• Ognisko integracyjne pierwszoklasistów

11.09.2015

11 września 2015 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie pani pedagog Urszula Bukała Pilip oraz wychowawcy klas pierwszych p. Małgorzata Pelc-Chochrek, p. Zbigniew Tersznar , Beata Trzyna zorganizowali imprezę w celu integracji klas pierwszych.
    Piękna pogoda, wspaniała atmosfera nad stawem u p. Wiesława Domina sprzyjała wspólnej zabawie. Uczniowie wraz z opiekunami piekli na grillu kiełbasę oraz wspólnie uczestniczyli w grach i zabawach integrujących przede wszystkim zespoły klasowe.

• Kiermasz podręczników szkolnych

08.09.2015

W dniach 7 - 8 września 2015 r. odbył się kolejny już kiermasz podręczników szkolnych. Umożliwił on zakup brakujących podręczników a uczniom klas trzecich dodatkowych książek potrzebnych w przygotowaniu do matury. Jak co roku kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem.

Cała Polska czyta "Lalkę" Bolesława Prusa
    04.09.2015

Pod tym hasłem już po raz czwarty Liceum Ogólnokształcące w Dynowie we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dynowa i Miejskim Ośrodkiem Kultury zorganizowało w dniu 4września 2015 roku Narodowe Czytanie, tym razem pod patronatem pary prezydenckiej. Czytanie rozpoczęły dwie urocze artystki z przedszkolnej grupy Biedronek, które w towarzystwie uczennicy LO Katarzyny Kaszyckiej zaprezentowały okolicznościowy wierszyk. Otrzymały one gromkie brawa od publiczności, a od gospodarza uroczystości – dyrektora LO – słodkie upominki. Po nich na scenie szkolnej pojawił się, będący kiedyś jej ozdobą, a dziś występujący w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie – Mateusz Mikoś. Kolejny artysta dynowski – Daniel Maziarz przybył tym razem w towarzystwie swoich podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Dunowie i zaśpiewał balladę Jacka Kaczmarskiego „Lalka”. Nad sceną unosił się duch profesjonalizmu… Pozostali uczestnicy akcji nie absolutnie nie obniżyli poprzeczki! Fragmenty powieści Bolesława Prusa czytali kolejno: Sekretarz Gminy Dynów – pan Zygmunt Zimoń, szkolny behapowiec – pan Marian Szpiech, uczeń klasy III b – Bartłomiej Bardon i Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dynowa – pan Andrzej Stankiewicz. Ponieważ w powieści „Lalka” jest także motyw życia jako wiecznego teatru, rzec można teatru lalek nakręcanych przez nie zawsze dobry los, szkolny zespół „Shadow” jeden ze swoich tańców poświęcił temu motywowi i zaprezentował go na scenie. Następnie wystąpił „czytelniczy kwartet” z LO w Dynowie – panie: Katarzyna Kłyż, Elżbieta Klaczak-Łach i Joanna Duda oraz pan Mariusz Choma słowami „Lalki” wypowiedzieli się na temat mężczyzn i kobiet, wywołując salwy śmiechu. Na koniec czytelniczą pałeczkę przejęli słuchacze dynowskiego Uniwersytetu Złotej Jesieni oraz członkowie Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, którzy przybyli pod fachowym przywództwem zasłużonej animatorki kultury pani Krystyny Dżuły. Stroje z epoki (…) i dobór odpowiednich fragmentów powieści oraz ich brawurowe wykonanie pozwalają stwierdzić, że cała impreza zakończyła się naprawdę mocnym akcentem!
    Do przyszłorocznego Narodowego Czytania! Ciekawe, co też za rok zaproponuje nam para prezydencka?
    Prowadzący imprezę - Maciej Jurasiński

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

01.01.2016

1 września we wszystkich szkołach zabrzmiał pierwszy dzwonek i młodzież rozpoczęła nowy rok szkolny 2015/2016. Dyrektor szkoły, Kazimierz Żak powitał wszystkich nauczycieli i uczniów. Szczególne słowa otuchy skierował do pierwszoklasistów. Dyrektor zapewnił ich, że pracownicy, starsi koledzy i koleżanki będą służyli pomocą w sytuacjach trudnych i pomogą w klimatyzacji w naszej szkole. Maturzystom uświadomił, że w tym roku czeka ich matura, do której będą musieli się solidnie przygotowywać. Przypomniał wszystkim, że szkoła to obowiązki, nauka, ale także nowe przyjaźnie, które należy pielęgnować. W uroczystości, oprócz całej społeczności szkolnej, wzięła udział przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Rzeszowie Pani Katarzyna Surowiec oraz reprezentacja Rodziców.
    W nowym roku szkolnym życzymy uczniom i nauczycielom wiele sukcesów, zadowolenia i wytrwałości.
    ŻEGNAJCIE WAKACJE ! WITAJ SZKOŁO!