• SZWECJA

    • Uczestnicy wyjazdu: Renata Drążek, Marta Twardak, Joanna Krajcarska

      Czas i miejsce mobilności: 24 - 30 października 2022 r., Sztokholm

      Nazwa kursu:  “Climate change and sustainable development goals”

      Opis : W dniach 23-30 października 2022 r. miała miejsce pierwsza mobilność w ramach projektu "Razem dla planety" - wyjazd 3 nauczycieli na kurs ekologiczny do Sztokholmu - “Climate change and sustainable development goals: take action - go green: how eco-friendly schools can shape a better future”, podczas którego nauczyciele dowiedzieli się m.in. jak wspierać działania uczniów dotyczące klimatu, jak pomóc im stać się przyjaznym środowisku oraz jakie działania całej społeczności szkolnej mogą wpłynąć na kryzys klimatyczny. Po zakończeniu kursu uczestnicy opracowali wstępny plan działań na rzecz klimatu w szkole, który został zaprezentowany podczas posiedzenia Rady Pedagogicznej.

        

      Efekt kursu:

      Wstępny plan działań na rzecz klimatu w szkole

      Scenariusz 1 (informatyka)

      Prace uczniów: plakat 1 plakat 2 plakat 3 plakat 4 plakat 5 plakat 6

      Scenariusz 2 (lekcja wychowawcza)

      Prace uczniówplakat 1  plakat 2  plakat 3 plakat 4 plakat 5 plakat 6 plakat 7 plakat 8

      Scenariusz 3 (informatyka)

      Scenariusz 4 (lekcja wychowawcza)

      Scenariusz 5 (lekcja języka angielskiego)

       Scenariusz 6 (lekcja wychowawcza)

      Projekt Let's T-shirt together. Sustainable fashion.

      film

      100 WAYS TO SAVE THE PLANET – gra karciana, językowo-ekologiczna :

        opis grykarty do gry

       Quiz na temat plastiku

       

      Turniej Wiedzy dla uczniów szkół podstawowych "Razem dla plantey" (regulamin)

       

      Edukacji Narodowej w Dynowie, placówce prowadzonej przez Powiat Rzeszowski, odbył się I Turniej Wiedzy "Razem dla planety". Organizatorami turnieju byli nauczyciele uczący w liceum p. J. Krajcarska, p. M. Rząsa oraz p. M. Ruchlewicz. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o ekologii, ochronie środowiska oraz działaniach proekologicznych. Konkurs wpisywał się też w realizowany w naszej szkole projekt Erasmus +.

      W turnieju uczestniczyło 12 uczniów z 4 szkół podstawowych powiatów rzeszowskiego i przemyskiego. Konkurs był oparty na telewizyjnym teleturnieju Va Bank, zmagania uczniów były podzielone na 3 etapy. W pierwszym etapie uczniowie pracowali w 4 grupach, które obejmowały osoby z różnych szkół. Do drugiego etapu przeszło trzy grupy, a ostatni etap był rywalizacją pomiędzy uczestnikami z grupy, która zdobyła najwyższą liczbę punktów.

      Finalistami tego konkursu zostali :

      1 miejsce – Maja Sieńko ze Szkoły Podstawowej w Przedmieściu Dubieckim,

      2 miejsce – Emilia Opałka ze Szkoły Podstawowej w Bachórcu,

      3 miejsce – Paweł Pudysz ze Szkoły Podstawowej w Pawłokomie.

      Laureaci otrzymali cenne nagrody,  wszyscy uczestnicy dyplomy i słodkie upominki a opiekunowie podziękowania. Gratulujemy uczestnikom wiedzy oraz umiejętności pracy w grupie, która okazała się bardzo ważna, szczególnie w pierwszym i drugim etapie. Cieszymy się, że konkurs, mimo tego że organizowany był po raz pierwszy ,znalazł uznanie wśród uczniów i nauczycieli.

      Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania władzom Powiatu Rzeszowskiego za wsparcie idei turnieju, Podkarpackiemu Kuratorowi Oświaty za objęcie honorowym patronatem oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

    • MALTA