• Aktualności

      • Żonkile - akcja upamiętniająca 81. rocznicę wybuch powstania w getcie warszawskim

      • 19.04.2024
      • Uczniowie naszego liceum włączyli się w dwunastą edycję akcji społeczno - edukacyjnej Żonkile upamiętniającej 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Nosząc przypięte do ubrań żonkile pokazujemy, że łączy nas pamięć o walczących. Żonkile są też wyrazem naszej pamięci o tych, którzy w beznadziejnej sytuacji walczyli o człowieczeństwo. Podziękowania należą się uczniom klasy 2de ( grupa humanistyczna) za przygotowanie kwiatków oraz rozpropagowanie akcji w szkole.

      • Laureaci w Wojewódzkim Konkursie "Podkarpacka Tęcza"

      • 19.04.2024
      • "Talent polega na połączeniu siły twórczej że zdolnością wykonawczą". Obie te cechy wykorzystali uzdolnieni uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie, co dało efekt w postaci pięknych prac plastycznych, fotograficznych i multimedialnych, które docenione zostały przez jurorów XXIV edycji Wojewódzkiego Konkursu "Podkarpacka Tęcza" pod hasłem "Legendy Podkarpacia - ludzie, miejsca, historie". Podczas uroczystej gali konkursowej laureaci odebrali nagrody. Wśród nich znaleźli się: Martyna Kopaczka, która dwukrotnie stawała na podium w kat. fotograficznej i plastycznej, Patrycja Gierlach odebrała wyróżnienie w kat. plastycznej konkursu, Krystian Kudła III miejsce również w kat. plastycznej oraz Oliwia Wiśniowska wyróżnienie w kat. multimedialnej. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie, a szczególnie nagrodzonym należą się podziękowania za chęci oraz ogromny wkład pracy i pomysłowość. Gratulacje!

      • Bo nie można zakopać pamięci w dołach...

      • 18.04.2024
      • W dniu 17 kwietnia około 70 osobowa grupa kadetów Liceum Ogólnokształcącego im KEN w Dynowie po raz kolejny uczestniczyła w Dynowskim Marszu Patriotycznym do Krzyża Katyńskiego, upamiętniającego kolejną rocznicę zbrodni katyńskiej dokonanej na polskich oficerach pochodzących z Dynowa. Marsz wyruszył z placu przy Kościele Parafialnym pod wezwaniem Świętego Wawrzyńca w Dynowie, gdzie to przy pomniku Jana Pawła II zebrali się wszyscy uczestnicy i wspólnie wyruszyli w dalszą trasę. Punktem kulminacyjnym całego marszu była wspólna modlitwa, chwila zadumy przy miejscu pamięci oraz złożenie zniczy, oddając hołd wszystkim pomordowanym w Katyniu. Mamy nadzieję, że ta żywa lekcja historii uświadomiła uczniom jak ważna jest pamięć o naszych lokalnych patriotach, którzy oddali swoje życie w imię miłości Ojczyzny. Dziękujemy organizatorom - Towarzystwu Gimnastycznemu Sokół w Dynowie za możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu i kultywowaniu pamięci o ofiarach bestialskiego mordu z 1940 roku. Dziękujemy również młodzieży za godną postawę i świadectwo dojrzałości patriotycznej. Chwała bohaterom - Cześć ich pamięci!

      • Szkolenie OPW

      • 18.04.2024
      • Szkolenie Oddziałów Przygotowania Wojskowego pod okiem instruktorów z patronackiej JW Kadeci 29 lutego i 1 marca wykorzystywali naturalne właściwości terenu i przedmiotów terenowych oraz wybierali miejsca na stanowiska ogniowe i budowali je sposobem ręcznym do pozycji leżąc a następnie je maskowali. Drugim zagadnieniem było zapoznanie się z budową miny przeciwpancernej i samodzielnego jej ustawienia.

      • II Turniej Wiedzy "Razem dla planety"

      • 10.04.2024
      • 10 kwietnia 2024 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, placówce prowadzonej przez Powiat Rzeszowski, odbył się II Turniej Wiedzy "Razem dla planety". Organizatorami turnieju byli nauczyciele uczący w liceum p. J. Krajcarska, p. M. Rząsa oraz p. M. Ruchlewicz. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o ekologii, ochronie środowiska oraz działaniach proekologicznych. Konkurs wpisywał się też w realizowany w naszej szkole projekt Erasmus +.

        W turnieju uczestniczyło 12 uczniów z 4 szkół podstawowych powiatów rzeszowskiego. Konkurs był oparty na telewizyjnym teleturnieju Va Bank, zmagania uczniów były podzielone na 3 etapy. W pierwszym etapie uczniowie pracowali w 4 grupach, które obejmowały osoby z różnych szkół. Do drugiego etapu przeszło trzy grupy, a ostatni etap był rywalizacją pomiędzy uczestnikami z grupy, która zdobyła najwyższą liczbę punktów.

        Finalistami tego konkursu zostali :

        1 miejsce – Karolina Szul ze Szkoły Podstawowej w Ulanicy,

        2 miejsce – Kamila Łach ze Szkoły Podstawowej w Pawłokomie,.

        3 miejsce – Oliwia Pustelnik ze Szkoły Podstawowej w Dylągowej.

        Laureaci otrzymali cenne nagrody,  wszyscy uczestnicy dyplomy i drobne upominki a opiekunowie podziękowania. Gratulujemy uczestnikom wiedzy oraz umiejętności pracy w grupie, która okazała się bardzo ważna, szczególnie w pierwszym i drugim etapie. Cieszymy się, że konkurs, po raz kolejny znalazł uznanie wśród uczniów i nauczycieli.

        Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania władzom Powiatu Rzeszowskiego za wsparcie idei turnieju i pomoc w ufundowaniu nagród, Podkarpackiemu Kuratorowi Oświaty za objęcie honorowym patronatem.      

      • #Erasmusplus #Razemdlaplanety

      • 10.04.2024
      • W piątek 7 kwietnia miało miejsce wydarzenie podsumowujące i upowszechniające projekt Erasmus+ "Razem dla planety". Projekt ten, realizowany był od IX 2022 r. do II 2024 r., obejmował działania zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli:

        grupowa mobilność uczniów do szkoły w Portugalii (10 uczniów i 2 opiekunów)

        grupowa mobilność uczniów do szkoły w Austrii (10 uczniów i 2 opiekunów)

        obserwacja pracy w szkole w Austrii (2 nauczycieli)

        kurs o tematyce ekologicznej w Szwecji (3 nauczycieli)

        kurs językowy na Malcie (3 nauczycieli)

        Informacje na temat projektu:

        https://lodynow.edupage.org/a/razem-dla-planety-1

      • XIII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Polskiego

      • 09.04.2024
      • 41 uczniów z niemal wszystkich klas licealnych wzięło udział 8 kwietnia 2024r. w XIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Polskiego, skierowanej do młodzieży szkoły ponadpodstawowej. Konkurs odbył się w auli LO im. KEN w Dynowie. Tematyka olimpiady dotyczyła trzech obszarów - znajomości Mitologii Jana Parandowskiego, życia i twórczości Adama Mickiewicza oraz literatury wojny i okupacji. Głównym organizatorem jest Olimp School z Łodzi. Uczniowie zmagali się z trudnym testem, zawierającym 15 pytań, w tym pytania zamknięte i otwarte. Szkolnym koordynatorem olimpiady była pani Joanna Duda, której w organizacji pomagała pani Katarzyna Kłyż. Wyniki ogłoszone zostaną w czerwcu. Trzymamy kciuki za piszących i życzymy sukcesów!

      • „Razem dla planety”. Podsumowanie  projektu realizowanego w ramach programu Erasmus+ przez Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie

      • 04.04.2024
      •  

         29 lutego bieżącego roku Liceum Ogólnokształcące im. Komisji  Edukacji Narodowej w Dynowie zakończyło realizację projektu „Razem dla planety” w ramach programu Erasmus+. To pierwszy tego typu projekt realizowany przez szkołę. Środki unijne przyznane w ramach grantu przeznaczone zostały na zwiększenie kompetencji społecznych w zakresie postaw proekologicznych, rozwój sprawności językowych, doskonalenie kompetencji cyfrowych zarówno u nauczycieli, jak i uczniów a także na  podnoszenie kwalifikacji nauczycieli i podnoszenie jakości pracy szkoły.

        W ramach projektu miały miejsce  następujące mobilności:

        • grupowa mobilność uczniów do szkoły w Portugalii (10 uczniów i 2 opiekunów)
        • grupowa mobilność uczniów do szkoły w Austrii (10 uczniów i 2 opiekunów)
        • obserwacja pracy w szkole w Austrii (2 nauczycieli)
        • kurs o tematyce ekologicznej w Szwecji (3 nauczycieli)
        • kurs językowy na Malcie (3 nauczycieli)

        Jedną spośród wielu wartości dodanych projektu Erasmus+ była możliwość poznania kultury, obyczajów, ludzi i szkół innych krajów. W ramach projektu “Razem dla planety” dziesięcioosobowa grupa uczniów, wraz z dwoma opiekunkami przebywała w dniach  28.05-08.06.2023 r. w Portugalii. Uczniowie realizowali program edukacyjny w szkole goszczącej Escola Secundaria Antonio Nobre w Porto, gdzie uczestniczyli w ciekawych lekcjach przyrody, informatyki, historii czy zajęciach sportowych. a także szlifowali język angielski podczas spotkań i warsztatów. Jednym z celów wyjazdu do Portugalii był wzrost kompetencji społecznych w zakresie postaw proekologicznych. Uczniowie realizowali ten cel poprzez udział w zajęciach i warsztatach z zakresu ekologii, m.in. dotyczących oszczędzania prądu i wody, recyklingu, energii słonecznej i wiatrowej. Mieli również okazję sadzić rośliny w przyszkolnym ogródku (co stało się inspiracją do planowania ogródka przy dynowskim LO), a także porządkować plażę w Porto, podczas akcji “Sprzątanie plaży”. Wszystkie zajęcia i warsztaty odbywały się w języku angielskim, dzięki czemu uczniowie mieli okazję szlifować język podczas interakcji z portugalskimi rówieśnikami i nauczycielami.

        Poza zajęciami w szkole, ważną częścią wyjazdu było zwiedzanie pięknych, zabytkowych miast i miasteczek,  poznawanie ich historii i kultury. Na początek młodzież zwiedziła Porto, wędrując historycznymi uliczkami i płynąc statkiem po rzece Duero, następnie miasteczko Guimaraes, z pięknym zamkiem warownym z X wieku, pałacem królewskim i historycznym centrum. Kolejnym miejscem zwiedzania było Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, gdzie znajdują się groby pastuszków, którym objawiła się Matka Boża w 1917 r. i miejsca objawień Maryi oraz miasto Barcelos, w którym uczniowie poznali legendę o kogucie i niewinnym pielgrzymie zmierzającym do Santiago de Compostela. Zwiedzili też historyczne centrum Viana de Castelo i Bragę z jej licznymi zabytkowymi miejscami kultu religijnego.

        Zwieńczeniem wyjazdu była wizyta w Peneda- Geres, jedynym Parku Narodowym Portugalii, położonym w północno-zachodniej części kraju, tuż przy granicy z Hiszpanią, a także pobyt nad oceanem, gdzie uczniowie, oprócz plażowania, mieli naukę surfowania. Z Portugalii przywieźli ze sobą wspaniałe wspomnienia, sporą garść wiedzy, wiele wrażeń i nowych znajomości.

        Drugą mobilnością uczniów i nauczycieli  w ramach programu Erasmus+ był wyjazd do Austrii. W dniach od 15 do 20 października 2023 r., dziesięcioro uczniów wraz z dwiema nauczycielkami miało  okazję poznać system edukacji austriackiej szkoły Ingeborg Bachmann Gymnasium, znajdującej się w urokliwym miasteczku Klagenfurt. Program, który połączył dynowską młodzież z rówieśnikami z Austrii, okazał się nie tylko edukacyjnym, lecz także emocjonującym przeżyciem. Wspólne lekcje, warsztaty oraz codzienne sytuacje stworzyły idealne warunki do nawiązywania trwałych przyjaźni. Podczas tego tygodnia uczniowie mieli również okazję zanurzyć się w bogactwo austriackiej kultury. Zwiedzanie Klagenfurtu oraz jednodniowa wycieczka do Wiednia, dostarczyły nie tylko wiedzy historycznej, ale także wrażeń artystycznych. Językowy aspekt wymiany również odegrał istotną rolę. Codzienne rozmowy, lekcje w austriackiej szkole i kontakty z mieszkańcami, szczególnie dzięki przebywaniu w domach austriackich rówieśników. umożliwiły doskonalenie umiejętności komunikacyjnych w obcym języku i poznanie tradycji i zwyczajów z regionu Karyntii. Dało to naszej młodzieży niesamowitą szansę na rozwijanie umiejętności międzykulturowego porozumiewania się. Uczestnicy projektu wrócili do Polski z bagażem nowych doświadczeń oraz zrozumienia i szacunku dla innej kultury. Uczniowie zmobilizowali się do poszukiwania wspólnego języka ze światem. Była to nie tylko podróż do innego kraju, ale również podróż do zrozumienia, tolerancji i przyjaźni.

        Równolegle z mobilnością młodzieży do Austrii odbywała się obserwacja pracy w tej samej szkole. Dwie panie germanistki również wyniosły ciekawe doświadczenia. Miały okazję zaobserwować metody pracy z uczniami, porównać austriacki system edukacji z polskim, poszerzyć wiedzę na temat kultury Austrii i regionu Karyntia, porozmawiać z nauczycielami o problemach, z jakimi borykają się w szkole a także wzbogacić swój warsztat pracy o innowacyjne metody i ciekawe rozwiązania, czego efekty przełożyły się na wdrożenie dwóch innowacji z języka niemieckiego w naszej szkole.

        Inną formą mobilności w ramach programu Erasmus+ były wyjazdy naszych nauczycieli na kursy ekologiczne i językowe. W dniach 23-30 października 2022 r. miała miejsce pierwsza mobilność - wyjazd 3 nauczycieli na kurs ekologiczny do Sztokholmu - “Climate change and sustainable development goals: take action - go green: how eco-friendly schools can shape a better future”, W trakcie kursu nauczyciele dowiedzieli się m.in. jak wspierać działania uczniów dotyczące klimatu, jak pomóc im stać się przyjaznym środowisku oraz jakie działania całej społeczności szkolnej mogą wpłynąć na polepszenie sytuacji ekologicznej. Po zakończeniu kursu uczestniczki opracowały wstępny plan działań na rzecz klimatu w szkole, który został zaprezentowany podczas posiedzenia Rady Pedagogicznej. Powstały również scenariusze lekcji i warsztatów rozwijające kompetencje społeczne uczniów z zakresu ekologii, z wykorzystaniem zasobów i narzędzi TIK poznanych podczas kursu. Uczestniczki kursu miały również okazję zwiedzić Sztokholm i pobliskie miasto Uppsala.

        Kolejną mobilnością naszych nauczycieli w ramach projektu „Razem dla planety” był tygodniowy kurs języka angielskiego „English Language Development and Digital Skills” w Malta University Language School. Kurs trwał od 23 do 27 października 2023 r. i obejmował 20 godz. Wzięły w nim udział trzy nauczycielki. Pobyt  na kursie był dla nich ważnym doświadczeniem, obfitującym w nowe kompetencje  potrzebne do dalszej pracy zawodowej. Oprócz nauki języka angielskiego oraz poznawania nowoczesnych narzędzi TIK, panie miały okazję nawiązać znajomości z nauczycielami z innych krajów oraz zwiedzić Maltę i poznać jej najważniejsze zabytki.

        Wyżej wymienione wyjazdy dały  możliwość rozwoju osobistego nie tylko dedykowanym grupom ale poprzez wymianę doświadczeń i wdrażanie zaplanowanych działań, zaktywizowały  środowisko szkolne, otworzyły je na nowe rozwiązania, podnosząc tym samym poziom efektywności pracy szkoły.

      • Kangur Matematyczny

      • 27.03.2024
      • Jak co roku, tradycyjnie w czwartek, w dniu 21 marca odbyła się kolejna edycja „Kangura Matematycznego”.  Konkurs ten ma zasięg międzynarodowy i ma za zadanie promować matematykę wśród uczniów już od najmłodszych klas szkoły podstawowej. W naszej szkole zgłosiło się 12 osób, jednak z przyczyn obiektywnych dwoje nie mogło w tym dniu przystąpić do rywalizacji. Ostatecznie dziesięciu uczniów wzięło udział w konkursie, 7 w kategorii Junior i 3 w kategorii Student. Wszyscy zgłoszeni otrzymali upominek, którym w tym roku był tangram chiński. Organizatorami szkolnymi konkursu byli: M. Pelc – Chochrek i Z. Tesznar

      • Wycieczka Gdańsk-Sopot

      • 25.03.2024
      • W dniach 20-22 marca 2024 dziesięcioosobowa grupa uczniów wraz z dwiema opiekunkami uczestniczyła w wycieczce do Gdańska i Sopotu. Uczniowie zwiedzali najważniejsze miejsca związane z historią Polski, a więc Westerplatte, Stocznię Gdańską oraz zapoznali się z interaktywną wystawą w Muzeum II Wojny Światowej. Spacerowali uroczymi zakątkami Gdańska podziwiając najważniejsze zabytki miasta. Relaksowali się również na sopockim molo.

      • Licealida w koszykówce chłopców

      • 25.03.2024
      • W dniu 11 marca 2024 roku w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie odbyła się rejonowa „Licealiada” w koszykówce chłopców. Drużyna w składzie: Michał Babiś, Kamil Pilch, Sebastian Kustra, Miłosz Podwyszyński, Karol Szczutek, Adrian Hus, Michał Piskorek, Dawid Michalik, Seweryn Chrapek, Jakub Siry, Piotr Czenczek, Kacper Paraniak zajęła III miejsce. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Adam Żak.
      • „Materiały inspirowane naturą” - udział II Ogólnopolskim Dniu Inżynierii Materiałowej na Politechnice Krakowskiej

      • 25.03.2024
      • W piątek 22 marca 2024r. uczniowie klas politechnicznych wzięli udział w II Ogólnopolskim Dniu Inżynierii Materiałowej na Politechnice Krakowskiej.

        Wydarzenie jest wspólną inicjatywą 15 uczelni i 6 instytutów badawczych z całej Polski. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji były „Materiały inspirowane naturą”.

        Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki Politechniki Krakowskiej przygotował pokazy, wykłady i eksperymenty dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Uczestnicy mogli dowiedzieć się w jaki sposób efekty badań inżynierów materiałowych wykorzystywane są w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym, elektronicznym, a także w medycynie i energetyce. W trakcie tego wydarzenia można było zwiedzić laboratoria : „Analizy termicznej”, „Technik Addytywnych”, „Badań Geopolimerów”. Odbył się także wykład pt. „Materiały inspirowane naturą” oraz pokazy hydrożeli, wirtualnego spawania i formowania materiałów sypkich. Ważną częścią Ogólnopolskiego Dnia Inżynierii Materiałowej była próba pobicia rekordu Guinnessa w największej lekcji
        z inżynierii materiałowej.

        Następnie uczniowie udali się do Muzeum Iluzji w Krakowie, gdzie mieli okazję przekonać się, jak łatwo można oszukać nasze zmysły. Wizyta w historycznym dworku wypełnionym przykuwającymi wzrok iluzjami była wyjątkowym doświadczeniem edukacyjnym i wspaniałą zabawą.

      • Warsztaty w Słowenii

      • 25.03.2024
      • Dobiegła końca 8-dniowa wymiana młodzieży na Słowenii. Nasza młodzież wzięła udział, a także przygotowała i przeprowadziła warsztaty, gry i prezentacje rozwijające kompetencje społeczne w zakresie ekologii i kompetencje językowe w ramach projektu Erasmus+ "Youth Care4climate".

        Tematyka warsztatów:

        Zrównoważona produkcja i konsumpcja żywności

        Zrównoważony rozwój

        Zmiany klimatu i migracje

        Zrównoważony styl życia - dobre praktyki

        Zmiany klimatu a turystyka

        Odwiedziliśmy Zakład Gospodarki Odpadami, gospodarstwo agroturystyczne, gdzie produkowane są herbatki i soki z owoców i ziół, sklep z lokalnymi wyrobami oraz zakład, w którym przerabiane są stare ubrania i meble. Wszystko w trosce o naszą planetę. Udaliśmy się też nad jezioro, żeby pozbierać śmieci, ale okazało się, że Słowenia to tak czysty kraj, że nie było co zbierać

        A każdego wieczoru uczyliśmy się kultury i języka innego kraju: Słowenii, Francji, Grecji i Bułgariii oczywiście prezentowaliśmy dumnie nasz kraj

        #erasmusplus

        #Slovenia

        Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych INPRO

        Zavod Julius Murska Sobota

      • XIX Powiatowy Konkurs Języków Obcych w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie

      • 21.03.2024
      • Dnia 20 marca 2024 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie  odbyła  się XIX edycja Powiatowego Konkursu Języków Obcych dla szkół ponadpodstawowych Powiatu Rzeszowskiego. Konkurs został objęty honorowym patronatem Starosty Rzeszowskiego Marka Sitarza. Etap powiatowy poprzedziły eliminacje szkolne.  W tym roku do etapu powiatowego z języka niemieckiego  przystąpiło 14 uczniów reprezentujących Zespół  Szkół Zawodowych w Dynowie, Zespół Szkół Techniczno – Weterynaryjnych w Trzcianie i Liceum Ogólnokształcące w Dynowie, natomiast w zmaganiach z języka angielskiego wzięło udział 30 uczniów z wyżej wymienionych szkół oraz z Zespołu Szkół w Sokołowie Małopolskim i Zespołu Szkół w Tyczynie. Celem konkursu jest propagowanie umiejętności wszechstronnej komunikacji w języku niemieckim i angielskim przy jednoczesnym stosowaniu zasad poprawności językowej. Uroczystego otwarcia konkursu dokonała Pani Elżbieta Klaczak – Łach, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie, razem z organizatorami konkursu- nauczycielami j. niemieckiego i angielskiego. Odczytała również list Starosty Rzeszowskiego z gratulacjami dla biorących udział w konkursie uczniów i ich nauczycieli. Następnie uczniowie rozwiązywali testy językowe.

        Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:

        Laureaci konkursu z j. niemieckiego:

        I miejsce – Oliwia Wandas, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie, 

        II miejsce, Zuzanna Tarnawska, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie,          

        III miejsce-  Radosław Sówka, uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie,

        wyróżnienie- Eliza Tyka, uczennica Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie.

        Laureaci konkursu z j. angielskiego:

        I miejsce- Wiktor Matoga, uczeń Zespołu Szkół w Tyczynie,

        II miejsce- Martin Biernasiewicz, uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie,          

        III miejsce- Zuzanna Naróg, uczennica Zespołu Szkół Techniczno- Weterynaryjnych w Trzcianie,

        wyróżnienie- Maciej Motowidło, uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie.

         

        Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a  laureaci zostali uhonorowani bonami  podarunkowymi ufundowanymi przez Zarząd Powiatu Rzeszowskiego.

        Po wręczeniu dyplomów, dyrektor szkoły Elżbieta Klaczak- Łach odczytała gratulacje dla laureatów i życzenia dla wszystkich uczestników konkursu przesłane przez Starostę Rzeszowskiego, p. Marka Sitarza. Po części oficjalnej robione były pamiątkowe zdjęcia. Uczniowie i opiekunowie mieli też możliwość wglądu do pisemnych prac i analizy błędów, a także skorzystania z przygotowanego dla nich poczęstunku.

        Organizatorami wydarzenia, a zarazem osobami, które czuwały nad prawidłowym przebiegiem zmagań konkursowych byli nauczyciele j. angielskiego oraz j. niemieckiego dynowskiego liceum: p. Aleksandra Żak, p. Michał Piestrak, p. Ewelina Marszałek, p. Ewa Hadam, p. Beata Trzyna oraz p. Monika Rząsa.

        Zwycięzcom, opiekunom przygotowującym uczniów do konkursu, oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział.

         

         

      • Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów w Archiwum Państwowym w Przemyślu.

      • 17.03.2024
      • 12 marca 2024 r. w Archiwum Państwowym w Przemyślu odbyła się uroczystość z okazji  Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów. Podczas spotkania uczennice naszego liceum, Oliwia Wiśniowska i Wiktoria Brodzicka, laureatki konkursu literackiego ,,Ci, którzy rozdali życie…" zorganizowanego przez Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie we współpracy z Departamentem Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, miały okazję do zaprezentowania zwycięskiej pracy „Szansa na drugie życie – heroizm rodziny Lachów z Babic”.

        Zapraszamy do wysłuchania relacji ze spotkania.

        kliknij

      • V Turniej Wiedzy "Matematycznie Kreatywni" - rozstrzygnięty

      • 13.03.2024
      • W dniu 12 marca 2024 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, placówce prowadzonej przez Powiat Rzeszowski, odbył się V Turniej Wiedzy "Matematycznie Kreatywni". Konkurs odbył się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Rzeszowskiego. Organizatorami turnieju byli nauczyciele uczący w liceum p. J. Krajcarska, p. I. Sarnicka, którzy wyszli naprzeciw oczekiwaniom uzdolnionych uczniów szkół podstawowych. Do nich właśnie skierowany był konkurs. Miał za zadanie popularyzację wiedzy, kształcenie i rozwijanie zainteresowań matematycznych. Jego celem było także motywowanie do nauki uczniów uzdolnionych w kierunku przedmiotów ścisłych i zachęcenie nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami.

        W turnieju uczestniczyło 17 uczniów z 9 szkół podstawowych powiatów rzeszowskiego, brzozowskiego i przeworskiego. Konkurs był oparty na telewizyjnym teleturnieju 1 z 10. W pierwszym etapie, który odbył się z wykorzystaniem komputerów i platformy Kahoot, uczniowie rozwiązywali zadania w formie testu zamkniętego, została wyłoniona grupa 10 finalistów. Następnie była już bezpośrednia rywalizacja 10 uczestników, z których do ścisłego finału przechodziło 3 najlepszych. Uczestnik, który zdobył największą liczbę punktów był zwycięzcą turnieju. Oto oni:

        1 miejsce – Dawid Hrycko ze Szkoły Podstawowej w Łubnie, opiekunem ucznia była pani Agata Łukasz-Słaby

        2 miejsce – Milena Pankiewicz ze Szkoły Podstawowej w Harcie, opiekunem ucznia była pani Anna Owsiany

        3 miejsce – Lena Kasznia ze Szkoły Podstawowej w Jaworniku Polskim, opiekunem ucznia była pani Justyna Pawełek.

         

        Finaliści otrzymali cenne nagrody, zaś wszyscy uczestnicy dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom sukcesów.

        Konkurs dał uczniom możliwość rywalizacji i wyróżnienia się na forum różnych szkół. Pomógł nawiązać współpracę ze szkołami podstawowymi.

        Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania władzom Powiatu Rzeszowskiego za wsparcie idei turnieju i pomoc w ufundowaniu nagród, Podkarpackiemu Kuratorowi Oświaty za objęcie honorowym patronatem.            

         

      • Turniej o Złote Jabłko - Dzień Kobiet

      • 09.03.2024
      • Koniec dzisiejszego dnia świętowaliśmy w satyrycznym klimacie "Turnieju o Złote Jabłko ".Sporej dawki humoru dostarczyli nam wszyscy artyści, którzy przygotowali się pod okiem Macieja Jurasińskiego.Serdecznie dziękujemy !!!Foto: Marta Twardak