•

• Warunkiem przyjęcia do Oddziału Przygotowania Wojskowego jest dostarczenie wraz z oryginałami dokumentów potwierdzających wolę przyjęcia do szkoły orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki w tej klasie.

Orzeczenie wystawia lekarz rodzinny na załączonym druku lub innym.

wzór orzeczenia lekarskiego

Regulamin przeprowadzenia testu próby sprawności fizycznej

w procesie rekrutacji do Oddziału Przygotowania Wojskowego

w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie

1. Kandydaci do klasy oddziału przygotowania wojskowego wyłonieni zostaną na podstawie przeprowadzonych testów sprawnościowych.

2. Termin testów sprawnościowych ustala koordynator ds. wojskowych w porozumieniu z nauczycielami wychowania fizycznego i przeprowadza je nie później niż do 30 czerwca.

3. Kandydaci przystępujący do testu sprawności fizycznej muszą posiadać odpowiedni strój sportowy (koszulka, spodenki lub dresy) oraz obuwie sportowe.

4. Kandydatów obowiązuje podpisane oświadczenie/zgoda rodzica/prawnego opiekuna na przeprowadzenie testu.

Oświadczenie (zalacznik1_opw.pdf) należy wydrukować i przynieść na test próby sprawności fizycznej.

UWAGA!

Dla tej klasy obowiązuje krótszy termin rekrutacji – kandydaci mogą składać podania od 13.05.2024 do 31.05.2024 r.

Dodatkowo obowiązuje próba sprawności fizycznej :

I  termin -  6 czerwca 2024, godz. 15.30 - 17.00

II termin -  24 czerwca 2024, godz. 15.30 - 17.00

(szczegółowe informacje zostaną przekazane indywidualnie zainteresowanym)

Prosimy o przybycie 15 min. wcześniej i zabranie ze sobą stroju sportowego oraz podpisanego przez rodziców oświadczenia o wyrażeniu zgody na udział w próbie sprawnościowej (zalacznik1_opw.pdf).

W razie pytań prosimy o kontakt.

Tel. 16 6521077 – sekretariat szkoły

5. Zbiórka kandydatów przystępujących do próby sprawnościowej do OPW w budynku szkoły.

Miejsce testu: hala sportowa i boiska przy Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.

6. Zapisy na testy sprawnościowej będą odbywać się w sekretariacie szkoły w dniu testów sprawnościowych.

Złożenie zapisu na testy wraz z podpisem rodzica/prawnego opiekuna są równoznaczne z oświadczeniem, że stan zdrowia dziecka umożliwia przystąpienie do testu sprawnościowego

Test sprawności fizycznej dla kandydatów do oddziału przygotowania wojskowego

w Liceum ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie

1. Test szybkości - Bieg po kopercie 5 x 3 metra.

Wykonanie: na wybranym miejscu oznaczonym chorągiewkami prostokąt o wymiarach 5 x 3 m. Na sygnał gwizdkiem start z wysokiej pozycji po komendzie "gotów". Bieg sprintem drogą (start-1-2-3-4-5-start) omijając chorągiewki bez dotykania ich. Bieg w ten sposób wykonywany jest trzykrotnie. Po trzeciej rundzie dotknięcie chorągiewki (meta) powoduje zatrzymanie stopera przez osobę mierzącą.

Ocena: wynik próby stanowi czas, jaki został uzyskany w trzech nieprzerwanych obiegach zygzakiem.

Nabór do służby w KM PSP w Lublinie – Komenda Miejska Państwowej Straży  Pożarnej w Lublinie Test sprawnościowy - WOJSKOWA SZKOŁA ŚREDNIA im. Zawiszy Czarnego

2.Test wytrzymałościowy - Test Coopera.

Wykonanie: Zadaniem uczestnika testu jest przebiegnięcie jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut. Od zawodników nie wymaga się jednak ciągłego biegu – jeśli nie wystarcza sił, mogą maszerować przez część dystansu. Wyniki interpretuje się
    w oparciu o tabele uwzględniające płeć.

3.Test skoczności: Skok w dal z miejsca.

Wykonanie:Startujący staje w niewielkim rozkroku z ustawionymi równolegle stopami przed linią odbicia, następnie pochyla tułów, ugina nogi w kolanach (półprzysiad) z równoczesnym zamachem obu kończyn górnych dołem w tył, po czym wykonuje wymach rąk w przód z równoczesnym energicznym odbiciem obunóż, skacze jak najdalej. W czasie wykonywania próby należy zwrócić uwagę na poprawność ustawienia stóp. W żadnej fazie odbicia, nie powinny one przekraczać wytyczonej linii. Długość skoku mierzymy od wyznaczonej linii odbicia (belki) do najbliższego śladu pozostawionego przez piętę skaczącego. Jeżeli badany po wykonaniu skoku przewróci się do tyłu, wówczas skok powtarza. Z trzech wykonanych skoków notuje się najdłuższy.

Skoki

4.Test siły: Uginanie i prostowanie ramion w podporze przodem leżąc na ławeczce.

Wykonanie: Startujący wykonuje podpór, leżąc przodem na ławeczce z nogami złączonymi lub w lekkim rozkroku - maksymalnie na szerokość bioder. Na komendę "ćwicz" ugina ramiona tak, aby stawy barkowe znalazły się poniżej stawów łokciowych (sylwetka wyprostowana - tzn. barki, biodra i kostki stóp stanowią linię prostą), następnie wraca do podporu
    i ponawia ćwiczenia. Ćwiczenie wykonuje się w jednym ciągu (bez przerw między kolejnymi powtórzeniami). Oceniający (kontrolujący) głośno odlicza ilość zaliczonych powtórzeń. Jeżeli kontrolowany wykona ćwiczenie niezgodnie z opisem, np. nie ugnie ramion lub ich całkowicie nie wyprostuje, zatrzyma się, nie utrzyma całego ciała w linii prostej, oceniający (kontrolujący) podaje ostatnią liczbę powtórzeń.

Poziom sprawności

Test Coopera