem był misjonarz ks. Wiesław Hus pracujący przez długie lata na misjach w Dominikanie. Ks.Wiesław jest absolwentem naszego liceum i z wielkim sentymentem w towarzystwie przyjaciół, kolegów z klasy, wspominał lata szkolne. W miłej atmosferze poznawaliśmy drogę do kapłaństwa, specyfikę pracy misyjnej, kulturę, tradycje i rajską przyrodę. Dziękujemy Księdzu za chwile wzruszeń i ciekawe opowieści.

      • Zajęcia klas OPW z 31 Batalionem Lekkiej Piechoty

      • 23.01.2024
      • Zajęcia z OPBMR W czwartek i w piątek 17,18 stycznia kadeci zapoznawali się ze sprzętem i zasadami użytkowania środków do obrony przed bronią masowego rażenia. Dowiedzieli się, jakie podjąć działania po ogłoszeniu alarmu o skażeniach i jak zachować się po ogłoszeniu alarmu powietrznego. Zajęcia przeprowadzili żołnierze 31 Batalionu Lekkiej Piechoty .

      • Gala rozdania nagród w XVI Konkursie Bożonarodzeniowym "Radosne święta - twórcze święta"

      • 18.01.2024
      • „Będziemy śpiewali wszędzie o tak wesołej kolędzie”

         

        Tegoroczna, szesnasta już edycja Międzyszkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego „Radosne święta – twórcze święta”, organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie przybrała niecodzienny wymiar. Głównym tematem bowiem stały się kolędy, pastorałki oraz tradycje i zwyczaje kolędnicze na Podkarpaciu. W zmaganiach o najwyższe laury udział wzięło blisko stu uczniów zarówno ze szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych z naszego regionu oraz okolic. Konkurs został przeprowadzony w następujących kategoriach: plastycznej, muzycznej, literackiej oraz quiz wiedzy o Bożym Narodzeniu. Komisje konkursowe miały niełatwe zadanie, aby wyłonić wszystkich zwycięzców.

        Uroczysta gala wręczenia nagród, na którą przybyli wszyscy zaproszeni goście miała miejsce 18 stycznia bieżącego roku w murach licealnej auli. W pierwszej kolejności odbyły się przesłuchania uczestników w kategorii muzycznej. Jury w składzie: pani Wioletta Pietrzak, pan Daniel Maziarz oraz pan Janusz Kędzierski główną uwagę przywiązywało poza walorami wokalnymi uczestników do prezencji na scenie oraz doboru i interpretacji repertuaru. Po wysłuchaniu wszystkich wystąpień konkursowych oraz burzliwych obradach wyłoniono następujących zwycięzców:

        I miejsce - Alicja Sacharzec z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie

        II miejsce - Gabriela Żak  z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie

        III miejsce - Lena Adamska ze Szkoły Podstawowej w Dydni

        Równocześnie odbywały się zmagania uczniów szkół podstawowych w quizie wiedzy o Bożym Narodzeniu, nad którym opiekę sprawowali: pani Danuta Kusińska, pani Agnieszka Myćka, pani Elżbieta Słoninka oraz pan Szymon Fara. Najlepszą znajomością treści biblijnych i Katechizmu Kościoła Katolickiego oraz tradycji i obyczajów Świąt Bożego Narodzenia w Polsce i na świecie w tym także historii i treści kolęd wykazali się:

        I miejsce - Anna Rząsa z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie

        I miejsce - Borys Karaś ze Szkoły Podstawowej w Łubnie

        II miejsce - Aleksander Myćka ze Szkoły Podstawowej  w Łubnie

        III miejsce - Amelia Baran ze Szkoły Podstawowej w Pawłokomie

        Prace w kategorii literackiej czujnym okiem oceniały panie Maria Radoń, pani Grażyna Paździorny oraz pani Ewa Hadam. O wysokim poziomie prac zadecydowało między innymi kreatywne ujęcie tematu, poprawność językowa i stylistyczna oraz wybór różnorodnych form literackich. Po przeczytaniu wszystkich prac konkursowych jury postanowiło przyznać nagrody kolejnym uczniom:

         

        Szkoły podstawowe:

        I miejsce - Karolina Dutka ze Szkoły Podstawowej w Łubnie

        I miejsce - Julia Bułdak ze Szkoły Podstawowej w Łubnie

        I miejsce - Amelia Baran ze Szkoły Podstawowej w Pawłokomie

        II miejsce - Kamila Łach ze Szkoły Podstawowej w Pawłokomie

        II miejsce - Filip Karaś ze Szkoły Podstawowej w Pawłokomie

        III miejsce - Milan Bułdys z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie

        III miejsce - Anna Rząsa z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie

         

        Wyróżnienia:

        Amelia Goleś z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie

        Elena Jamróz z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie

        Szkoły ponadpodstawowe:

        I miejsce - Aleksandra Gierula z ZSZ im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

        II miejsce - Natalia Sochacka z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie

        III miejsce - nie przyznano

        Wyróżnienie:

        Kaja Chruścicka z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie

         

        Z równie trudnym zadaniem musiały się zmierzyć pani Ewa Czyżowska, pani Grażyna Paździorny oraz pani Ewa Hadam. Każda spośród nadesłanych prac w kategorii plastycznej zachwycała kreatywnością oraz oryginalnością, a także niebanalnym ujęciem hasła konkursowego. Jury postanowiło wyłonić najpiękniejsze prace w obu grupach wiekowych i przyznać nagrody poszczególnym laureatom:

        Szkoły podstawowe:

        I miejsce - Barbara Trawka ze Szkoły Podstawowej w Pawłokomie

        I miejsce - Krzysztof Kolano ze Szkoły Podstawowej w Dylągowej

        II miejsce - Julia Kurasz ze Szkoły Podstawowej w Pawłokomie

        II miejsce - Emilia Pyś z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie

        III miejsce - Amanda Trawka ze Szkoły Podstawowej w Pawłokomie

        III miejsce - Izabela Wrotniak z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie

        III miejsce - Oliwia Kępa z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie

        Wyróżnienia:

        Kamila Łach ze Szkoły Podstawowej w Pawłokomie

        Julia Słaby ze Szkoły Podstawowej w Bachórzu

        Martyna Kijowska ze Szkoły Podstawowej w Łubnie

        Otylia Szumierz z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie

        Blanka Martowicz ze Szkoły Podstawowej w Bachórzu

        Kinga Krowiak ze Szkoły Podstawowej w Łubnie

         

        Szkoły ponadpodstawowe:

        I miejsce - Martyna Kopacka z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie

        I miejsce - Alicja Kowal z ZSZ im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

        II miejsce - Zuzanna Radoń z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie

        II miejsce - Łukasz Szot z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Sokołowie Małopolskim

        III miejsce - Aleksandra Ostafińska z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie

        III miejsce - Jadwiga Nowak z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie

        III miejsce - Karolina Misiołek z ZSZ im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

        Wyróżnienia:

        Natasza Kędzierska z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie

        Milena Smotryś z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Sokołowie Małopolskim

         

        W oczekiwaniu na ostateczne rozstrzygnięcia i obrady jury zgromadzona publiczność obejrzała krótki film odnośnie tradycji kolędniczych z naszego, pogórzańskiego regionu. Podczas gali wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie mieli również możliwość wzięcia udziału w zorganizowanej jak co roku loterii fantowej. Zebrani goście mieli także okazję skosztować słodkiego poczęstunku, obejrzeć wystawy prac konkursowych oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia.

        Organizatorzy konkursu są pod ogromnym wrażeniem zaangażowania młodzieży oraz ich opiekunów za co z całego serca im dziękują. Cieszy nas również fakt, że mimo wielu obowiązków tak licznie młodzież wzięła udział w tej edycji. Mamy nadzieję, że dzięki temu uczniowie będą dbali o naszą podkarpacką tradycję kolędowania oraz będą ją krzewili wśród rówieśników. Słowa podziękowania kierujemy również w stronę wszystkich zaangażowanych w przygotowanie gali oraz konkursu, jurorów oraz sponsorów nagród, bez których taka uroczystość nie miałaby miejsca a są to:

        Starosta Powiatu Rzeszowskiego pan Marek Sitarz

        Rada Rodziców przy Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Dynowie

        Nadleśnictwo Dynów

        Radna Powiatu Rzeszowskiego pani Ewa Hadam

        Miejska Biblioteka Publiczna w Dynowie z panią dyrektor Grażyną Paździorny

        Pani Ewa Czyżowska - właścicielka pracowni rękodzieła artystycznego “Wierzbinowe cuda”

        Pani Elżbieta Klaczak - Łach - dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie.

         

        Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz serdecznie gratulujemy oraz mamy nadzieję, że spotkamy się również za rok, by ponownie wspólnie kultywować tradycję Świąt Bożego Narodzenia.

        Hej nam, kolęda, hej nam, kolęda

      • Udział uczniów w diecezjalnym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej

      • 15.01.2024
      • 10 stycznia uczniowie naszej szkoły, Gabriela Makarska i Wiktor Skiba wzięli udział w diecezjalny etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej. Wiktor Skiba zdobył siódme miejsce a Gabriela Makarska 28 w grupie blisko pięciuset uczniów szkół średnich. Gratulujemy.

        Opiekunem była Danuta Kusińska.

      • Noc biologów

      • 15.01.2024
      • 12 stycznia 2024 r. uczniowie klas promedycznych wzięli udział w XIII edycji, ogólnopolskiej akcji Noc Biologów na Uniwersytecie Rzeszowskim. Tegoroczny temat przewodni wydarzenia brzmiał: „Tajemnice życia od komórek do biosfery”. Z tej okazji studenci, doktoranci i pracownicy Instytutu Biologii oraz Kolegium Nauk Przyrodniczych przygotowali dla wszystkich entuzjastów przyrody bogatą i różnorodną ofertę zajęć edukacyjnych. Zajęcia miały na celu przybliżyć tajniki biologii oraz pracy naukowców poprzez udział w ciekawych wykładach, fascynujących warsztatach i pokazach.

      • Wyniki XVI Międzyszkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego „Radosne święta-twórcze święta’’ –

      • 12.01.2024
      • Protokół z posiedzenia komisji konkursowej XVI Międzyszkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego „Radosne święta-twórcze święta’’ –

         

        kategoria literacka z dnia 12.01.2024 r.

         

        Komisja w składzie:

        Przewodnicząca:

                        Maria Radoń

        Członkowie:

                      Grażyna Paździorny

                      Ewa Hadam

                     

        Spośród 13 prac konkursowych (9prac ze szkół podstawowych, 4 prac ze szkół ponadpodstawowych) przyznała nagrody w następujących kategoriach wiekowych:

        - szkoły podstawowe :

        I miejsce -  Karolina Dutka ze Szkoły Podstawowej w Łubnie

        I miejsce- Julia Bułdak ze Szkoły Podstawowej w Łubnie

        I miejsce- Amelia Baran ze Szkoły Podstawowej w Pawłokomie

        II miejsce –  Kamila Łach ze Szkoły Podstawowej w Pawłokomie

        II miejsce- Filip Karaś ze Szkoły Podstawowej w Pawłokomie

        III miejsce – Milan Bułdys z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie

        III miejsce – Anna Rząsa z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie

        wyróżnienie:

        Amelia Goleś z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie

        Elena Jamróz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie

         

        - szkoły ponadpodstawowe:

        I miejsce – Aleksandra Gierula z ZSZ im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

        II miejsce – Natalia Sochacka z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie

        III miejsce – nie przyznano

        wyróżnienie:

        Kaja Chruścicka z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie

         

        kategoria plastyczna z dnia 12.01.2024 r.

        Komisja w składzie:

        Przewodnicząca:

                       Ewa Czyżowska

        Członkowie:

                    Grażyna Paździorny

                     Ewa Hadam

         

        Spośród 61 prac konkursowych ( 42 prac ze szkół podstawowych,19 prac ze szkół średnich) przyznała nagrody w następujących kategoriach wiekowych:

        - szkoły podstawowe :

        I miejsce – Barbara Trawka ze Szkoły Podstawowej w Pawłokomie

        I miejsce – Krzysztof Kolano ze Szkoły Podstawowej w Dylągowej

        II miejsce – Julia Kurasz ze Szkoły Podstawowej w Pawłokomie

        II miejsce – Emilia Pyś z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie

        III miejsce – Amanda Trawka ze Szkoły Podstawowej w Pawłokomie

        III miejsce- Izabela Wrotniak z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie

        III miejsce – Oliwia Kępa z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie

        wyróżnienie:

        Kamila Łach ze Szkoły Podstawowej w Pawłokomie

        Julia Słaby ze Szkoły Podstawowej w Bachórzu

        Martyna Kijowska ze Szkoły Podstawowej w Łubnie

        Otylia Szumierz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie

        Blanka Martowicz ze Szkoły Podstawowej w Bachórzu

        Kinga Krowiak ze Szkoły Podstawowej w Łubnie

        - szkoły ponadpodstawowe:

        I miejsce -  Kopacka Martyna z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie

        I miejsce – Alicja Kowal z ZSZ im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

        II miejsce – Zuzanna Radoń z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie

        II miejsce – Łukasz Szot z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Sokołowie Małopolskim

        III miejsce – Aleksandra Ostafińska z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie

        III miejsce - Jadwiga Nowak z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie

        III miejsce - Karolina Misiołek z ZSZ im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

        wyróżnienie:

        Natasza Kędzierska z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie

        Milena Smotryś z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Sokołowie Małopolskim

         

         

      • Udostępniamy strzelnicę wirtualną w naszej szkole

      • 08.01.2024
      • Miło nam poinformować, że w naszej szkole została utworzona wirtualna strzelnica  w ramach konkursu ofert, „Strzelnica w powiecie 2023”. Dotacja celowa finansowana ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej wyniosła 90.899,45 zł., wkład własny Powiatu Rzeszowskiego - 31.937,64 zł. Całkowita wartość  zadania  to 122.837,09 zł.

        Ze strzelnicy będą korzystać głównie uczniowie Oddziałów Przygotowania Wojskowego i klas wojskowych a także uczniowie pozostałych klas naszej szkoły.

        Od 1 lutego 2024 r. będziemy też nieodpłatnie udostępniać wirtualną strzelnicę uczniom szkół z terenu Powiatu Rzeszowskiego oraz organizacjom, instytucjom, stowarzyszeniom i innym podmiotom.

        Wszystkich zainteresowanych współpracą w tej dziedzinie zapraszamy do kontaktu, celem zawarcia stosownego porozumienia  oraz ustalenia harmonogramu korzystania z wirtualnej strzelnicy.

        Serdecznie zapraszamy !!!

         

      • Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia

      • 23.12.2023
      • Czwartkowy uroczysty apel był wspaniałą okazją do...

        podziękowania "odchodzącemu" Samorządowi Uczniowskiemu

        wysłuchania kolędy w języku niemieckim w wykonaniu Gabrieli Żak oraz programu słowno-muzycznego z okazji Świąt Bożego Narodzenia

        złożenia życzeń świątecznych i podzielenia się opłatkiem z przedstawicielami klas

      • Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Wojsku Polskim „EKSTRAKLASA WOJSKOWA”

      • 20.12.2023
      •  

        W środę 20 grudnia  odbyły się szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim organizowanym przez Ośrodek Zamiejscowy w Rzeszowie Centralnego Wojewódzkiego Centrum Rekrutacji. W konkursie mogą brać udział tylko uczniowie szkół uczestniczących w programach nadzorowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej: Oddziały Przygotowania Wojskowego, Branżowe Oddziały Wojskowe oraz Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe. Poziom wiedzy uczniów klas OPW w eliminacjach był bardzo wysoki, a o końcowym wyniku decydowała minimalna różnica punktów.

        Do kolejnego etapu konkursu awansowała trójka uczniów z klasy 3C Weronika Twardak, Szymon Pudysz, Sura Eryk, którzy reprezentować będą szkołę na dalszym etapie.

         

      • Ciekawa lekcja z Megan, Kiko, Gianni i Rati

      • 20.12.2023
      • Powoli wchodzimy w świąteczny nastrój. Dzisiaj pomogli nam w tym wolontariusze ze Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych INPRO. Megan z USA, Kiko z Portugalii, Gianni z Grecji i Rati z Gruzji opowiedzieli uczniom o swoich krajach. Oprócz ciekawostek geograficznych, historycznych i kulturowych były też warsztaty pisania po gruzińsku i zwyczaje bożonarodzeniowe z różnych regionów tych czterech krajów.

        Dziękujemy

      • " Bądź wege, jedz wege"

      • 20.12.2023
      • W dniu 18.12.2023. w naszym liceum odbyły się zajęcia dotyczące promocji wegetarianizmu i weganizmu pod hasłem " Bądź wege, jedz wege".

        W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 2c i 3b. W trakcie zajęć nasi nauczyciele p. Magdalena Ruchlewicz, p. Maria Sołek oraz p. Bogdan Peszek przedstawili prezentację dotyczącą piramid żywienia diety wegetariańskiej i wegańskiej, produktów dla wegetarian i wegan, zalety stosowania tych diet oraz istotną kwestię dotyczącą roli aktywności fizycznej i różnego rodzaju ćwiczeń w trakcie stosowania tychże diet.

        Działanie wpisuje się w projekt Erasmus+ "Razem dla planety"

      • #Respektuj #RespektujPL #RazemDlaLepszegoŚwiata #Szkoła #Szacunek #Tolerancja

      • 20.12.2023
      • Nasza szkoła uczestniczy w kampanii respektuj.pl!

        “Nie ma dzieci. Są ludzie” Janusz Korczak

        Nasza szkoła uczestniczy w kampanii @respektuj.pl

        To pierwsza taka kampania w Polsce, przewidziana na kilka lat, w której polskie szkoły - nauczycieli i uczniów wspierają znani i cenieni artyści, dziennikarze, ludzie mediów - wspaniali, nieszablonowi, troszczący się o świat wokół nich. To wielopoziomowe działania w trosce o dzieci i młodzież o charakterze antyprzemocowym i antydyskryminacyjnym.

        Inicjatorem i twórcą projektu jest Dariusz Martynowicz. Patronat nad projektem objęły: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Orange oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka. Wspiera nas także Go Jump, a partnerem technologicznym projektu jest Dell Technologies.

        Mam przyjemność ogłosić, że nasza szkoła dołączyła do tej kampanii!

        A uczniowie z klasy IIc biorą udział w konkursie zorganizowanym w ramach projektu!

        Zachęcamy Was do odwiedzenia strony projektu, aby dowiedzieć się więcej! Razem budujemy lepszy świat pełen życzliwości, troski i empatii.

        Wejdź na stronę www.respektuj.pl

        Dodaj Fanpage respektujpl do obserwowanych.

        Dołącz do nas i zmieniaj świat wokół siebie!